هوشی مین در یک نگاه

صدیقه شجاعی
سه شنبه، ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰
هوشی مین در یک نگاه

هوشی مین بزرگ‌ترین شهر ویتنام است که در استان هوشی مین در جنوب شرقی این کشور قرار گرفته است و جاذبه‌های دیدنی متعددی را پیشکش گردشگران خود می‌کند.

هوشی مین در ساحل رود سایگون و در ۶۰ کیلومتری دریای چین جنوبی و ۱۷۶۰ کیلومتری هانوی، پایتخت ویتنام واقع شده است که در فاصله سال‌های ۱۹۵۴ تا ۱۹۷۶ پایتخت ویتنام بود. مساحت این شهر آسیایی ۲۰۹۶ کیلومترمربع و جمعیت آن طبق آمار سال ۲۰۱۶ معادل ۸,۴۲۶ بوده است. مانند دیگر شهرهای موجود در آسیای جنوب شرقی، هزینه‌ی سفر به این شهر مناسب و ارزان‌قیمت است. پول رسمی این کشور «دونگ» است و هر ۱۰ هزار دونگ معادل حدود ۰/۷ دلار است.

هوشی مین

هوشی ‌مین یا «سایگون»، بزرگ‌ترین و شلوغ‌ترین شهر ویتنام است؛ به طوری که برای قدم زدن در پیاده‌رو‌های آن باید مراقب برخورد با جمعیت بوده و صبور باشید. هوشی‌مین شهری است که در یک لحظه میلیاردها اتفاق در آن می‌افتد.

سه دین رایج در این شهر عبارتند از: ماهایانای بودیسم، تائویسم و آیین کنفوسیوس. همچنین کاتولیک‌های رومی حدود ۱۰ درصد جمعیت شهر را تشکیل می‌دهند. اقلیت‌های دیگری که در این شهر زندگی می‌کنند عبارتند از: پروتستان، مسلمانان و هندوها. شهر هوشی مین مرکز و قلب تپنده اقتصادی کشور ویتنام است.

این شهر دارای آب و هوای گرمسیری و به طور خاص یک آب و هوای مرطوب و خشک استوایی با رطوبت متوسط ۸۲-۷۸ درصد است. فصل بارانی، با میانگین بارش در حدود ۱۸۰۰ میلی متر (۷۱ اینچ) در سال (حدود ۱۵۰ روز بارانی در سال)، معمولا در ماه مه آغاز می‌شود و در اواخر ماه اکتبر به پایان می‌رسد.

هوشی مین

در میان وسایل نقلیه، موتور سیکلت، دوچرخه، اتومبیل، و ریکشا شما را به هر جا که بخواهید، خواهند برد. برای رفت و آمد از تاکسی‌های موتوری هم می‌توان استفاده کرد، اما چندان از تاکسی‌های دیگر ارزان‌تر نیستند؛ به خصوص اگر شما تنها مسافر آن‌ها باشید. فرودگاه بین‌المللی «تان سون نهات» (Tan Son Nhat) که بزرگ‌ترین فرودگاه ویتنام است، در فاصله ۸ کیلومتری از مرکز شهر هوشی مین قرار گرفته است. بیشتر پروازها از طریق بانکوک به این شهر می‌آیند.

شهری با معابد بسیار و بناهایی با معماری‌های جذاب و برجسته، موزه‌های جنگی و تاریخی، پارک‌های معرکه و آسمان خراش‌های لوکس و در نهایت یکی از بهترین شهرها برای گشت و گذاری لوکس، راحت و خاطره‌انگیزه به حساب می‌آید. از جاذبه‌های هوشی مین می‌توان به تونل کو چی (Cu Chi)، برج بیتِکس کو‌ (Bitexo)، موزه یادگار جنگ، کاخ استقلال، موزه‌ تاریخ ویتنام، معبد امپراتوری جاد پاگودا (Jade Pagoda)، بازار محلی بین تای (Binh Tay)، کلیسای جامع نتردام (Notre Dame)، معبد کائودای مقدس (Cao Dai Holy)، جزیره‌ی کان جیو (Can Gio)، برج سایگون اسکای دک (Saigon Skydeck)، پارک ۲۳ سپتامبر، خانه اپرای سایگون، موزه هنرهای زیبا و... اشاره کرد که باید در تور هوشی مین از آن‌ها دیدن کنید.

               

 

منبع kojaro wikipedia

دیدگاه