اولین استادیوم مخصوص مسابقات بازی‌های کامپیوتری آمریکای شمالی

امید جعفری
شنبه، ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
اولین استادیوم مخصوص مسابقات بازی‌های کامپیوتری آمریکای شمالی

استادیوم بازی‌های الکترونیک (Esport) که توسط یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های عمرانی در ایالات‌متحده آمریکا به نام پاپولوس (Populous) ساخته می‌شود میزبان شرکت‌کنندگان در مسابقات بازی‌های کامپیوتری خواهد بود.

ورزشگاه سرپوشیده و اختصاصی ای تی اند تی (AT&T) تیم دالاس کاوبویز در آرلینگتون تگزاس با مساحتی بالغ‌بر صد هزار مترمربع با تغییر کارایی تبدیل به ورزشگاه بازی‌های کامپیوتری می‌شود. در حدود ده میلیون دلار هزینه برای تغییر کارایی ورزشگاه و هماهنگ‌سازی آن برای برگزاری مسابقات بازی‌های ویدیویی و حضور علاقه‌مندان به این بازی‌ها در استادیوم در نظر گرفته شده است.

استادیوم بازی‌های کامپیوتری

از جمله بازی‌های محبوبی که در این مسابقات وجود دارند، بازی‌های چندنفره COD ،WW و FIFA است

بریان میراکیان (Brian Mirakian) از معماران ارشد شرکت پاپولوس این پروژه را مرکز حمایت از بازی‌های الکترونیک در آمریکا دانسته و می‌گوید:

برخلاف دیگر سالن‌های اختصاصی برای بازی‌های کامپیوتری، این ورزشگاه دارای جایگاه ویژه، امکانات رفاهی کامل و سالن مخصوص برای نمایش بازی خواهد بود. در سال‌های اخیر برگزاری مسابقات بازی‌های کامپیوتری روند رو به رشدی داشته است. از جمله بازی‌های محبوبی که در این مسابقات وجود دارند، بازی‌های چندنفره COD ،WW و FIFA است.

استادیوم بازی‌های کامپیوتری

این ورزشگاه در طول سال محل برگزاری نمایشگاه‌های سالانه و فروشگاه دائمی فروش و عرضه بازی‌های کامپیوتری می‌شود. همچنین برای تیم‌های برتر، استودیو جهت ضبط ویدیو بازی‌هایشان در این ورزشگاه اختصاص داده شده است. استادیوم فضای مخصوصی برای کنفرانس‌های معرفی محصولات جدید در دنیای بازی‌های کامپیوتری خواهد داشت.

منبع lonelyplanet
برچسب‌ها استادیوم

دیدگاه  

    تبلیغات