سینمای روباز سنندج، بزرگترین سینمای روباز خاورمیانه

سینمای روباز سنندج، بزرگترین سینمای روباز خاورمیانه

بهاره غنچه
| پنجشنبه, ۵ تیر ۹۹ ساعت ۱۲:۰۴

سینمای روباز سنندج از جاذبه‌های مشهور پارک جنگلی آبیدر است که با ظرفیت ۱۰ هزار نفر بزرگ‌ترین سینمای روباز ایران و خاورمیانه به شمار می‌رود.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۰۷ منتشر شده و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ توسط سعیده خلیلی‌صفا به‌روزرسانی شده است.

آبیدر کوهی با ارتفاع ۲۵۵۰ متر در غرب ایران است. این کوه مشرف به شهر سنندج است و اصلی‌ترین تفرجگاه مردم این شهر به حساب می‌آید. این کوه جاذبه‌های گردشگری طبیعی فراوانی دارد. از مکان‌های گردشگری مشهور آن می‌توان به کانی شفا، ماماتکه، گویزه کویر، خضر زنده، تاقه‌دار، امیریه و هفت آسیاب اشاره کرد. پارک جنگلی آبیدر نیز از مکان‌های محبوب گردشگری این منطقه است که از دو کوه به نام‌های آبیدر بزرگ و آبیدر کوچک تشکیل شده است. بزرگ‌ترین سینمای روباز خاورمیانه نیز در همین پارک جنگلی در آبیدر واقع شده است.

در ادامه همراه کجارو باشید تا بیشتر با سینمای روباز سنندج آشنا شوید.

سینمای روباز آبیدر کجاست؟

سینمای روباز آبیدر هم‌اکنون به یکی از جاذبه‌های جذاب پارک جنگلی آبیدر برای مردم شهر و گردشگران تبدیل شده است. این پارک در استان کردستان و شهر سنندج در میدان کار و کمربندی آبیدر قرار دارد.

سینمای روباز سنندج

دلیل محبوبیت کوه آبیدر نزدیکی آن به شهر سنندج است. نزدیکی این کوه به شهر تا آن حد است که در دامنه آن احداث مسکن صورت گرفته است و افراد بسیاری، به‌ویژه در تعطیلات به این تفرجگاه می‌روند و از منظره شهر سنندج دیدن می‌کنند. 

امکانات و برنامه‌های سینمای روباز آبیدر

سینمای روباز سنندج

این سینما با با گنجایش ۱۰ هزار نفر و پرده‌ای در ابعاد ۲۵ در ۱۲ متر بزرگ‌ترین سینمای روباز در خاورمیانه به شمار می‌رود. صدای فیلم‌های این سینما از طریق موج اف‌ام رادیو در هر مکان از پارک جنگلی آبیدر قابل دریافت است. حوزه هنری کردستان ساعت ۲۱ هر شب یک فیلم را در این سینما اکران می‌کند و در شب‌های تابستان مخاطبان بسیاری به تماشای این فیلم‌‌ها می‌نشینند.

از جمله مسابقات مهمی که در این سینما برای مردم سنندج پخش شد، می‌توان به نیمه نهایی و فینال جام جهانی ۲۰۱۰ اشاره کرد. این سینما درسال ۱۳۸۴ به بهره‌برداری رسید و در سال ۱۳۸۹ بعد از چند سال تعطیلی به‌علت مشکلات فنی مجددا فعالیت خود را آغاز کرد. برنامه خوانندگی چریکه شو و بسیاری برنامه‌های مفرح دیگر از شبکه استانی کردستان در این سینما برای شهروندان اکران شده است. 

برچسب‌ها لوکیشن سینما

دیدگاه  

    تبلیغات