کاروانسرای یام در توسعه گردشگری آذربایجان شرقی نقش موثری دارد

کاروانسرای یام در توسعه گردشگری آذربایجان شرقی نقش موثری دارد

فرناز رهبران رنجبر
| چهار شنبه, ۵ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۱۰:۳۰

کاروانسرای یام در توسعه گردشگری آذربایجان شرقی نقش مهمی دارد.

پرهام جانفشان مدیرعامل صندوق احیا در آیین افتتاح مجموعه اقامتی و پذیرایی هتل‌کاروانسرای یام مرند در استان آذربایجان شرقی، گفت:

هتل‌کاروانسرای یام در پروژه‌هایی که صندوق احیا افتتاح می‌کند، پروژه ممتازی است و می‌تواند نقش اثربخشی در توسعه گردشگری در استان آذربایجان شرقی داشته باشد.

وی اضافه کرد:

در بازدیدی که شش ماه پیش رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از این پروژه داشتند، مقرر شد این پروژه هم‌زمان با رویداد فراملی «تبریز ۲۰۱۸» آماده شود و امروز با وجود برخی مشکلات این مجموعه با تلاش‌های سرمایه‌گذار و رعایت ظرافت‌هایی که شایسته یک پروژه میراثی است به‌موقع به مرحله بهره‌برداری رسید.

او ادامه داد:

این هتل‌کاروانسرا، دارای ۲۱ سوییت، ۱۰۰ تخت اقامتی، سالن همایش، سالن پذیرایی با ۳۰۰ نفر و بخش‌های جانبی دیگری است و غرفه‌هایی نیز با محوریت صنایع‌دستی در این بنا مشغول به فعالیت خواهند شد.

مدیرعامل صندوق احیا با اشاره به ظرفیت شایان توجه بناهای تاریخی استان آذربایجان شرقی، بیان کرد:

به‌زودی مزایده‌هایی به‌صورت ویژه برای احیای بناهای تاریخی استان آذربایجان شرقی در دستور کار قرار می‌گیرد تا این ظرفیت منحصربه‌فرد و قابل‌اتکا زمینه‌ساز اقدامات مهمی در عرصه توسعه صنعت گردشگری در این استان شود.

وی در ادامه با اشاره به کوشش در دوران مدیریت جدید سازمان میراث با توجه به تأکیدات راهبردی، به منظور انجام انتظارات از صندوق با برنامه‌ریزی ویژه‌تر و دیدگاه جدیدتر، ادامه داد:

در همین راستا در شش ماه گذشته تا به امروز شش پروژه را به بهره‌برداری قطعی رسانده‌ایم و قول می‌دهیم که در شش ماه آینده ۱۲ پروژه دیگر را به بهره‌برداری برسانیم و به‌صورت میانگین در هر ماه دو پروژه را به بهره‌برداری خواهیم رساند.

او گفت:

این واگذاری‌ها تنها کار صندوق احیا نیست، ظرفیت‌های بسیار زیادی در اختیار صندوق احیاست و با توجه به تأکیدات معاون محترم رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، از این ظرفیت‌ها به بهترین نحو بهره خواهیم گرفت.

او، در تشریح اقدامات دیگر این صندوق خارج از دایره واگذاری‌ها، عنوان کرد:

به‌زودی آکادمی صندوق احیا افتتاح خواهد شد و کار تحقیق و ترویج در این بخش شروع می‌شود و انتشار فصلنامه تخصصی احیای بناها و بافت‌های تاریخی، رویدادهای فرهنگی صندوق احیا و برگزاری جشنواره عکس احیای بناهای تاریخی ازجمله اقداماتی است که به‌منظور تحقق اهداف صندوق احیا تاکنون اجرایی شده است.

جانفشان خاطرنشان کرد:

اعتقاد داریم وقتی بنایی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی مرمت می‌شود، باری از دوش بخش میراث‌فرهنگی برداشته خواهد شد و وقتی به چرخه بهره‌برداری افزوده می‌شود این بنا کمکی برای گردشگری خواهد بود و هنگامی‌که به‌وسیله صنایع‌دستی و کالاهای ایرانی تجهیز می‌شود به معاونت صنایع‌دستی و عزیزانی که در این حوزه فعال هستند یاری رسانده می‌شود.

برچسب‌ها کاروانسرا

دیدگاه  

    تبلیغات