پیش بینی آب و هوای ایران طی دو روز آینده

سیامک احدی
سه شنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
پیش بینی آب و هوای ایران طی دو روز آینده

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، وضعیت آب و هوایی نقاط مختلف ایران را طی امروز و فردا، بر اساس آخرین نقشه‌ها و اطلاعات هواشناسی تشریح کرد.

«احد وظیفه» مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:

امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ اسفند ماه) با شمالی شدن جهت باد روی دریای خزر و نفوذ هوای خنک به سواحل دریای خزر، ابرناکی، وزش باد، کاهش دما و بارش باران در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه افزود:

بر اساس آخرین نقشه‌ها و اطلاعات هواشناسی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ اسفند ماه) موج کم‌دامنه‌ای از طراز میانی جو عبور می‌کند و سبب افزایش ابر، بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قزوین، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، البرز، تهران، قم، شرق سمنان، شمال خوزستان و به شکل خفیف‌تری در برخی مناطق استان‌های ایلام، چهار محال و بختیاری، اصفهان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی می‌شود.

وظیفه با اشاره به مواج بودن دریای خزر طی امروز، ادامه داد:

روز پنجشنبه (۱۷ اسفند ماه) بارش‌ها محدود به مناطق شمال شرقی کشور می‌شود و به تدریج ایران را ترک می‌کند.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت اظهار کرد:

فردا (۱۶ اسفند ماه) آسمان ابری گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و اوایل شب کاهش ابر با بیشینه و کمینه دمای ۲۰ و ۱۱ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود. هوای پایتخت پنجشنبه (۱۷ اسفندماه) صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود و در این روز بیشترین و کمترین دمای تهران به ۲۱ و ۱۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

دیدگاه