بزرگترین کشتی کروز دنیا را بهتر بشناسید

بزرگترین کشتی کروز دنیا را بهتر بشناسید

امید جعفری
| چهار شنبه, ۵ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۱۶:۰۰

سمفونی دریاها، بزرگ‌ترین کشتی کروز دنیا، در آستانه اولین سفر دریایی خودش روی اقیانوس مدیترانه است. می‌خواهیم با هم نگاه دقیق‌تر به این شهر معلق روی آب داشته باشیم.

بزرگ‌ترین کشتی کروز دنیا، موسوم به سمفونی دریاها (Symphony of the Seas)، در تاریخ ۲۹ فروردین، اولین سفر دریایی خودش را از بندر بارسلون روی آب‌های مدیترانه آغاز خواهد کرد. این کشتی توانسته است رکورد قبلی کشتی کروز کارائیب رؤیایی (Royal Caribbean International) را با ۳۶۲ متر طول (معادل با چهار زمین فوتبال) و همچنین وزن ۲۲۸٫۰۸۱ تن که ۱٫۰۸۸ تن بیشتر از کشتی خواهرخوانده خودش با نام هارمونی دریاها (Harmony of the Seas) است را شکست.

این کشتی می‌تواند ۵٫۵۱۸ نفر را در یک سفر دریایی به همراه خودش داشته باشد

سمفونی دریاها، ۱۲ اتاق مجلل بیشتر از هارمونی دریاها دارد. مجموع اتاق‌ها در این کشتی کروز ۲۷۵۹ عدد است. این کشتی می‌تواند ۵٫۵۱۸ نفر را در یک سفر دریایی به همراه خودش داشته باشد. این تعداد ۳٫۵ برابر کشتی کروز QE۲ است.

سمفونی دریاها ۲۵ کشتی کروز و اولین کشتی کروزی است که دارای سوییت مخصوص خانواده است. در این سوییت خانوادگی که به مبلغ 26 هزار یورو در کریسمس امسال اجاره داده می‌شد، امکاناتی همانند اتاق خواب در طبقه دوم، اتاق نشیمن جداگانه در طبقه پایین، میز هاکی هوایی، سینما خانگی به همراه یک دستگاه ذرت بو داده دارد. از جمله امکانات فوق‌العاده در خارج از این خانه دریایی، وجود یک زمین تنیس و استخر خصوصی است.

اتاق خانواده در کروز سمفونی دریاها

عکس‌های منتشر شده از کشتی کروز سمفونی دریاها، در نرم‌افزار اینستاگرام، رتبه اول را در میان سایر عکس‌های منتشر شده از کشتی‌های کروز موجود در خط کروز دریایی به خودش اختصاص داده است. رأس فرانسیس (Russ Francis) عکاسی و مدیر انجمن اینستاگرام کشتی کروز سمفونی است که وظیفه دارد با استفاده از محتوی منتشر شده توسط مسافران درون کشتی، زیبایی‌های درون سمفونی دریاها را به دیگران و مخاطبان اینستاگرامی نشان دهد. از جمله مکان‌هایی که رأس به مسافران پیشنهاد مشاهده و عکاسی از آن را داده، سرسره آبی عظیم به نام Ultimate Abyss، پرش از سکوی ده طبقه، شبیه‌ساز موج‌سواری، دیواره سنگ‌نوردی و همچنین سازه‌ای با استفاده از ۱۲۰۰ مثلث فولادی (the Paradox Void) است.

کروز سمفونی دریاها

از دیگر امکانات این کشتی وجود ۱۹ رستوران داخل آن است که می‌تواند انواع مختلف غذاها را به مشتریان خود ارائه دهد. همچنین در سمفونی دریاها از اولین غذاخوری سرو صدف دریایی کشت شده در داخل کشتی و صید در همان محل از کشتی کارائیب تقلید شده است.

کروز سمفونی دریاها

از دیگر امکانات این کشتی کروز، به زمین‌بازی نبرد فضایی برای سیاره Z و بازی عبور از مارپیچ است. این محیط‌های بازی در کنار یک زمین مخصوص اسکی قرار دارد. همه این ویژگی‌ها به تنهایی برای خاص بودن یک کشتی کروز کافی است، اما آنچه که سمفونی دریاها را با قابلیت انتقال ۵۰۰۰ مسافر، از دیگر کشتی‌های دیگر متمایز کرده است، چیست؟

کروز سمفونی دریاها

نویسنده، منتقد و ژورنالیست هیدی اسکریمگور (Heidi Scrimgeour) به مسافران کشتی کروز سمفونی دریاها برای حضور در مراسم و سفر افتتاحیه ملحق شده است تا نظر خودش را در مورد این سفر با عنوان شب‌های خروشان منتشر کند. او افزوده است:

مسافران زیادی به همراه من از لندن به بارسلون سفر کردند تا در اولین سفر این کشتی کروز حضور داشته باشند. زمانی که به بارسلون رسیدیم ازدحام جمعیت برای حضور در این مراسم بیش از حد انتظار من بود. این ازدحام، من را سردرگم می‌کند.

