پژوهشکده زیارت و گردشگری در دانشگاه فردوسی راه‌اندازی شد

سعیده خلیلی‌صفا
دوشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۰
پژوهشکده زیارت و گردشگری در دانشگاه فردوسی راه‌اندازی شد

پژوهشکده زیارت و گردشگری با حضور استاندار خراسان رضوی، رییس شورای اسلامی شهر مشهد و رییس دانشگاه فردوسی در این دانشگاه آغاز به کار کرد.

روز گذشته پژوهشکده زیارت و گردشگری واقع در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد. دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، در این باره گفت:

ما نسبت به مسئله زیارت مسئول هستیم و متعهدیم که برای آن پژوهش کنیم تا بستر مناسبی برای زیارت و گردشگری در استان فراهم کنیم. زیارت مقوله‌ای است که ما باید خود برای آن تولید محتوا و علم کنیم و در وهله اول خود از آن بهره‌مند شویم و سپس حاصل آن را به دیگران عرضه کنیم.

وی در ادامه سخنانش به ضرورت ایجاد این پژوهشکده اشاره کرد و گفت:

پژوهشکده زیارت و گردشگری، پروژه‌ای مشترک بین استانداری و دانشگاه فردوسی است. جای خالی پژوهشکده زیارت و گردشگری در دانشگاه احساس می‌شد؛ چندسال پیش قرار بود این پژوهشکده به‌صورت مستقل ساخته شود، اما محقق نشد، ولی امروز به لطف استانداری خراسان رضوی شاهد افتتاحیه این پژوهشکده در دانشگاه هستیم.

رئیس دانشگاه فردوسی در ادامه سخنانش افزود:

مزیت پژوهشکده زیارت و گردشگری دانشگاه فردوسی این است که با مصوبه شورای گسترش آموزش عالی شکل گرفته و تمام گروه‌های پژوهشی آن مجوزدار هستند و درحال حاضر نیز پروژه‌های بزرگی را در برنامه خود قرار داده است.

دکتر کافی به موضوع متولی بخش زیارت نیز اشاره و تصریح کرد که:

تاکنون زیارت و گردشگری در استان بی متولی نبوده و ما با راه اندازی پژوهشکده زیارت و گردشگری درنظر داریم به سایر نهادها در این زمینه کمک کنیم و امیدواریم‌ این پژوهشکده بتواند به خوبی در این مسیر نقش ایفا کند تا مسائل و مشکلات زیارت و گردشگری به‌عنوان حلقه گمشده در استان، برطرف شود.

رئیس دانشگاه فردوسی در خاتمه سخنانش خاطرنشان کرد که بخشی از دانشکده ادبیات و علوم انسانی به پژوهشکده زیارت و گردشگری دانشگاه واگذار شد تا این پژوهشکده در معنای واقعی در کنار پژوهشگران این حوزه قرار گیرد.

مطالب مرتبط:

    منبع isna
    برچسب‌ها مشهد دانشگاه خبر

    دیدگاه