یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از تپه های رنگی تا حوضچه های رنگارنگ نمک

عاطفه کماسی
شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۰
یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از تپه های رنگی تا حوضچه های رنگارنگ نمک

عکس‌های این هفته نشنال جئوگرافی ما را به سفر کوتاهی از تپه‌های رنگی به حوضچه رنگارنگ نمک می‌برند.

نشنال جئوگرافی در عکس‌های این هفته خود، نمایی بالا از تپه‌های رنگی در آرژانتین، بچه‌ای از قوم اومو در اتیوپی، یک چیتای مادر همراه با فرزندش در حال بازی، نمایی از کلیسای پیتر مقدس به هنگام غروب خورشید، یک پرنده بسیار زیبا در حال غذا خوردن، یک خانم اهل میسیسیپی در یک نمایشگاه، مبارزه دو گاه نر و حوضچه‌های رنگارنگ نمک از نمای بالا را به نمایش می‌گذارد.

تپه‌های رنگارنگ

تپه های رنگی

رشته کوه‌های Serrania de Hornocal در آرژانتین، رنگ‌های زیبا و الگوهای جغرافیایی بی‌نظیری را به نمایش می‌گذارند و این مکان را به مقصدی همیشگی برای مسافران ماجراجویی تبدیل کرده است که دوست دارند راه‌های نرفته را امتحان کنند. این رشته‌کوه بخشی از شیاره هوماهواکا است که در یونسکو ثیت شده است.

بچه‌های دره اومو

بچه های دره اومو

دره اومو در جنوب اتیوپی، دارای متنوع‌ترین گروه قومی در دنیا است.  بسیاری از کسانی که اینجا را وطن می‌نامند هرگز تحت استعمار اروپاییان نبوده‌اند و هنوز سنت‌های مربوط به صدها سال پیش خود را اجرا می‌کنند، مانند بچه‌های قوم سورما که عکسشان را می‌بینید. حال پروژه‌های برنامه‌ریزی‌شده و توسعه‌یافته‌ای مانند سد Gibe III توانایی این قبایل را برای امرار معاش تهدید می‌کنند.

مادر و فرزند

مادر و فرزند

یک توله چیتا با مادرش در دره Rift Valley در کنیا بازی می‌کند. دیوید وای. لی (David Y. Lee) عکاس این عکس می‌گوید:

دوست‌داشتنی‌ترین لجظه برای عکاسی است

نمایی از واتیکان

نمایی از واتیکان

همین که خورشید بر سر واتیکان فرو می‌آید، کلیسای سن پیترو در افق ظاهر می‌شود. بنا به سنت کاتولیک، این کلیسا بالای مقبره سنت پیتر یا پطروس، اولین پاپ روم، ساخته شده است.

پرنده زیبا

پرنده زیبا

یک دنباله‌دار دم‌سرخ پرهای رنگارنگش را هنگام غذا خوردن به نمایش می‌گذارد. دم این پرنده او را به یکی از متمایزترین گونه‌های مرغ مگس‌خوار تبدیل کرده است. کریستن مک‌نیکولاس (Kristen McNicholas) ادیتور این عکس می‌گوید:

این منظره به‌طور کامل زیبایی پرهای این پرنده را نشان می‌دهد. من تقارن این قاب و اینکه چطور می‌توان خیلی سریع روی زیبایی پرنده متمرکز شد را دوست دارم.

ملکه‌ی نمایشگاه

ملکه نمایشگاه

مانروا دیویس  (Manerva Davis)، شهروند ۸۲ ساله جکسون، میسیسیپی، در نمایشگاهی با نام Mississippi State Fair ژست گرفته است. طی این رویداد سالانه که به‌مدت ۱۲ روز در پایتخت ایالت برگزار می‌شود، شرکت‌کنندگان از کارناوال، بازی‌ها و غذاها لذت می‌برند.

مبارزه دو گاو نر

مباره دو گاو نر

در جزیره Faroe در اسکاتلند، دو گاو هایلند شاخ‌هایشان را در هم قفل کرده‌اند تا ثابت کنند چه کسی قدرتمندتر است. این گاوهای قوی، که در برابر سرما بسیار مقاوم هستند، به‌خاطر گوشتشان پرورش داده می‌شوند.

حوضچه‌های نمک

حوضچه های نمک

حوضچه‌های نمک در اندلس، اسپانیا، از نمای بالا شکل عجیب و انتزاعی دارند. بسته به میزان شوری نمک و فصل سال، ریزاندامگان باعث تغییر رنگ این حوضچه‌های نمک،از سبزآبی تا سرخابی می‌شوند

دیدگاه