موارد غیر معمولی که از هتل ها به سرقت رفته اند

سحر مردانه
دوشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰
موارد غیر معمولی که از هتل ها به سرقت رفته اند

آیا تا به حال در مورد سرقت اموال هتل توسط مهمانان، چیزی شنیده‌اید؟ شاید کمی عجیب و غیر‌معمول به نظر برسد، اما این مسئله در سراسر جهان بسیار دیده شده است.

طبق بررسی‌هایی که توسط آژانس مسافرتی lastminute.com انجام شده، مشخص شد که ۹۵ درصد از هتل‌های سراسر جهان، قربانی سرقت توسط مهمانان هتل شده‌اند. این بررسی نشان‌دهنده‌ی این است که از هر ۱۰ مهمان در هتل، یکی از آن‌ها حداقل یک مورد را به سرقت برده است.

هزینه‌ی موارد سرقت شده در سال، حدود ۴۰۰۰ پوند تخمین زده شده که در هتل‌های پنج ستاره، این هزینه ۱۵ هزار پوند بیشتر افزایش می‌یابد. جای تعجب ندارد که لوازم بهداشتی و حوله در هتل‌ها، در بالای فهرست موارد سرقت شده قرار دارند، اما برخی از مسافران نیز موفق شده‌اند بیش از یک حوله با خود ببرند.

اثاثیه اتاق

هتل

هتلی مبله در استانبول ادعا کرده است که تمامی اثاثیه‌ی یکی از اتاق‌ها به جز تخت‌خواب، میز و تلوزیون، توسط مسافر اتاق به سرقت رفته است.

تجهیزات حمام

هتل

هتلی در برلین اعلام کرده که تمامی تجهیزات حمام درجه یک مهمانان از جمله: دوش حمام، دوش‌های آبی ماساژ، صندلی توالت، شیر آب، لوله‌کشی داخلی و حتی سینک توسط مهمان به سرقت رفته است.

فرش

هتل

هتلی در لاس وگاس اعلام کرده است که فرش یکی از اتاق‌ها بریده شده و توسط مهمان آن اتاق به سرقت رفته است.

یخچال کوچک و مبل

هتل

هتلی پنج ستاره در دبی اعلام کرده که یخچال کوچک و مبل یکی اتاق‌ها توسط مهمان به سرقت رفته است.

تجهیزات آشپزخانه

هتل

هتلی سه ستاره در دوبرونیک اعلام کرده که تجهیزات آشپرخانه از جمله کارد و چنگال و تجهیزات آشپزی توسط مهمان هتل به سرقت رفته است.

تشک تخت

هتل

هتلی پنج ستاره در مادرید به lastminute.com اعلام کرد که تشک تخت یکی از اتاق‌ها توسط مهمان به سرقت رقته است.

پیانوی بزرگ

هتل

مدیر هتل‌های زنجیره‌ای استاروود (Starwood) اعلام کرد که پیانوی بزرگ این هتل به سرقت رفته است. او می‌گوید طی ۲۰ سال کار در این زمینه با چنین موضوعی روبرو نشده بودم. به محض ورود به پذیرش هتل، متوجه نبودن چیزی شدم که آن هم پیانوی هتل بود که در خیابان پایین توسط چند نفر با چرخ حمل می‌شد. بعد از آن دیگر آن پیانو را ندیدیم.

سرقت تلوزیون

هتل

تلوزیون، یکی دیگر از وسایل عجیب و غیر معمولی است که از هتل‌ها به سرقت رفته است. در بازبینی دوربین مدار بسته هتل دیده شد که شخص سارق با سختی فراوان با تلوزیون از جلوی پذیرش شلوغ هتل عبور می‌‌کند، بدون آنکه کسی متوجه شود.

تابلوی گراز

هتل

در هتل دو وین (du Vin) در بیرمنگام، یکی مهمان سعی داشت تابلوی سر گرازی که در اتاق بیلیارد هتل نصب شده را جدا و با خود ببرد که گرفتار شد. چند هفته بعد، دوستان این دزد پشیمان، این تابلو را از هتل خریداری کرده و به عنوان هدیه عروسی به دوست خود دادند.

سرقت پرده اتاق

هتل

اغلب در هتل‌ها، تلوزیون و برخی وسایل را برای جلوگیری از سرقت به دیوار نصب می‌کنند. اما در هتل‌های بریتانیا اعلام شده که برخی تجهیرات سبک در اتاق، فرش و حتی پرده نیز توسط مهمانان هتل به سرقت رفته است.

سرقت شماره اتاق

هتل

در یکی از هتل‌های فرانکلین (Franklin)، مهمانی قصد پیدا کردن اتاق خود را داشت که دچار مشکل شد. شماره اتاق این مهمان به سرقت رفته بود و باعث سر‌در‌گمی او در راهرو‌های هتل شده بود که کارکنان به کمک او آمده بودند.

سرقت مجسمه

هتل

گفته می‌شود که دو مجسمه که دارای نیم تنه‌ی بالایی بودند و در جلوی درب ورودی هتل چسترفیلد (Chesterfield) قرار داشتند، به سرقت رفته‌اند. آن‌ها صبح روز بعد پیدا شدند.

گل‌ها

هتل

مدیر برج شرایتون پارک (Sheraton Park Tower) می‌گوید:

هر هفته هزینه زیادی صرف گل‌های به سرقت رفته در این مکان می‌شود.

سرقت تسلیحات

هتل

طبق بررسی‌های انجام شده، دیگر مواردی که در فهرست سرقت‌های غیرمعمول در هتل‌های بریتانیا به چشم می‌خورد، شامل: شمشیر قرون وسطی، لولای درب و یک خرس چوبی هشت فوتی است.

سرقت حیوان خانگی

هتل

در بررسی‌های انجام شده اعلام شد که در سرقت از هتل، سگ صاحب هتل توسط مهمانان، به سرقت رفته است.

کتاب مقدس

هتل

طبق گزارشی که از یک هتل دریافت شده، کتاب مقدس انجیلی که در کمد کنار تخت قرار گرفته بود، به سرقت رفته است.

آثار هنری معروف

هتل

حتی اعلام شده که در طول سال، لوستر‌های هتل شانگری-لا در هنگ‌کنگ و برخی آثار هنری معروف و گران‌قیمت اندی وارهول از هتل دبلیو (W) هنگ‌کنگ به سرقت رفته است.

شومینه

هتل

دزدی در سراسر اقیانوس اطلس به طرز بی‌رحمانه‌ای افزایش یافته است. طبق گزارشی که اعلام شد، سنگ‌های مرمر شومینه در هتل چهار فصل بورلی ویلشر توسط مهمان به سرقت رفته است.

سرقت تمام وسایل اتاق

هتل

و در نهایت به موردی عجیب باید اشاره کنیم و آن هم این است که در هتل آمریکایی هالیدی این (American Holiday Inn)، زن و شوهری درخواست اتاقی نزدیک پارکینگ داشته‌اند. سپس تمامی محتویات اتاق را خالی و متواری شده‌اند.

منبع telegraph

دیدگاه