کروز سمفونی دریاها

هیدی در ادامه می گوید:

ازدحامی که در ورود به کشتی با آن مواجه شدم تا زمانی که وارد اتاقم شوم همراه من بود. سوار شدن به کشتی بیشتر از آنکه شبیه سفر دریایی باشد، شرکت در یک کنسرت چندین هزار نفری بود.

سوار شدن به کشتی بیشتر از آنکه شبیه سفر دریایی باشد، شرکت در یک کنسرت چندین هزار نفری بود

هیدی به عنوان کسی که در سفرهای دریایی متعددی حضور داشته است، تصورات متفاوتی از سفر دریایی داشت که در اولین مواجهه با کروز سمفونی دریاها، به کل نظرش عوض شد. دلیل تفاوت عمده‌ای که سفر با کشتی به بزرگی کروز سمفونی و دیگر سفرهای دریایی دارد، حضور پنج هزار نفر در کنار شما است؛ اما باید نظر هیدی را در مورد اینکه آیا این ازدحام باعث ترس از شلوغی، گم شدن در میان جمعیت و همچنین عدم آسایش در استراحت خواهد شد را دانست.

محل اجرا نمایش کروز سمفونی دریاها

هیدی می‌گوید:

در مواجهه اول با عظمت کشتی شگفت‌زده خواهید شد. سازه‌ای بسیار عجیب و بی‌اندازه بزرگ که می‌تواند روی آب شناور باشد، اما این بزرگی در کنار پهنه اقیانوس مدیترانه پرسپکتیو و کوچک نمایی خواهد داشت. نکته جالبی که باید به شما در مورد اقیانوس‌پیما کروز سمفونی دریاها بگویم، وجود مانیتورهای راهنما است که باعث می‌شود شما هیچ وقت مسیر خودتان را گم نکنید. ورود من را به داخل کشتی دوباره به یاد بیاورید! چپ را از راستم تشخیص نمی دادم! برای اولین بار در این دهه از زندگی خودم دیرتر از ساعت ۷ بیدار شدم. در ساعت ۸:۳۰ با زنگ ساعتم و بدون هیچ استرسی از خواب برخاستم.

وجود مانیتورهای راهنما است که باعث می‌شود شما هیچ وقت مسیر خودتان را گم نکنید

من نه تنها صدایی از اتاق‌های مجاور در طول شب نشنیدم، حتی متوجه صدا و حرکت کشتی با موتور ۷۵۰۰ اسب بخار هم نشدم! این سکوت گاهی خسته کننده هم می‌شود.

هیدی این سفر را مرزی میان سفرهای قبلی خودش با کروزهای قبلی و کروزهای بعد از سمفونی دریاها دانست. کشتی از هفت منطقه تشکیل شده  که شامل پارک جنگلی، استراحتگاه ساحلی، محل خرید و گشت و گذار سلطنتی، استخر، ورزش‌های مدرن و میدان‌های تفریحی، مرکز تناسب اندام و منطقه مخصوص جوانان است. هیدی در مورد این مناطق می‌گوید:

این کشتی برای هر سه فرزند من جذاب خواهد بود. سه فرزند من خردسال، نوجوان و جوان هستند. این ویژگی نشان از انعطاف‌پذیری مکان‌های تفریحی برای تمامی سنین است.

او افزود:

وجود ۲۳ استخر، پرش از ارتفاعات، زیپ لاین، بازی تگ لیزری، سرسره آبی عظیم، زمین‌بازی سیاره Z همگی باعث می‌شوند آدرنالین خون شما در اقیانوس مدیترانه به حد اعلا خود برسد.

اما از نظر هیدی بهترین قسمت کشتی وجود تئاتر آبی، راه رفتن روی بند و غواصی در اعماق دریا است. او افزود این موارد از چیزهایی است که هیچ‌وقت در جای دیگر مانند آن‌ها را ندیده است.

منبع telegraph

دیدگاه  

    تبلیغات