هزینه سفر به سنندج چقدر است؟

هزینه سفر به سنندج چقدر است؟

نیکی قره گوزلویان
| دوشنبه, ۱۶ مهر ۹۷ ساعت ۱۹:۱۵

سنندج از جمله شهرهای کشور است که سفر به آن، می‌تواند به‌عنوان سفری ارزان اما خاطراه انگیز و راحت، در ذهن شما ثبت شود.

سنندج به‌عنوان مرکز استان کردستان، نه تنها می‌تواند مقصد مناسبی برای سفر داخل کشور باشد، بلکه هزینه سفر به این شهر نیز، در مقایسه با سایر شهرها، می‌تواند ارزان تمام شود. قیمت خدماتی ‌مانند هتل، رستوران، بلیط هواپیما و دیدنی‌های شهر سنندج بسیار ارزان است و می‌تواند سفری خاطره‌انگیز را برای شما رقم زند.

سنندج

هزینه سفر به سنندج

کوتاه‌ترین مسیر جاده‌ای از تهران تا سنندج در استان کردستان ۴۸۹ کیلومتر است که بسته به نوع خودروی شما و روشن بودن کولر، میزان مصرف بنزین، و دیگر عوامل، هزینه بنزین برای چنین مسیری، حدود ۶۰ هزار تومان خواهد بود. در نظر داشته باشید که این هزینه را برای برگشت نیز در محاسبه کنید.

اما اگر تمایل داشته باشید تا مسیر تهران به سنندج را به وسیله اتوبوس طی کنید، قیمت هر عدد بلیط ۵۵ هزار تومان است که البته با استفاده از خرید اینترنتی، می‌توانید از تخفیف ویژه ۱۵ درصدی برخوردار شوید.

از آنجایی که قطار مسستقیم به شهر سنندج وجود نداشته و شهرهای دارای راه‌آهن نیز به این سنندج بسیار دور هستند، استفاده از قطار برای رسیدن به این شهر گزینه مناسبی به شمار نمی‌آید.

اما استفاده از هواپیما برای رسیدن به سنندج، می‌تواند یکی از سریع‌ترین راه‌ها را در اختیار شما قرار دهد. هواپیمای تهران به سنندج با کمتر از یک ساعت پرواز، دارای رنج قیمتی از ۲۳۰ هزار تومان تا ۲۸۰ هزار تومان است.

فرودگاه سنندج

متوسط هزینه اقامت در سنندج

شما در سنندج می‌توانید با حداقل ۹۰ هزار تومان، یک اتاق دو تخته را برای یک شب در اختیار داشته باشید. البته، اتاق‌های دو نفره با قیمت‌های ۲۷۰ هزار تومان و ۳۲۰ هزار تومان هم می‌توانند گزینه‌های بعدی شما باشند تا سفر راحت‌تری را تجربه کنید.

هتل شادی سنندج

متوسط هزینه خورد و خوراک در سنندج

از مزیت‌های سفر به سنندج، تجربه غذاهای لذیذ اما ارزان است. در سنندج، شما با کمتر از ۲۰ هزار تومان می‌توانید غذاهای فست فودی مانند برگر را امتحان کنید، یا به سراغ غذاهایی مانند خوراک کباب ترش و خوراک کباب بختیاری بروید و با هزینه حدود ۳۰ هزار تومان برای هر نفر، از طعم غذای سنتی لذت ببرید. به یاد داشته باشید که این هزینه با سفارش نوشیدنی، پیش غذا و دسر، افزایش خواهد یافت.

رستوران دهکده سنندج

متوسط هزینه حمل و نقل در سنندج

متوسط هزینه حمل و نقل داخل سنندج نیز بسیار ارزان بوده و نرخ کرایه تاکسی‌ها از ۵۰۰ تومان (برای مسیرهای نزدیک) تا ۱۰۰۰ تومان (برای مسیرهای دور) متغیر است. این در حالی است که قیمت سفرها در تاکسی‌های تلفنی از ۳۵۰۰ آغاز شده و تا ۱۰ هزار تومان ادامه دارد. در صورت استفاده از اتوبوس، این هزینه بسیار کمتر خواهد شد.

حمل و نقل سنندج

هزینه بازدید از دیدنی‌های سنندج

با توجه به اینکه در سنندج، بازدید از مکان‌هایی مانند مسجد جامع سنندج، بازار سرپوشیده و برخی جاذبه‌های طبیعی دیگر رایگان است، شما می‌توانید بودجه احتمالی برای یک روز گردشگری در سنندج را برای هر نفر، بین ۵ هزار تومان تا ۱۵ هزار تومان در نظر بگیرید.


بودجه پیشنهادی گذراندن یک روز در سنندج

اگر شما با خودروی شخصی به سنندج سفر کنید، حداقل هزینه سفر یک روزه شما برای دو نفر به این شهر حدود ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود، اگر همین سفر را با اتوبوس انجام دهید، هزینه شما تا ۲۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت. اما اگر در نظر داشته باشید تا در این سفر از امکانات بیشتری بهره‌مند شوید، با توجه به قیمت بلیط هواپیما و اتاق‌های دو نفره دیگر هتل‌ها، هزینه سفر شما (رفت و برگشت) حدود ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

سنندج

بودجه پیشنهادی گذراندن سه روز در سنندج

برای گذراندن سه روز در سنندج، استفاده از خودروی شخصی می‌تواند برای شما بسیار به صرفه باشد. سفر سه روزه شما به سنندج در ارزان‌ترین حالت ممکن، با خودروی شخصی، حدود ۹۰۰ هزار تومان و با اتوبوس حدود ۱ میلیون تومان خواهد بود. همین سفر در گران‌ترین حالت ممکن، در صورت استفاده از هواپیما، حدود ۲ میلیون تومان و در صورت استفاده از خودروی شخصی، حدود ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

سنندج

حتما به یاد داشته باشید که در این سفر، برای خرید سوغات سنندج مانند شیرینی کنجدی، بادام سوخته و صنایع دستی مانند کلاش، بودجه کافی کنار گذاشته‌اید.

سوغات سنندج

منبع عکس: مقالات کجارو

برچسب‌ها سنندج هزینه سفر

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تبلیغات