ابتکاری که می تواند انقلابی در سفرهای دریایی نابینایان ایجاد کند

زینب موحدی
جمعه، ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۵
ابتکاری که می تواند انقلابی در سفرهای دریایی نابینایان ایجاد کند

نابینایان و کم‌بینایان و افرادی که در جهت‌یابی دچار اختلال هستند، می‌توانند با استفاده از گوشی‌های هوشمند خود، توصیف صوتی دقیقی از منطقه موردنظر به دست بیاورند.

راه حلی نوآورانه برای دسترسی راحت و جهت‌گیری بدون مشکل نابینایان و کم‌بینایان اندیشیده شده است که تا سفر آن‌ها با استفاده از کشتی‌های کروز سهل‌الوصول‌تر سازد. این راه حل بر اساس تجربیاتی که در پیاده‌سازی موفق این سیستم در هتل‌ها، رستوران‌ها و محل‌های تفریحی کسب شده، توسعه یافته است.

پدیدآورندگان تکنولوژی «رایت هیر» می‌گویند که علی‌رغم این‌که مسافران نابینا در کشتی های کروز می‌توانند از نشانه‌های بریل استفاده کنند، اما هنوز این امکان برای آن‌ها فراهم نشده است که به صورت مستقل و مانند یک فرد بینا دور کشتی قدم بزند. ولی سیستم جدید توصیف‌های جزئی از محل و راهنمایی‌های صوتی دقیقی برای این افراد ارائه می‌دهد.

نابینایان و کم بینایان و افرادی که در جهت‌یابی دچار اختلالاتی هستند، توصیف‌های دقیق صوتی و در زمان واقعی از طریق گوشی‌های هوشمند خود دریافت می‌کنند. هشدارهای صوتی، مبتنی بر اطلاعاتی هستند که از طریق سنسورهای بلوتوثی جاگذاری شده در محل دریافت می‌شوند. همچنین، این سیستم شامل یک داشبورد مدیریتی است که کارمندان با استفاده از آن، سیستم را به صورت شخصی و با توجه به نیازهای بازدیدکنندگان برنامه‌ریزی و کنترل می‌کنند.

پدیدآورندگان این تکنولوژی معتقدند که این سیستم می‌تواند مسافران بالقوه‌ای را جذب کشتی‌ها کند که تاکنون از این‌گونه سفرها اجتناب می‌کردند.

مطالب مرتبط:

    منبع traveldailynews

    دیدگاه