آتش سوزی گسترده در جنگل های گیلان

سیامک احدی
یکشنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
آتش سوزی گسترده در جنگل های گیلان

عصر روز گذشته، ۴ فروردین در ارتفاعات و بسیاری از مناطق جنگلی استان گیلان آتش‌سوزی گسترده‌ای آغاز شد که تاکنون نیز ادامه دارد.

در پی وزش باد گرم، جنگل‌های نقاط مختلف گیلان از جمله شهرستان‌های لاهیجان، سیاهکل، لنگرود، شفت و ماسال از عصر روز گذشته، ۴ فروردین دچار حریق شده است و همچنان ادامه دارد.

آتش‌سوزی جنگل‌های روستاهای گردکرف، زمیدان و مراددهنده سوستان تموشل از توابع بخش مرکزی لاهیجان که به دلیل باد گرم رخ داده بود، با کمک آتش‌نشانان و مردم منطقه مهار شد، اما مهار آتش در جنگل‌های سوستان لاهیجان ادامه دارد.

تا ۸ صبح همچنان آتش در نواحی مختلف سیاهکل و لاهیجان در حال جولان دادن بود و بسیاری از نیروهای آتش‌نشانی و امدادی و... در حال تلاش و نجات جنگل‌ها و منازل مردم بودند.

نیروهای هلال احمر گیلان برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها به مناطق شفت، سیاهکل و لاهیجان اعزام شدند.

هم اکنون آتش‌سوزی گسترده در ابتدای جاده لونک و کرفپشته سیاهکل و آتش‌سوزی در جنگل‌های روستای چنارودخان بخش احمدسرگوراب شفت ادامه دارد و نیروهای انتظامی، هلال احمر، منابع طبیعی، آتش نشانی و بسیج مردمی در تلاش برای اطفای حریق هستند.

جنگل‌های روستای تنیان از توابع ماسال همچنان طعمه حریق است.

وزش باد گرم موجب آتش‌سوزی در باغات چای روستای بالا نارنج بن بخش اطاقور لنگرود شده و بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای مردمی بسیج، هلال احمر و منابع طبیعی در حال اطفای حریق ۲۰ هکتار از جنگل‌های چنار رودخان و لیفکوخندان شفت هستند.

وزش باد شدید در صومعه‌سرا قبل از پمپ بنزین نیز باعث افتادن درخت بر روی دو خودروی مگان و پراید شده و تندباد در املش خسارت وارد کرده است.

منبع ایسنا
برچسب‌ها جنگل آتش سوزی

دیدگاه  

    تبلیغات