اعلام وضعیت هوای مناطق مختلف ایران طی روزهای آینده

سیامک احدی
دوشنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵
اعلام وضعیت هوای مناطق مختلف ایران طی روزهای آینده

وضعیت هوای مناطق تهران و بسیاری از شهرهای کشور اعلام شد. هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

«حسین شهبازی» مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت:

میانگین کیفیت هوای پایتخت طی‌ ۲۴ ساعت گذشته با شاخص ۱۱۵ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود و شاخص میانگین کیفیت هوای هم‌اکنون برای تهران ۱۱۲ و همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد:

بر اساس نتایج، پارامترهای هواشناسی پیش‌بینی شده برای ایستگاه مهرآباد، برای برخی ساعات امروز (۲۱ اسفند) به‌ویژه در بعدازظهر، وزش باد شدید به بزرگی ۸ تا ۱۰ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی انتظار می‌رود.

شهبازی افزود:

با تداوم این وضعیت طی فردا (۲۲ اسفند) طی برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی بین ۳ تا ۵ متر بر ثانیه پیش‌بینی می‌شود. اما دمای هوای تهران تا فردا روند کاهشی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه این شرایط در روز چهارشنبه (۲۳ اسفند) کمابیش ادامه خواهد داشت، بیان کرد:

در این روز در برخی ساعات وزش باد موثر خواهیم داشت.

«احد وظیفه» مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نیز درباره وضعیت جوی تهران گفت:

فردا (۲۲ اسفندماه)، آسمان پایتخت کمی ابری گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۶ و ۶ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی میشود. آسمان تهران چهارشنبه (۲۳ اسفندماه) کمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود و بیشترین و کمترین دما در این روز به ۱۷ و ۷ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

وظیفه درباره وضعیت هوای دیگر مناطق کشور گفت:

امروز (۲۱ اسفندماه) در برخی از نقاط استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، یزد، هرمزگان، تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی و اصفهان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک رخ می‌دهد.

وی افزود:

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز (۲۱ اسفندماه) با تقویت جریانات جنوبی بارش در جنوب و شرق کشور و با شمالی شدن جریان‌ها روی دریای خزر، بارش در سواحل دریای خزر و شمال شرق تقویت می‌شود.

وی در ادامه گفت:‌

امروز در استان‌های فارس، کرمان، خراسان جنوبی، غرب و شمال هرمزگان، جنوب کهگیلویه و بویراحمد، اردیبل، شرق آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و برخی نقاط استان‌های سمنان، و یزد رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات شرقی البرز بارش برف پیش‌بینی می‌شود. همچنین بعدازظهر امروز دریای خزر مواج می‌شود.

وی با بیان اینکه فردا (۲۲ اسفندماه) ناپایداری‌ها به‌صورت بارش باران و وزش باد در استان‌های گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی ادامه می‌یابد، گفت:

امروز ضمن کاهش محسوس دما در شمال شرق و شرق کشور بارش در برخی نقاط خراسان شمالی و خراسان رضوی به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه برای برخی نقاط استان‌های سیستان وبلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی کرد و افزود:

روز چهارشنبه (۲۳ اسفند ماه) بارش پراکنده در شمال سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد.

دیدگاه