کشته شدن یک قلاده پلنگ در اثر برخورد با قطار

سیامک احدی
دوشنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
کشته شدن یک قلاده پلنگ در اثر برخورد با قطار

یک قلاده پلنگ شب گذشته در اثر برخورد با قطار باری در شهرستان فیروزکوه تلف شد.

نقی میرزا کریمی» با اعلام خبر تلف شدن یک قلاده پلنگ در اثر برخورد با قطار باری در شهرستان فیروزکوه گفت:

شب گذشته حدود ساعت ۹:۳۰، بر اساس گزارش مسئول ایستگاه راه‌آهن زرین‌دشت به فیروزکوه مبنی بر برخورد یک قلاده پلنگ با قطار باری در بین مسیر، محیط‌بانان پاسگاه محیط‌بانی انزها در محل حضور یافته و متأسفانه با لاشه یک قلاده پلنگ نر بالغ مواجه شدند.

وی با اشاره به اینکه اکیپی از مأموران راه‌آهن نیز جهت بررسی موضوع در محل حاضر شدند، افزود:

در بررسی‌های اولیه از لاشه پلنگ مشخص شد علت تلف شدن این حیوان برخورد با قطار عبوری بوده است.

میرزا کریمی گفت:

لاشه پلنگ توسط محیط‌بانان در حال انتقال به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران hست تا مورد بررسی‌های دقیق‌تر و نهایی توسط دامپزشکان و کارشناسان حیات‌وحش قرار گیرد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه پلنگ تلف‌شده در خط مرزی بین منطقه شکارممنوع کاوه ده و منطقه آزاد دچار این سانحه شده است، گفت:

منطقه شکارممنوع کاوه ده به لحاظ تنوع جانوری، غنی‌ترین زیستگاه حیات‌وحش استان بوده و بر اساس بررسی‌های به‌عمل‌آمده جمعیت پلنگ در این منطقه مطلوب است.

وی در پایان ضمن قدردانی از اطلاع‌رسانی کارکنان ایستگاه راه‌آهن منطقه به محیط‌بانان، از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشابه یا حیات‌وحش آسیب‌دیده و سرگردان و تخلفات شکار و صید، موضوع را به پاسگاه‌های محیط‌بانی، ادارات محیط زیست و یا سامانه تلفنی ۱۵۴۰ و سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۰۴۴ حفاظت محیط زیست استان تهران اطلاع دهند.

مطالب مرتبط:

    منبع فارس
    برچسب‌ها قطار محیط زیست

    دیدگاه