پیست اسکی خوشاکو، تنها پیست اسکی استان آذربایجان غربی

پیست اسکی خوشاکو، تنها پیست اسکی استان آذربایجان غربی

بهاره غنچه
| چهار شنبه, ۱۸ بهمن ۹۶ ساعت ۱۰:۰۰

پیست اسکی خوشاکو به عنوان تنها پیست استان آذربایجان غربی، قابلیت‌های بسیاری برای این ورزش هیجان‌انگیز زمستانی دارد.

ارومیه در شمال غربی ایران در منطقه آذربایجان واقع شده است. ارومیه با ۱۳۳۲ متر ارتفاع در غرب دریاچه ارومیه، در دامنه کوه سیر و در میان دشت ارومیه قرار گرفته است. در واقع ارومیه بین دریاچه ارومیه و دیواره کوه‌های غرب استان واقع شده است. این منطقه در تابستان تقریبا گرم و در زمستان سرد است. از جاذبه‌های زمستانی این شهر می‌توان به پیست اسکی خوشاکو اشاره کرد.

پیست اسکی خوشاکو

پیست اسکی خوشاکو در ۳۰ کیلومتری غرب ارومیه قرار دارد و تنها پیست اسکی استان آذربایجان غربی است که در مکانی خوش آب و هوا، در منطقه راژان قرار دارد و به دلیل برخورداری از کوه‌های با شیب مناسب، چشم‌انداز زیبا و تجهیزات ورزش‌های زمستانی، موقعیت ویژه‌ای جهت فعالیت‌ علاقه‌مندان به ورزش اسکی دارد. این پیست زیبا هر ساله با آغاز فصل سرما و انباشت برف، پذیرای اسکی‌بازانی از کشورهای خارجی و استان‌های مختلف کشور و علاقه‌مند به ورزش‌های زمستانی است و عده بی‌شماری از علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی را در این فصل به سمت خود می‌کشاند. اسکی از محبوب‌ترین و هیجان‌انگیزترین ورزش‌های زمستانی است.

این پیست که یکی از کانون‌های ورزش‌های زمستانی در شمال‌ غرب ایران به‌شمار می‌رود، دارای امکانات بالقوه‌ای است، ولی به دلیل نبود زیرساخت مناسب این امکانات بالفعل نشده است. خوشاکو با ۵۰ هزار مترمکعب و به دلیل وجود پوشش گیاهی مناسب، قابلیت ایجاد پیست اسکی روی چمن را نیز در تابستان دارا است.

پیست اسکی خوشاکو

این پیست به سبب موقعیت مناسب جغرافیایی علاوه بر اینکه مکانی برای ورزش‌های زمستانی است، به‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری آذربایجان غربی، علاقه‌مندان طبیعت را به سوی خود فرا می‌خواند. این پیست از مدتی قبل به دلیل مشکلات فنی و سخت‌افزاری تعطیل شده بود که با پیگیری‌های مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان، مجدد بازگشایی شده است. با توجه به قیمت ابزار ورزش اسکی، در این پیست وسایل اسکی با قیمت مناسبی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. پیست اسکی خوشاکو از طریق راه آسفالت قابل دسترسی است و علاقه‌مندان برای تجربه ورزش‌های زمستانی می‌توانند در روزهای تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۶ از این پیست استفاده کنند.

دیدگاه  

    تبلیغات