صنعت گردشگری در آذربایجان جان تازه‌‌ای می‌گیرد

صنعت گردشگری در آذربایجان جان تازه‌‌ای می‌گیرد

حمید گنجی
| چهار شنبه, ۲۲ فروردین ۹۷ ساعت ۱۵:۳۰

صنعت گردشگری در جمهوری آذربایجان در این سال‌ها جان تازه‌ای گرفته و دولت این کشور در توسعه زیر ساخت‌های این صنعت عزم خود را جذب کرده است.

کشور جمهوری آذربایجان دارای پتانسیل‌های طبیعی و جغرافیایی زیادی برای تبدیل شدن به یک مقصد گردشگری موردعلاقه است. در این کشور، مردم محلی می‌دانند که چگونه باید با توریست‌های خارجی برخورد کنند و از مناطقی که این توریست‌ها می‌خواهند بازدید کنند نیز اطلاع کامل دارند. سواحل دریای خزر، موگان، قره‌باغ، دشت‌های میل، کوه‌ها، جنگل‌ها، رودخانه‌ها، چشمه‌ها، دریاچه‌ها، مناطق تفریحی تابستانی و آثار تاریخی از جمله جاذبه‌های مهم گردشگری جمهوری آذربایجان محسوب می‌شوند.

از یازده منطقه آب و هوایی در جهان، ۹ مورد از آن‌ها در جمهوری آذربایجان یافت می‌شود. کارآفرینی در این کشور در حال رشد است و همین امر توسعه صنعت گردشگری را روی ریل درست قرار داده است.

دولت آذربایجان نیز توسعه صنعت گردشگری را در اولویت خود قرار داده است. امکانات رفاهی متعددی برای توریست‌ها در مناطق مختلف این کشور در نظر گرفته شده است و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی نیز در حال بازسازی یا ساخت هستند. دولت آذربایجان در واقع به گردشگری به عنوان راهکاری برای کاهش بیکاری نگاه می‌کند و این صنعت همچنین تاثیر مثبتی روی توسعه بخش‌های دیگر دارد.

جمهوری آذربایجان جاذبه‌های گردشگری متعددی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به یادبود سربازان شهید ترک در خیابان شهدا باکو، اشاره کرد. خیابان شهدا باکو مقبره سربازانی است که توسط ارتش شوروی و یا در جنگ قره‌باغ کشته شده‌اند. مرکز حیدر علی اف نیز یکی از جاذبه‌های اصلی برای گردشگران و نماد آذربایجان و باکوی مدرن است. همچنین چندین جاذبه توریستی دیگر در آذربایجان وجود دارد که از میراث تاریخی و فرهنگی غنی این کشور حکایت دارند.

برچسب‌ها توریسم لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات