اجرای نخستین مرحله از احیای بافت تاریخی گرگان در سال ۹۷

اجرای نخستین مرحله از احیای بافت تاریخی گرگان در سال ۹۷

فرناز رهبران رنجبر
| پنجشنبه, ۲۳ فروردین ۹۷ ساعت ۱۸:۲۵

از بین ۶ کریدوری که برای بافت تاریخی گرگان پیش‌بینی شده یک کریدور در امسال احیاء خواهد شد.

عبدالرضا دادبود شهردار گرگان، صبح پنجشنبه گفت:

در بودجه سال ۹۷ شهرداری گرگان نگاه خاص و ویژه‌ای به بافت تاریخی شده و احیاء مرکز محلات را در دستور کار داریم.

وی افزود:

از بین ۶ کریدوری که برای بافت تاریخی پیش بینی شده یک کریدور را امسال احیاء خواهیم کرد و اقداماتی مانند دیواره‌سازی، کف‌سازی و نماسازی آن انجام خواهد گرفت.

او اضافه کرد:

احیاء بافت تاریخی از میدان تاریخی شهرداری (میدان وحدت) آغاز خواهد شد و انشالله اتفاقات خوبی را در این حوزه شاهد خواهیم بود که توجه ملی و بین‌المللی را به خود جلب کند.

دادبود در رابطه با توسعه فضای سبز شهری بیان کرد:

گرگان دارای فضای سبز منطقه‌ای خوبی در حاشیه جنگل‌ها است اما در فضای سبز محله‌ای و شهری با کمبود مواجه هستیم.

شهردار گرگان بیان کرد:

در چشم انداز پیش‌بینی شده هر سال فضای سبز در مقیاس‌هایی احداث شود، در سال ۹۷ بین سه الی پنج فضای سبز محله‌ای در نظر گرفته شده که از هم اکنون دنبال تدارک زمین‌های احداث آن هستیم و توافقاتی هم صورت گرفته است.

او تاکید کرد:

اگر برنامه‌ها را به صورت منسجم پیش ببریم حداقل طی یک دهه آینده تمام فضای سبز مورد نیاز شهر گرگان را تهیه خواهیم کرد و همه مردم در تمامی محلات به این فضاها دسترسی خواهند داشت.

وی گفت:

بر همین اساس پارک‌های بازی کودکان هم به صورت گسترده در سطح شهر پیش‌بینی شده و امسال ۳۰ پارک بازی کوچک را در سطح محلات خواهیم ساخت تا دسترسی کودکان به این فضاها آسان تر شود.

او از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در بودجه ۹۷ را توسعه حمل و نقل عمومی، احداث ترمینال غرب، مطالعه طرح جامع گردشگری، ایجاد فضاهای فرهنگی، توسعه آتش‌نشانی، خرید نقشه پهنه‌بندی زلزله و غیره برشمرد.

دیدگاه  

    تبلیغات