بازدید خبرنگاران خارجی از دیدنی های کرمان

سعیده خلیلی‌صفا
شنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۰
بازدید خبرنگاران خارجی از دیدنی های کرمان

خبرنگاران رسانه‌های خارجی از هفت کشور دنیا در سفری دو روزه به استان کرمان از آثار تاریخی و گردشگری و بخشی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمان بازدید کردند.

محمد وفایی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، در این رابطه گفت:

خبرنگاران رسانه‌های کشورهای آذربایجان، ترکیه، فلسطین، لبنان، انگلیس، روسیه، آمریکا و آلمان و تعدادی از خبرگزاری‌های داخلی در سفر به مناطق شهداد و ماهان از ظرفیت‌های گردشگری استان کرمان بازدید کردند.

طبق اظهارات این مقام مسئول در جریان این بازدیدها خبرنگاران رسانه‌های خارجی از کلوت‌ها، روستاهای مقصد گردشگری ده‌سیف، شفیع‌آباد و ملک‌آباد، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و پروژهای اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی اقتصادی مردم منطقه شهداد و همچنین باغ فتح‌آباد کرمان و باغ شاهزاده ماهان دیدن کردند.

وفایی در ادامه با اشاره به جاذبه‌های طبیعی استان کرمان چنین گفت:

بیابان لوت ۱۷۵ هزار کیلومتر وسعت دارد که حدود ۸۰ درصد آن در استان کرمان واقع شده و به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در یونسکو به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه سالانه حدود ۹۰ تا ۱۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی از کلوت‌های شهداد در استان کرمان بازدید می‌کنند، یادآور شد که از حدود سه سال گذشته بحث استفاده از گردشگران در اقتصاد مردم منطقه جدی گرفته شده و واحدهای بوم‌گردی در این راستا راه‌اندازی شده است.

وفایی در خاتمه سخنانش چنین گفت:

پروژه اکوکمپ بین‌المللی در شهداد شامل ۹.۵ هکتار نخلستان است و در این مجموعه ورزش‌های هوایی، کویرنوردی، اقامت گردشگران داخلی و خارجی و همچنین توانمندسازی اقتصادی مردم منطقه در نظر گرفته شده است. همچنین، شرکت هواپیمایی ماهان به‌عنوان معین اقتصادی بخش تعیین شده است.

 

مطالب مرتبط:

    منبع isna
    برچسب‌ها کرمان خبر

    دیدگاه