نفوذ سامانه بارشی به کشور از روز پنجشنبه

فرناز رهبران رنجبر | سه شنبه, ۲۲ اسفند ۹۶ ساعت ۱۴:۵۵

با اینکه فردا و پس فردا (۲۳ و ۲۴ اسفندماه) بیشتر مناطق کشور بدون بارش خواهند بود، از روز پنجشنبه بارش باران شروع خواهد شد.

احد وظیفه، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:

بنا بر تحلیل نقشه‌ها و داده‌های هواشناسی، امروز (۲۲ اسفندماه) در استان‌های شرقی کشور از جمله کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی رگبار باران، همراه با وزش باد و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. همچنین به دلیل وزش باد احتمال وقوع گرد و خاک در این استان‌ها وجود دارد.

او اضافه کرد:

امروز به دلیل نفوذ جریانات خنک و مرطوب به نوار شمالی کشور، بارش باران و مه‌گرفتگی در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه ادامه داد:

فردا و پس فردا (۲۳ و ۲۴ اسفندماه) اغلب نقاط کشور بدون بارش خواهد بود تا اینکه در اواخر روز پنجشنبه موج بارشی از شمال غرب و غرب به کشور نفوذ می‌کند.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی بیان کرد:

از امروز تا پنجشنبه در اغلب نقاط کشور روند افزایش کند دما (حدود ۳ درجه سلسیوس) خواهیم داشت. همچنین طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی همچنین در مورد شرایط جوی تهران طی دو روز آینده بیان کرد:

آسمان تهران فردا و پس‌فردا (۲۳ و ۲۴ اسفندماه) صاف همراه با وزش باد خواهد بود همچنین تهران در اواخر وقت افزایش ابر خواهد داشت. بیشترین و کمترین دمای تهران در این دو روز به ترتیب ۱۹ و ۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۱ و ۱۰ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع ایسنا

دیدگاه