نمایشگاه آبشار گل ها در موزه هنر اوهایو

نسیبه گودرزی
چهار شنبه، ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
نمایشگاه آبشار گل ها در موزه هنر اوهایو

برخی از آثار هنری به خاطر مواد اولیه خود عمر کوتاهی دارند. موزه‌ هنر اوهایو با استفاده از فناوری‌های جدید امکان بازدید چند ماه از آبشارهای ساخته شده از یک چیز باور نکردنی را فراهم کرده است.

خودتان را در جهان ماورایی از آبشارهای شگفت­‌انگیزی که به طرز عجیبی در موزه هنر اوهایو واقع شده­‌اند، غرق کنید. موزه هنر اوهایو یکی از پیشگامان موزه‌داری در کل آمریکا است که به تازگی در کاری جالب اقدام به نصب شیشه‌های هوشمند برای پنجره‌های این موزه کرده است. 

این موزه با ۷۵ هزار متر مربع زیربنا، از معماری بسیار منحصر به فردی برخوردار است که برای تامین نور آن از تابش طبیعی خورشید استفاده می‌شود. این شیشه‌ها که مجهز به لایه‌های نانومقیاس هستند، قادر هستند مقدار گرما و پرتوهای فرابنفش ورودی به موزه را محدود کنند. در این شیشه‌ها از لایه‌های نازک نانومتری فاقد از فلز استفاده شده است. ضریب انعکاس این شیشه‌ها کمتر از شیشه‌های معمولی است. لایه‌های نازک موجود روی این شیشه قادر به انعکاس ۹۷ درصد از طیف گرماساز نور خورشید و تقریبا تمام پرتوهای فرابنفش خورشیدی است.

موزه هنر اوهایو

عکس از وب‌سایت گردشگری لونلی پلنت

بنابراین با استفاده از این فناوری جدید می‌توان درخشش و دید زیبای داخل موزه را حفظ کرد و مهم‌تر از آن می‌توان داخل موزه را خنک نگه داشت. برای همین شرایط برای برگزاری نمایشگاه‌های خاص که نیاز به مراقب ویژه‌ای از آثار هنری وجود دارد،‌ امکان‌پذیر شده است. یکی از این نمایشگاه‌ها، ساخت آبشارهایی با گل‌های طبیعی و زیبا است که به لطف این شیشه‌ها زود دیگر پژمرده نمی‌شوند و برای مدت چند ماه امکان بازدید را به مهمان‌ها داده می‌دهد.

ربکا لوئیس لاو، هنرمند چیدمان (اینستالیشن) بریتانیایی بزرگ­‌ترین اثرش را برای نمایش در موزه هنر اوهایو ساخته است. برای این کار چیزی در حدود ۱۵۰.۰۰۰ گل و گیاه بومی ایالت اوهایو، ۱۶۵۰ نیروی داوطلب و ۱۵ روز زمان نیاز بود. «لاو» همچنین از گل­‌هایی که در چیدمان‌­های قبلی‌­ خود استفاده کرده بود، دوباره استفاده کرد. نتیجه­‌ی این کار اثر هنری عجیب و هیجان‌­انگیزی بود که طبیعت بکر شمال غربی اوهایو را نشان می‌­دهد.

موزه هنر اوهایو

عکس از وب‌سایت گردشگری لونلی پلنت

از هر دو گل­‌های تازه و خشک در آثار لاو استفاده می‌­شود و پژمرده شدن گل­‌های تازه، یکی از عناصر اصلی هنر چیدمان است. این اثر با عنوان «جامعه» تا حدی با کمک داوطلبان محلی ایجاد شده، که در آن از گل و گیاهان محلی به‌عنوان بخشی از علم چیدمان استفاده شده است.

لاو در یکی از مصاحبه‌های خود درباره این نمایشگاه عنوان می­‌کند:

من کارم را با تحصیل در رشته­‌ی گرافیک و نقاشی کردن شروع کردم، اما همیشه از دیدن طبیعت لذت می‌­بردم. من از خانواده‌­ای می‌آیم که هفت نسل مادری­‌ام هنرمند و هفت نسل پدری­‌ام باغبان بوده‌­اند. انگیزه من از چنین کاری این بود که حس نقاشی را به دیگران منتقل کنم. اما خیلی زود متوجه شدم آنچه در این اثر مهم است رنگ‌­ها نیستند، بلکه اصل طبیعت و حفظ آن، و نشان دادن فرآیند زندگی و زوال است.

موزه هنر اوهایو

عکس از وب‌سایت گردشگری لونلی پلنت

از خانم لاو یک هنرمند برجسته در زمینه هنرهای نصبی یا چیدمانی است. از او برای برای برگزاری آثار چیدمانی مختلفی در سرتاسر دنیا  از جمله در باغ گیاه‌­شناسی سلطنتی استرالیا، موزه هنر سائو پائولو و در میدان تایمز نیویورک دعوت شده است. آخرین نمایشگاه او در موزه هنر اوهایو  برگزار شد که این ایالت اوهایو تقریبا در فاصله‌ی دو ساعتی از ایالت میشیگان در کشور آمریکا قرار دارد.

مطالب مرتبط:

    منبع lonelyplanet
    برچسب‌ها موزه نمایشگاه

    دیدگاه