ثابت ماندن قیمت نوروزی بلیت قطار، هواپیما و هتل ها

فرناز رهبران رنجبر
چهار شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۵
ثابت ماندن قیمت نوروزی بلیت قطار، هواپیما و هتل ها

در نوروز امسال قیمت بلیت قطار و هواپیما ثابت مانده و هزینه هتل‌ها نیز افزایش نخواهد یافت و حتی با کاهش قیمت نیز مواجه می‌شویم.

علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت:

در حوزه عیدی ایام نوروز ما ۵ محور را در حوزه گردشگری امسال برنامه‌ریزی کردیم که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ویژه ما در افزایش کیفیت خدمات سفر است.

وی افزود:

یک سامانه شکایات داشتیم، ۰۹۶۲۹ که تلفنی بود و تبدیل کردیم به یک اپلیکیشن هوشمند که بازخورد می‌دهد، یعنی بلافاصله که شکایت را ثبت می‌کنید، این شکایت در قالب یک پیامک به شما اعلام می‌شود که ثبت شد و مراحل آن هم دائم اعلام می‌شود و حال این شکایات بلافاصله می‌رود روی کارتابل رئیس ستاد سفر استانی که شکایت انجام شده و این مسئله می‌رود روی میز استاندار و استاندار متوجه می‌شود از این ۱۹ دستگاهی که دارند در مقوله سفر هر استان فعالیت می‌کنند شکایت برای کیست و پیگیری می‌شود و مردم نیز احساس خواهند کرد که شکایت‌شان پیگیری شده و شنیده می‌شود و پاسخ نیز داده می‌شود.

مونسان اضافه کرد:

همچنین راه‌اندازی کمپ‌های بین راهی به عنوان استراحتگاه در مسیرهای کم خطر خواهیم داشت تا در کاهش تصادفات هم نقش ایفا کنیم.

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خاطرنشان کرد:

همچنین سامانه سفر راه‌اندازی شده که یک درگاهی است برای همه خدماتی که در حوزه گردشگری در حال اتفاق است، مثلا در حوزه هتل، بلیت و... می‌روید در سفر و همه این بخش‌های خدمات‌دهنده وجود دارند، هم رقابتی می‌شود برای پایین آوردن قیمت‌ها و هم ما می‌توانیم نظارت کنیم که آنجا چه دارد می‌گذرد و روی قیمت هم می‌توانیم نظارت کنیم.

او عنوان کرد:

برنامه‌های ویژه‌ای نیز برای کاهش هزینه‌های سفر داریم که امسال بلیت قطار و هواپیما افزایش پیدا نخواهد کرد. همچنین بلیت هتل‌ها افزایش قیمت نخواهد داشت و در خیلی استان‌ها کاهش قیمت هم خواهیم داشت.

وی گفت:

همچنین تخفیف ویژه رستوران‌ها و مراکز پذیرایی را خواهیم داشت. در این راستا تخفیف مجتمع‌ها و بازارهایی با ما همکاری کردند و در جشنواره عیدانه گردشگری حضور پیدا کردند و کاهش قیمت دارند که همین اکنون نیز در خیلی از بازارها می‌توانید این مسئله را ببینید.

او خاطرنشان کرد:

برنامه ویژه‌ای نیز داریم برای افزایش شادی و نشاط که آقای رئیس‌جمهوری امسال خیلی تاکید داشتند که فضای امیدبخش، شادی و نشاط‌آور تزریق شود تا مردم در ایام عید، فضای بانشاط ببینند که در همه ادارات کل ما نیز یک بودجه ویژه ای را برایشان لحاظ شده است که بتوانند برنامه‌های مفرح و شادی را داشته باشند.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه