برای مرمت میراث جهانی تخت سلیمان یک میلیارد تومان صرف شد

طیبه فلاحتی
پنجشنبه، ۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۰
برای مرمت میراث جهانی تخت سلیمان یک میلیارد تومان صرف شد

برای مراقبت و حفاظت، کارهای مطالعاتی، موزه، معرفی و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای گردشگران اثر تاریخی تخت سلیمان یک میلیارد تومان هزینه شده است.

به گفته جلیل جباری، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی، هزینه‌های صرف شده برای مرمت بنای میراث جهانی تخت سلیمان حدود یک میلیارد تومان است.

جلیل جباری با اشاره به اهمیت و ارزش میراث جهانی تخت سلیمان و لزوم مراقب و حفاظت از آثار تاریخی موجود در آذربایجان‌غربی بیان کرد که تاکنون برای مراقبت و حفاظت، کارهای مطالعاتی، موزه، معرفی و ترویج این اثر، ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای گردشگران این اثر تاریخی حدود ۸۰۰ تا یک میلیارد تومان هزینه شده است.

وی وضعیت جاده مواصلاتی تکاب به تخت سلیمان را بسیار نامناسب عنوان کرده و افزود:

پیگیری‌های زیادی در این‌باره انجام شده و متاسفانه از وضعیت جاده‌ها، بازدید‌کننده‌ها و گردشگران نیز بسیار ناراضی هستند که به‌طور قطع این وضعیت بهبود خواهد یافت اگر سازمان راه و شهرسازی به وعده‌هایی که داده است عمل کند.

به گفته جباری زیر نظر سازمان یونسکو و با همکاری موسسات علمی پژوهشی از کشور آلمان کارهای حفاظتی و مرمت به‌صورت مستمر از تخت سلیمان در حال انجام است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی ادامه داد که باید به‌طور مداوم کارهای حفاظتی از این اثر ارزشمند جهانی که وسعت زیادی نیز دارد انجام شود تا این اثر از بین نرود.

برچسب‌ها مرمت

دیدگاه