پارک ملی Jiuzhaigou چین دوباره شروع به کار خواهد کرد

بهاره غنچه
سه شنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰
پارک ملی Jiuzhaigou چین دوباره شروع به کار خواهد کرد

پارک ملی Jiuzhaigou سال گذشته بر اثر زمین لرزه‌ای مهیب خسارات بسیاری دید. دولت چین اعلام کرده است که این پارک هم‌اکنون ظرفیت پذیرش گردشگران را دارد.

پارک ملی جیوژایگو (Jiuzhaigou) چین یکی از مشهورترین پارک‌های ملی در چین است که پاییز گذشته بر اثر زلزله آسیب دیده بود، حال این پارک ملی پس از وقفه‌ای یکساله این هفته مجدد باز خواهد شد.

 پارک ملی جیوژایگو در استان سیچوان در غرب چین واقع شده  و در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این پارک به خاطر داشتن کوهستان‌های بلند ناهموار، جنگل‌های مخروطی، دریاچه‌های آبی، سبز و فیروزه‌ای رنگ، شهرت بسیار دارد.

پارک ملی چین

دولت چین هفته پیش اعلام کرد که این پارک پس از تلاش‌های بسیار برای بازسازی، ۸ام مارس برای گردشگران مجدد باز خواهد شد. آبشار نوریلنگ و دریاچه‌های نوریلنگ، آیینه، پنج رنگ و شوژنگ برای بازدید گردشگران باز خواهد بود. این پارک در آگوست گذشته به خاطر آسیبی که از زلزله‌ای ۷ ریشتری دیده بود، بسته شد. براساس گزارشات این زلزله به جاذبه‌های اصلی پارک مانند آبشار نوریلنگ صدمه زده بود.

پارک ملی چین

پس از بازگشایی روزانه تا سقف ۲ هزار نفر گردشگر می‌توانند از این پارک دیدن کنند، این در حالی است که این پارک قبل از زمین‌لرزه روزانه بالغ بر ۲۰ هزار نفر گردشگر ظرفیت داشت. براساس قوانین جدید تا مدتی هیچ گردشگری نباید تنها از این پارک دیدن کند، بلکه باید در تورهای گروهی ثبت نام کنند و قبل از بازدید برای دریافت بیمه اقدام کنند.

برای ماه اول هزینه بازدید ۶ دلار و از اول آوریل ۱۷ دلار خواهد بود.

منبع Lonelyplanet

دیدگاه