هزینه سفر به پیزا چقدر است؟

علی گودرزی
سه شنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
هزینه سفر به پیزا چقدر است؟

در این قسمت از سری مقاله‌های هزینه سفر، سراغ شهر پیزا، مرکز ایالت توسکانی ایتالیا رفته‌ایم و هزینه سفر به این شهر را بررسی می‌کنیم.

پیزا، این شهر زیبای منطقه‌ی توسکانی، یکی از توریستی‌ترین شهرهای ایتالیای است. پیزا قدمت بسیار زیادی دارد و از همان قرن پنج پس از میلاد، از شهرهای مهم اروپا به‌شما می‌رفته است. پیزا یک شهر ساحلی است و در امتداد غربی (مایل به مرکز) ایتالیا واقع شده است و در زمان‌های قدیم، رومی‌ها پایگاه‌های یگان دریایی خود را در این شهر مستقر می‌کردند. مردم این شهر در زمان‌های قدیم، با فرانسوی‌ها و یونانی‌ها تجارت می‌کردند و در کل، پیزا از گذشته تا به امروز، یک شهر مهم در اروپا بوده و هست.

پیزا ۱۸۵ کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعتش به ۹۰ هزار نفر می‌رسد. وجود بناهای تاریخی بسیار زیاد که در راس‌ آن‌ها، برج پیزا می‌درخشد، در کنار آب و هوای مطلوب و مناظر زیبای طبیعی، پیزا را به یکی از مقصدهای جذاب توریست‌ها تبدیل کرده است. در این قسمت از مجموعه مقاله‌های هزینه سفر، خرج و مخارج سفر به بندر پیزا را زیر ذره‌بین برده‌ایم. پس اگر قصد سفر به پیزا را دارید یا کسی را می‌شناسید که چنین خواسته‌ای دارد، با کجارو همراه شوید.

قیمت بلیط تهران - پیزا

هزینه سفر به پیزا

اگر نگاهی به منطقه‌ی جغرافیایی شهر پیزا داشته بایم، متوجه می‌شویم که از راه‌های مختلفی می‌توان به این شهر سفر کرد که بهترین و پرطرفدارترین راه،‌ استفاده از هواپیما است و در این مقاله هم قیمت بلیط تهران - پیزا را بررسی می‌کنیم.

از آنجانی که امکان خرید بلیط تهران - پیزا از داخل کشور وجود دارد، در نتیجه، می‌توان بلیط‌های این هواپیما این شهر را با قیمت‌های پایین‌تری نسبت به خطوط هوایی خارجی تهیه کرد. قیمت پایه‌ی بلیط تهران - پیزا حدودا سه میلیون تومان است و با تغییر در آپشن‌های پروازتان،‌ قیمت بلیط زیاد خواهد شد. همانطور قبل‌تر هم گفتیم، خطوط هوایی خارجی هم بلیط پرواز تهران - پیزا را می‌فروشند و اگر می‌خواهید از این خطوط، بلیط تهیه کنید،‌ باید قیمت‌هایی سرسام‌آور (حداکثر تا سی میلیون تومان) را در نظر داشته باشید! البته این را هم بگوییم که می‌توانید با مراجعه به تورهای ایتالیا، با هزینه‌ی کمتری به شهر پیزا سفر کنید که در ادامه‌ی امطلب، سراغ قیمت تور ایتالیا هم می‌رویم.

هزینه‌ اقامت در هتل‌های پیزا

هزینه سفر به پیزا

هزینه‌ی هتل‌ها با توجه به چندستاره بودنشان، صعودی است و از قیمت‌های نسبتا کم شروع می‌شود و در هتل‌های چند ستاره، قیمت‌هایی به‌مراتب بالا را می‌بینیم. شهر پیزا با توجه به توریستی بودنش، هتل‌ها و مسافرخانه‌های زیادی را در خودش جای داده است و برای هر شخصی با توانایی های مالی مختلف، گزینه‌های مختلفی را در خود جای داده است. هزینه‌ هتل های پیزا برای اقامت یک‌روزه‌ی یک نفر، از ۴۰ دلار شروع می‌شود و تا ۱۲۰ دلار هم ادامه پیدا می‌کند؛ اما اکر دوست دارید خانه اجاره کنید و علاقه‌ای به سکونت در هتل‌ها ندارید، دانستن قیمت‌های مختلف اجاره خانه در این شهر شاید برایتان جالب باشد.

اجاره‌ی خانه در پیزا، به صورت ماهیانه محاسبه می‌شود و در این مطلب هم میزان اجاره‌ی ماهیانه را بررسی می‌کنیم. اجاره‌ بهای یک خانه‌ی ۸۵ متری در محله‌های گران‌قیمت، حدودا ۱ هزار و ۲۴۴ دلار می‌شود. اجاره‌بهای یک خانه‌ی ۸۵ متری در محله‌ای معمولی از پیزا حدودا ۸۹۹ دلار می‌شود. اگر تامین این هزینه‌ها برایتان سخت است، می‌توانید خانه‌های کوچک‌تر را امتحان بکنید. اجاره‌ی بهای یک خانه‌ی ۴۵ متری در مناطق گران پیزا، ۷۱۳ دلار و در محله‌های معمولی این شهر زیبا، حدودا ۵۳۳ دلار است.

