خانه تاریخی عادل (اقامتگاه سنتی)، مروارید شهر کاشان

زهرا  آذرنیوش
دوشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۶
خانه تاریخی عادل (اقامتگاه سنتی)، مروارید شهر کاشان

خانه تاریخی عادل کاشان یک خانه زیبای قجری است که به مروارید کاشان هم شهرت داشته و اخیرا به یک اقامتگاه سنتی  که «نه چم» هم گفته می‌شود تبدیل شده است.

کاشان شهر خانه‌های تاریخی است. یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین این خانه‌ها، خانه تاریخی عادل است. این خانه تاریخی زیبا یک خانه قجری است که به دست معماران ایرانی ساخته شده است و یکی از دیدنی‌ترین بناهای کاشان است. خانه تاریخی عادل کاشان به تازگی کاربری هتل پیدا کرده است. خانه تاریخی عادل، خانه‌ای سنتی در قلب شهر کاشان است که همجواری آن با جاذبه‌های تاریخی کاشان، ارزش اقامت در آن را چندبرابر کرده و جذابیت آن را برای گردشگران بیشتر کرده است. برای سفر به کاشان با استفاده از تور کاشان می‌توانید از این اقامتگاه نیز بازدید و یا از خدمات آن بهره‌مند شوید. 

خانه تاریخی عادل

خانه تاریخی عادل به مروارید شهر کاشان شهرت دارد

خانه تاریخی عادل کاشان، این هتل سنتی زیبا به مروارید شهر کاشان  شهرت دارد. خانه عادل در دوره قاجار به دست معماران و هنرمندان آن دوره، به سبک گودال باغچه و در دو طبقه، با خشت بنا شده است. خانه تاریخی عادل در مرکز بافت قدیمی شهر کاشان قرار گرفته است. این خانه تاریخی زیبا به دلیل قرار گرفتن در یک محله تاریخی و همجواری با مرکز محله سوریجان کاشان، مسجد، تکیه، حسینیه محله سوریجان کاشان و ابنیه تاریخی ارزشمند دیگر، از جذابیت خاصی برخوردار شده است. خانه تاریخی عادل، از شاهکارهای هنر معماری قدیم شهر کاشان بوده و از تزیینات مجلل، اصالت معماری و طراحی متناسب با فرهنگ و اقلیم شهر کاشان برخوردار است.

خانه تاریخی عادل

معماری خانه تاریخی عادل

خانه تاریخی عادل در عهد قاجار ساخته شده و تزیینات گچ بری زیبایی دارد

از ویژگی‌های قابل توجه خانه تاریخی عادل کاشان، نظم فضایی و ایجاد معماری گودال باغچه است، وجود تقارن و تعادل و ریتم در پلان و در نماها از دیگر ویژگی‌های مهم خانه‌های کاشان در دوره قاجار است که بر جذابیت و زیبایی آنها می‌افزاید. اتاق‌ها نورگیرها و پنجره‌های مشبک رنگی، تزیینات نقاشی و آیینه‌کاری، گچ‌ بری‌های فوق‌العاده دارد. به کارگیری بادگیرها در ساخت این خانه تاریخی از ویژگی‌های ممتاز خانه تاریخی عادل مشهور به مروارید کاشان است.

خانه تاریخی عادل

خانه تاریخی عادل کاشان که به خانه تاریخی نه چم نیز شهرت دارد بر پایه یک طرح معماری جذاب و بر اساس محور تقارن ساخته شده است. تقارن، تعادل و ریتمی که در پلان این خانه وجود دارد آن را به خانه‌ای جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است. وجود تزئینات گچ بری، اتاق‌های سه دری با پنجره‌های رنگی بر زیبایی معماری این خانه تاریخی افزوده‌اند.

