پلمپ خانه های اقامتی غیرمجاز در تهران

پلمپ خانه های اقامتی غیرمجاز در تهران

سیامک احدی
| چهار شنبه, ۱۶ اسفند ۹۶ ساعت ۱۵:۰۰

۳۰ تا ۳۵ خانه غیرمجاز در تهران که بدون مجوز به پذیرش مسافر اقدام می‌کنند، شناسایی شدند.

«ولی تیموری» مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری گفت:

فهرست خانه‌های غیرمجاز در تهران را یک ماه، پیش اتحادیه هتلداران استان تهران در اختیار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گذاشته که پس از بررسی و استعلام مشخص شد هیچ یک از این خانه‌ها مجوز ندارند و غیرمجاز فعالیت می‌کنند، ما هم اسامی آن‌ها را در اختیار اداره اماکن نیروی انتظامی قرار دادیم تا طبق قانون با آن‌ها برخورد کند.

وی با بیان این که در استان تهران تاکنون برای هیچ خانه‌ای با عنوان «خانه مسافر» مجوز صادر نشده و فعالیت این خانه‌ها در گردشگری غیرمجاز تلقی می‌شود، درباره شرایط ایجاد چنین اقامتگاه‌هایی در شهرهای مختلف به‌ویژه تهران با توجه به تراکم رفت و آمد به آن، توضیح داد:

هر استان کارگروهی متشکل از نماینده استاندار، فرماندار، تعزیرات، دادستان، امکان، نیروی انتظامی، تشکل‌های گردشگری و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد که براساس شرایط آن شهر یا استان برای ایجاد خانه مسافر در بازه زمانی مشخصی اعلام نیاز می‌کند، ما هم بر اساس تصمیم جمعی آن کارگروه استانی، مجوز خانه مسافر را صادر می‌کنیم. درباره استان تهران تاکنون این اعلام نیاز مطرح نشده است.

وی افزود که قرار بود نام این خانه‌ها در بازه زمانی که فعال هستند در سامانه‌ای آنلاین معرفی شود تا پدیده تابلو به‌دست‌ها جمع‌آوری شود که متاسفانه شرکت توسعه گردشگری به عنوان مجری خانه مسافر، تاکنون این سامانه را راه‌اندازی نکرده است.

تیموری بیان کرد:

به هر حال از نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تنها خانه‌هایی امکان پذیرش گردشگر و مهمان را دارند که از این سازمان مجوز دریافت کرده باشند و ما درصورت دریافت گزارش از خانه‌های غیرمجاز آن‌ها را به اداره اماکن نیروی انتظامی معرفی خواهیم کرد.

پیش‌تر تعدادی خانه غیرمجاز که به پذیرش مسافران چینی و عرب در تهران اقدام کرده، شناسایی شده بودند که تنها برخی از آن‌ها پلمب شدند. با نزدیک شدن به نوروز نیز با وجود آن که هتل‌های تهران اعلام کرده‌اند تا ۵۰ درصد تخفیف خواهند داد، اما تبلیغات برخی از این خانه‌های شخصی برای پذیرش مسافران نوروزی در فضای مجازی پررنگ‌تر و گسترده شده است.

نرخ اقامت در این خانه‌های شخصی بدون مجوز در تهران با ظرفیت‌های تعیین‌شده از ۲ تا ۶ نفر، شبی از ۲۰۰ هزار تا ۲٫۵ میلیون تومان است.

منبع ایسنا
برچسب‌ها توریسم خانه

دیدگاه  

    تبلیغات