مجتمع تفریحی ائل داغی زنجان، محیطی آرام برای گذراندن اوقات فراغت

مجتمع تفریحی ائل داغی زنجان، محیطی آرام برای گذراندن اوقات فراغت

فاطمه محمدی
| شنبه, ۴ فروردین ۹۷ ساعت ۱۷:۴۵

مجموعه تفریحی و کوهستانی ائل داغی یا مجموعه تفریحی گاوازنگ در زنجان یکی از مراکز تفریحی و گردشگری این شهر است که در شمالی‌ترین نقطه زنجان واقع شده است.

رفتن به دل طبیعت و لذت بردن از زیبایی و سرسبزی آن، یکی از بهترین تفریحات ما ایرانی‌ها به‌خصوص در ایام نوروز است. همه ما در روز ۱۳ بدر به دنبال طبیعت بکر برای فراغت از هر خیال و فکری هستیم، امروز یکی از زیباترین مجموعه‌های تفریحی و کوهستانی کشور در زنجان را به شما معرفی می‌کنیم. مجموعه تفریحی و کوهستانی ائل داغی یا مجموعه تفریحی گاوازنگ در شمالی‌ترین نقطه زنجان قرار دارد و دسترسی به آن بسیار ساده است.

ائل داغی

همان‌طور که اشاره کردیم، این مجموعه تفریحی در شمال زنجان، دامنه کوه گاوازنگ قرار دارد و در سه کیلومتری مرکز زنجان واقع شده است.

ائل داغی

کوه گاوازنگ از مهم‌ترین ارتفاعات زنجان است و با شروع فصل بهار به منطقه‌ای ایده‌آل برای دوستداران طبیعت تبدیل می‌شود. ارتفاع این کوه ۱۸۵۰ متر و قله آن ۲۰۰۰ متر ارتفاع دارد. اگر به کوه‌نوردی علاقه دارید یا این ورزش را به‌صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که سری به این ارتفاعات زیبا بزنید.

ائل داغی

ازجمله امکانات مجتمع تفریحی ائل داغی می‌توان به آبشار مصنوعی، رستوران، آلاچیق و سایر امکانات دیگر اشاره کرد. کوه‌ها و طبیعت این منطقه زیبایی آن را دوچندان کرده است. در سال‌های اخیر امکانات رفاهی این منطقه بیشتر از قبل رشد کرده است و ازجمله امکانات جدید این مجموعه تفریحی می‌توان به پیست دوچرخه‌سواری، چایخانه، آمفی‌تئاتر، مجموعه ورزشی و لند مارک اشاره کرد.

ائل داغی

اگر قصد دارید در ایام عید یا تعطیلات سری به مجموعه تفریحی ائل داغی بزنید، باید حساب ترافیک را هم بکنید، چون در ایام تعطیل این منطقه بسیار شلوغ و پر رفت و آمد است.

ائل داغی

دیدگاه  

    تبلیغات