خانه تاریخی عادل

اقامتگاه سنتی عادل(نه چم)

خانه تاریخی عادل اکنون اقامتگاه است و با عنوان هتل سنتی نه چم نیز شهرت دارد

خانه تاریخی عادل از سال ۹۳ توسط شخصی به همین نام تملک شد و پس از ۲ سال بازسازی و تغییر با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ میلیارد ریال زیر نظر معماران کاشانی به هتل سنتی تبدیل شد. این هتل سنتی پرطرفدار در شهر کاشان، که هتل نه چم نیز گفته می‌شود دارای شش اتاق است. اتاق‌های این خانه تاریخی، یا هتل اقامتی، اتاق‌هایی با ظرفیت ۲ تخت و ۳ تخت هستند که برای خانواده‌ها در نظر گرفته شده‌اند. فضای این هتل تازه بازسازی شده یک فضای کاملا سنتی بوده و امکانات آن نیز مطابق با فضای هتل، به صورت سنتی تعبیه شده‌اند. این هتل دارای امکاناتی مثل چایخانه، سفره‌خانه سنتی، سرویس بهداشتی، حمام اختصاصی مجهز، سیستم سرمایشی، گرمایشی، تلویزیون و امکانات ارتباطی مثل اینترنت بی‌سیم است.

هتل نه چم

هتل نه چم

از امکانات این اقامتگاه، صرف صبحانه در حیاط سنتی آن است

در خانه‌ تاریخی عادل یا سرای نه چم، صبحانه جزئی از خدمات هتل محسوب می‌شود، اما دیگر وعده‌های غذایی در آن سرو نمی‌شود. گردشگران با بازدید از خانه تاریخی عادل کاشان هم می‌توانند از یک اثر تاریخی بازدید کنند و هم در یک هتل و اقامتگاه سنتی اقامت کرده و از امکانات آن استفاده کنند. گردشگرانی که در این هتل زیبا اقامت کنند می‌توانند صبحانه‌ی خود را در حیاط حوض‌دار و سرسبز و سنتی این اقامتگاه میل کنند. در صورتی که گردشگران مایل باشند بدون اقامت صبحانه خود را در حیاط این هتل صرف کنند می‌توانند با هماهنگی قبلی از این امکانات برخوردار شوند.

هتل نه چم عادل

قیمت اقامت در اتاق‌های این هتل در اوایل پاییز امسال بین ۲۰۰ تا ۳۳۰۰۰۰ تومان اعلام شده بود. اگر قصد بازدید از این خانه تاریخی و هتل زیبای سنتی را دارید می‌توانید به میدان کمال‌الملک، خیابان فاضل نراقی و کوچه نه چم بروید. بازدید از این خانه تاریخی به صورت رایگان است و ساعت بازدید از آن از ۹ صبح شروع و تا ۷شب به پایان می‌رسد. خانه تاریخی عادل معروف به مروارید کاشان، درتیرماه سال ۱۳۹۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

هتل مروارید عادل

از امتیازهای خانه تاریخی و اقامتگاه عادل، همجواری با جاذبه‌های تاریخی کاشان است

اقامت در هتل تاریخی و سنتی عادل کاشان می‌تواند برای شما تجربه‌ای خاص و متفاوت را رقم بزند. اگر اهل حضور در فضاهای تاریخی و سنتی بوده و این فضاها به شما انرژی بهتر داده و حال شما را خوب می‌کند انتخاب این گزینه می‌تواند برای شما یک مکان اقامتی مناسب در شهر تاریخی کاشان باشد. همجواری این هتل با جاذبه‌های تاریخی کاشان ارزش اقامت در آن را دوچندان می‌کند. در اقامتگاه سنتی عادل سنت و مدرنیته را در هم آمیخته شده و فضایی دوست داشتنی و راحت را برای اقامت گردشگران مهیا شده است.

هتل سنتی عادل

با اقامت در این خانه می‌توانید با کمی پیاده‌روی خود را به مرکز محله سوریجان رسانده و از جاهای دیدنی چون مسجد، تکیه، حسینیه سوریجان و دیگر بناهای ارزشمند دیگر در این محله دیدن کنید.

عکس های مقاله برگرفته از اینستاگرام اقامتگاه سنتی نه چم

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها اقامتگاه

    دیدگاه