کرابی در یک نگاه

صدیقه شجاعی
پنجشنبه، ۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
کرابی در یک نگاه

شهر کرابی مرکز استان کرابی است که در جنوب کشور تایلند و بین ۲ جزیره‌ی بسیار معروف پوکت در دریای آندامان و سامویی واقع در خلیج تایلند قرار دارد.

شهر کرابی در تایلند واقع شده و طبیعت نسبتا بکر و دست‌نخورده‌ آن شامل سواحل سفید شنی، آب‌های گرم شفاف، صخره‌های مرجانی زیبا، غارهای متعدد و... می‌شود. جمعیت این شهر در سال ۲۰۱۰ معادل ۵۲،۸۶۷ بوده است. این شهر از راه زمینی، ۷۸۳ کیلومتر با تایلند فاصله دارد. ۶۶ درصد مردم را بودایی‌ها و ۳۳ درصد باقیمانده را مسلمانان تشکیل می‌دهند.

کرابی

شهر کرابی در سال‌های اخیر و با لنگر انداختن کشتی‌های تفریحی در آن، به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی تایلند تبدیل شده است. در تور کرابی می‌توان از قایق سواری در سواحل دریا، گشتن طبیعت وحشی، پارک‌های ملی، چشمه‌های آب گرم و آبشارهای سرد لذت یک سفر خوب را برد. فرودگاه کرابی پروازهای مستقیم به شهرهای گوناگون انجام می‌دهد، اما در فصل‌های شلوغ فقط به پوکت، سامویی و بانکوک تردد می‌کند.

کرابی آب و هوای گرمسیری دارد و به‌طور کلی دو فصل در این منطقه حکمفرما است (گرم و خشک، خنک و مرطوب)؛ با این وجود، دمای هوا در تمام طول سال به ندرت به پایین‌تر از ۲۷ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد.

کرابی

فصول پرگردشگر در کرابی از اواخر ژانویه تا مارس اتفاق می‌افتد. در این مدت به دلیل شرایط جوی مناسب و آب و هوای مطلوب، جمعیت زیادی روانه‌ی این شهر می‌شوند. بدیهی است که قیمت انواع هتل به دلیل ازدیاد مسافران افزایش پیدا می‌کند. در نزدیکی کریسمس و تعطیلات سال نو، شلوغی جمعیت به اوج خود می‌رسد؛ بنابراین قیمت‌ها سیری صعودی پیدا می‌کنند و تا حد ممکن بالا می‌روند.

این شهر قطب فعالیت قایق‌های ماهیگیری و تاکسی‌های رودخانه است که افراد محلی و گردشگران برای سیر و سیاحت در سواحل و جزایر اطراف از آن‌ها استفاده می‌کنند. از جاذبه‌های این شهر می‌توان به غار تایگر معروف به وات تام سوا، استخر زمردی کرابی، چشمه‌های آب گرم، ریورساید و پارک تارا، جنگل‌ حرای آ او لاک، کوه هونگ و... اشاره کرد.

کرابی

سوغاتی‌های این شهر شامل پارچه و منسوجات، محصولات ساخته شده با صدف، سس، ادویه و سبزیجات معطر محلی، سوغاتی‌هایی با طرح فیل، ابریشم تایلندی، محصولات اسپای تایلندی، زیورآلات دست‌ساز، سفال و سرامیک، منبت‌کاری و وسایل چوبی، خوراکی‌ها و شیرینی‌های تایلندی، محصولات حصیری و چرم و لباس‌های ورزشی موی تای می‌شود.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه