ورزشگاه کالینینگراد؛ میزبان جام جهانی 2018 روسیه

ورزشگاه کالینینگراد؛ میزبان جام جهانی 2018 روسیه

زلیخا رحمانیان
| چهار شنبه, ۵ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۲۱:۳۰

ورزشگاه کالینینگراد روسیه یکی از برترین استادیوم‌های میزبان جام جهانی 2018 روسیه و میزبان بازی اسپانیا و مراکش است. در این مقاله به مکان دقیق استادیوم و رستوران‌ها و محل استراحت اطراف آن می پردازیم.

استادیوم کالینینگراد که به نام Arena Baltika نیز شناخته می‌شود، یک استادیوم جدید در حال ساخت، در شهر کالینینگراد روسیه است. این استادیوم یکی از مراکز بازی‌های جام جهانی 2018 روسیه است. بعد از جام جهانی روسیه این استادیوم به خانه محلی تیم فوتبال FC Baltika روسیه که در حال حاضر در استادیوم کوچک بالتیک بازی می‌کنند، تبدیل می‌شود.

FC Baltika یک باشگاه فوتبال است که در کالینینگراد، روسیه مستقر است. در حال حاضر این باشگاه در لیگ ملی فوتبال روسیه بازی می‌کند.

ورزشگاه کالینینگراد

کار ساخت و ساز استادیوم کالینینگراد در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵ آغاز شده است و این آخرین پروژه جام جهانی روسیه است که در حال انجام است. تأخیر در انجام این پروژه ناشی از مشکلات مالی و ورشکستگی شرکت مسئول بوده است.

طرح اولیه این استادیوم برای ظرفیت ۴۵ هزار نفری و یک سقف جمع شدنی طراحی شد؛ اما به دلیل مشکلات مالی این طرح ساده‌تر شده و به ظرفیت ۳۵ هزار نفری تغییر پیدا کرد البته قرار است ۱۰ هزار صندلی آن پس از جام جهانی حذف شوند. در طول جام جهانی، استادیوم کالینینگراد میزبان چهار مسابقه گروهی دور اول است.

چگونه می‌توانید به ورزشگاه کالینینگراد بروید؟

استادیوم کالینینگراد در غرب مرکز کالینینگراد در جزیره Oktyabrsky، در رودخانه Pregolya، واقع شده است. این استادیوم از یک مکان تاریخی معروف در کالینینگراد، کلیسای Konigsberg Cathedral، کمتر از ۲ کیلومتر یا ۲۰ دقیقه پیاده‌روی، فاصله دارد. این استادیوم از یکی از میدان‌های اصلی شهر که در شمال واقع شده است، ۱٫۵ کیلومتر و اگر بخواهید به صورت پیاده به آنجا بروید کمتر از نیم ساعت فاصله دارد.

ورزشگاه کالینینگراد

ایستگاه اصلی راه آهن کالینینگراد، در جنوب مرکز، حدود ۲ کیلومتر از استادیوم و کمتر از ۳۰ دقیقه پیاده‌روی فاصله دارد. البته قطارهای بین‌المللی در این منطقه کمیاب هستند.

اتوبوس‌های مختلف، مرکز کالینینگراد را به میدان اصلی و ایستگاه راه‌آهن و کلیسای Konigsberg Cathedral متصل می‌کنند؛ اتوبوس‌های تریلر ۱ و ۵ این جابه‌جایی را انجام می‌دهند. در کلیسای Konigsberg Cathedral پیاده شوید و تا استادیوم پیاده بروید. هنگامی‌که ساخت این استادیوم به طور کامل تمام شود ممکن است راه‌های اتصالی بیشتری برای آن ایجاد شود. موقعیت مکانی استادیم کالینینگراد روی نقشه گوگل مشخص شده است.

آدرس: ul. Solnechnyy bul, Konigsberg, Kaliningrad Oblast

موقعیت استادیوم کالینینگراد روی نقشه

خوردن، نوشیدن و خوابیدن در نزدیکی ورزشگاه کالینینگراد

ورزشگاه کالینینگراد

کالینینگراد، بخشی از یک توسعه جدید در جزیره اوکتایراسکی در رودخانه Pregolya است. در حال حاضر این مکان پر از ساختمان‌های در حال ساخت بزرگ است اما به زودی به یک مکان، مسکونی، پارک و اسکله ساحلی تبدیل می‌شود. در حال حاضر اطراف کلیسای Konigsberg Cathedral مکانی مناسب برای قدم زدن و پیاده‌روی است همچنین در کنار رودخانه Pregolya تعدادی رستوران وجود دارد. اگر کمی به سمت شمال بروید رستوران‌های بیشتری در خیابان اصلی، Leninskiy Prospekt، به سمت میدان Victory وجود دارد.

نزدیک استادیوم کالینینگراد هیچ هتلی وجود ندارد، چرا که اینجا یک منطقه در حال ساخت است؛ اما آپارتمان‌های مختلفی به صورت اجاره‌ای در محله مسکونی مجاور آن وجود دارد. نزدیک‌ترین هتل‌های با کیفیت به آن، هتل Kaiserhof و هتل Skipper نزدیک کلیسای Konigsberg Cathedral است.

هتل کالینینگراد (Kaliningrad Hotel) و هتل ibis Kaliningrad Center هر دو در انتهای خیابان Leninskiy Prospekt واقع شده‌اند، اگر به دنبال مکانی هستید که بتوانید تا استادیوم قدم بزنید، این دو هتل، گزینه‌های مناسبی هستند. در مرکز شهر هتل‌های دیگری نیز وجود دارد. اگرچه هتل‌ها در این شهر زیاد نیستند؛ اما شما می‌توانید به جای هتل‌ها از خانه‌های اجاره‌ای استفاده کنید که جایگزین مناسبی هستند.

منبع stadiumguide

دیدگاه  

    تبلیغات