اگر هم دوست ندارید که خانه اجاره کنید و می‌خواهید یک خانه را بخرید، بهتر است بدانید که هر خانه در مرکز پیزا، متری ۳۲۶.۹۳ دلار قیمت دارد؛ این را هم بگویم که قیمت خانه‌های خارج از مرکز پیزا، متری ۲۴۸.۶۴ دلار محاسبه می‌شوند.

هزینه‌ی خورد و خوراک

هزینه سفر به پیزا

حالا سراغ هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک می‌رویم. همانطور که عرض کردم، پیزا از شهرهای توریستی و زیبای ایتالیا است که هرساله، توریست‌های زیادی را میزبانی می‌کند. در نتیجه، رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌های مختلفی را می‌توانیم در جای جای این شهر پیدا کنیم که برای هر سلیقه‌ای، موارد ویژه‌ی مختلفی را ارائه می‌کنند.

برای صرف کردن یک وعده‌ی غذایی کامل در یک رستوران نه‌چندان گران در پیزا، باید حدود ۲۰.۵۰ دلار هزینه کنید. هزینه‌ی غذا (هر سه وعده) برای یک دو نفر در یک رستوران معمولی (نه گران و نه ارزان) حدودا ۵۹.۷۹ دلار خواهد شد. اگر بخواهید یک غذای معولی در منطقه‌ی بیزینس این شهر تهیه کنید، باید ۱۵ دلار هزینه کنید.

اگر از طرفداران فست‌فود هستید، بهتر است بدانید که یک وعده‌ی غذایی ترکیبی فست‌فود در شهر پیزا حدودا ۹ دلار آب خواهد خورد.

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی در پیزا

هزینه سفر به پیزا

از مهم‌ترین بخش‌های سفر هر توریست، بازدید از شهر مورد نظر است و طبیعتا بدون استفاده از وسایل حمل و نقل، این کار به‌آسانی صورت نمی‌گیرد. درنتیجه، اگر از گشت‌های تورهای مختلف استفاده نمی‌کنید و خودتان دوست دارید در شهر موردنظرتان به گشت و گذار بپردازید، بهتر است هزینه‌های حمل و نقل، چه عمومی چه انفرادی، آن شهر را بدانید.

اگر دوست دارید با خودروی شخصی‌تان در پیزا گشت و گذار کنید، بهتر است بدانید که هزینه‌ی هر لیتر گازوئیل در این شهر، حدودا ۶.۶۰ دلار می‌شود. اگر از حمل و نقل عمومی در پیزا، مثل اتوبوس یا مترو استفاده می‌کنید، برای خرید یک بلیط تک‌سفره، باید ۱.۵ دلار پول خرج کنید. تاکسی‌ها هم برای خدمت‌رسانی حاضر هستند. اگر طی سفرتان، راننده‌ی تاکسی را به‌مدت یک‌ساعت منتظر بگذارید، باید مبلغی نزدیک ۶۲.۲۴ دلار را به او پرداخت کنید. تاکسی‌هایی با برندهای تویوتا و فولکس واگن هم در پیزا موجود هستند که هر کدام به ترتیب، مبلغی بالغ بر ۲۶.۱۹۳ و ۲۵.۰۹۴ دلار را به‌عنوان کرایه از شما می‌گیرند.

قیمت تور ایتالیا

به دلیل اینکه شاید خرید بلیط تهران - پیزا برای خیلی از مسافران و مشتاقان سفر به این شهر ممکن است گران تمام شود، درنتیجه، استفاده از خدماتی که تور ایتالیا ارائه می‌کند، هزینه سفر به پیزا را کمی دست‌یافتنی‌تر می‌کند!

تور ایتالیا شامل مواردی مثل اقامت در هتل‌های ۴ ستاره یا بیشتر، ۳ وعده‌ی غذایی‌، سفر به شهرهای معروف این کشور مثل ونیز، رم و پیزا می‌شود. پس با استفاده از تور ایتالیا،‌ علاوه بر پیزا،‌ می‌توانیم به دیگر شهرهای معروف ایتالیا هم سری بزنیم و این یک نکته‌ی مثبت به حساب می‌آید. درباره‌ی قیمت تور ایتالیا باید بگویم که اگر می‌خواهید از خدمات تور استفاده کنید، با توجه به کیفیت خدمات مذکور، باید از سه میلیون تا حدود ۱۵ میلیون تومان را در حساب‌تان داشته باشید تا بدون هیچ دردسری، با تورهای ایتالیا، به پیزا و دیگر شهرهای زیبای این کشور جذاب سفر کنید.

دیدگاه