باز شدن پای هنرهای دستی به جام جهانی ۲۰۱۸

فرناز رهبران رنجبر
شنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۰
باز شدن پای هنرهای دستی به جام جهانی ۲۰۱۸

پای هنرهای دستی به جام جهانی ۲۰۱۸ توسط هدیه دادن صنایع‌دستی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به رئیسان و معاونان فیفا باز می‌شود.

پویا محمودیان مدیرکل صادرات صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  گفت:

طبق دعوتی که معاونت صنایع‌دستی از اعضای کارگروه فرهنگی فدراسیون فوتبال داشت، نمایشگاهی از برخی رشته‌های فاخر صنایع‌دستی در ساختمان شماره یک سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تشکیل شد تا با بازدید از آن بتوان از صنایع‌دستی به‌عنوان هدایایی که قرار است در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به رئیسان و معاونان فیفا پیشکش شود، استفاده کرد.

او ادامه داد:

نمایشگاهی در هشتی معاونت صنایع‌دستی برپا کردیم تا اعضای کارگروه فرهنگی فدراسیون فوتبال درباره اینکه کدام رشته صنایع‌دستی را می‌توانند هدیه دهند، انتخاب کنند. همچنین بعد از بازدید، نشستی با اعضا برگزار شد تا در این زمینه به تعامل برسیم.

او به حضور مدیر‌کل دیپلماسی وزارت خارجه، مشاور بین‌الملل رئیس فدراسیون فوتبال و بسیاری از مسئولان فوتبال کشورمان در این نشست اشاره کرده و عنوان کرد:

در جلسه‌ بعدی که قرار است در اواخر اسفند ۹۶ در فدراسیون فوتبال برگزار ‌شود، تصمیم نهایی برای این موضوع گرفته ‌می‌شود. در این زمینه گزینه‌های بسیاری به عنوان هدیه از جمله آثار استاد فرشچیان و کتاب مطرح شد که در نهایت توانستیم دوستان را ترغیب کنیم که صنایع‌دستی کشورمان را برای پیشکش به مسئولان کشورهای دیگر انتخاب کنند.

محمودیان عنوان کرد:

قرار است همزمان با مسابقات جام‌ جهانی ۲۰۱۸ روسیه، نمایشگاه صنایع‌دستی در مسکو برپا شود. این اتفاق برای معاونت صنایع‌دستی بسیار ارزشمند است زیرا پیش‌بینی شده در زمان برگزاری این رویداد ۲۰ هزار ایرانی ساکن کشورهای مختلف از مسکو بازدید داشته باشند.

وی افزود:

جام جهانی فرصت خوبی است تا از آن برای معرفی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشورمان استفاده کنیم. ما نیز سعی کردیم از تمام فرصت‌های پیش رو برای معرفی و شناخت این هنرصنعت در دنیا استفاده ‌کنیم تا بازار خوبی برای این کالای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ایجاد کنیم.

قبل از شروع مراسم قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸ میناکاری، صنایع‌دستی ایران به اینفانتینو رئیس فیفا، فاطما سامورا دبیر‌کل فیفا و ویتالی موتکو رئیس فدراسیون فوتبال روسیه توسط محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال هدیه داده شده بود.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه