طولانی ترین ساعات کاری متعلق به کدام کشورها است؟

زلیخا رحمانیان
یکشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵
طولانی ترین ساعات کاری متعلق به کدام کشورها است؟

به نظر شما بیشترین ساعت کاری متعلق به کدام کشورها است؟ با همراه شوید تا با آمارهای جالبی از ساعت کاری ۳۷ کشور مختلف آشنا شوید.

میلیون‌ها آلمانی به مدت دو سال می‌توانند هفته‌ای ۲۴ ساعت کار کنند تا مدت زمان بیشتری با خانواده خود بگذرانند. این قانون تمام کارگران صنعتی منطقه Baden-Württemberg را پوشش می‌دهد، اما می‌تواند به سایر نقاط کشور گسترش یابد. با این حال، طبق نظر سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، آلمانی‌ها در حال حاضر به مراتب ساعاتی کمتر از بقیه کار می‌کنند. آخرین گزارش Outlook Employment که در سال ۲۰۱۷ منتشر شده، نشان می‌دهد که میانگین کار سالانه آلمان‌ها ۱۳۶۳ ساعت است (این معادل ۲۶ ساعت کار در هفته است). هیچ‌کدام از ۳۷ کشور موجود در این تحقیق کمتر از این ساعت کار نکرده‌اند.

آلمان

طبق داده‌های OECD به‌طور متوسط بریتانیایی‌ها ۱۶۷۶ ساعت در سال کار می‌کنند. (معادل ۳۲ ساعت کار در هفته است) و تقریبا در آخر جدول قرار دارند. شهروندان هلند، نروژ، دانمارک و فرانسه نیز از زمان آزاد زیادی برخوردار هستند.

به نظر شما بیشترین ساعت کاری متعلق به کدام کشور است؟

مکزیک بیشترین ساعت کاری را در بین این ۳۷ کشور دارا است. میانگین ساعت کاری شهروندان کشور آمریکای مرکزی ۲۲۵۵ ساعت در سال یعنی ۴۳ ساعت در هفته است. در رتبه دوم کاستاریکا قرار دارد جایی که اغلب به عنوان شادترین کشور دنیا نامیده می‌شود، کره جنوبی، یونان و شیلی پنج رتبه بعدی هستند.

رتبهکشور  ساعت کاری  در سال  
۱مکزیک۲۲۵۵
۲کاستاریکا ۲۲۱۲
۳کره جنوبی ۲۰۶۹
۴یونان۲۰۳۵
۵شیلی۱۹۷۴
۶روسیه۱۹۷۴
۷لهستان۱۹۲۸
۸لتونی۱۹۱۰
۹لیتوانی۱۸۸۵
۱۰ایسلند۱۸۷۹
۱۱استونی۱۸۵۵
۱۲پرتغال۱۸۴۲
۱۳ترکیه۱۸۳۲
۱۴ایسلند۱۸۲۰
۱۵آمریکا۱۷۸۳
۱۶جمهوری چک۱۷۷۰
۱۷مجارستان۱۷۶۱
۱۸نیوزلند۱۷۵۷
۱۹اسلوواکی۱۷۴۰
۲۰ایتالیا۱۷۳۰
۲۱ژاپن۱۷۱۳
۲۲کانادا۱۷۰۳
۲۳اسپانیا۱۶۹۴
۲۴اسلونی۱۶۸۲
۲۵انگلیس۱۶۷۶
۲۶استرالیا۱۶۶۹
۲۷فنلاند۱۶۵۳
۲۸سوئد۱۶۲۱
۲۹اتریش۱۶۰۱
۳۰سوئیس۱۵۹۰
۳۱بلژیک۱۵۵۱
۳۲لوکزامبورگ۱۵۱۲
۳۳فرانسه۱۴۷۲
۳۴هلند۱۴۳۰
۳۵نروژ۱۴۲۱
۳۶دانمارک۱۴۱۰
۳۷آلمان۱۳۶۲

جدول میزان ساعت کاری ۳۷ کشور مختلف در یک سال

به‌طور کلی طبق داده‌های OECD متوسط ساعت کاری در کشورها کاهش پیدا کرده است. به‌عنوان مثال، در انگلستان یک کارمند معمولی در سال ۲۰۰۰، ۱۷۰۰ ساعت کار کرده، اما اکنون این عدد به ۱۶۷۶ ساعت کاهش پیدا کرده است.

مطالب مرتبط:

    منبع telegraph
    برچسب‌ها دانمارک فرانسه

    دیدگاه