سفر علویون ترکیه به مشهد برای زیارت بارگاه امام رضا (ع)

طیبه فلاحتی
پنجشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۰
سفر علویون ترکیه به مشهد برای زیارت بارگاه امام رضا (ع)

با امضای تفاهم‌نامه همکاری بین خراسان رضوی و بنیاد علویون ترکیه، گردشگران علوی ترکیه برای زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) به مشهد سفر خواهند کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از آغاز گام‌های عملیاتی ورود گردشگران زیارت از ترکیه به مشهد خبر داد.

ابوالفضل مکرمی‌فر با اعلام این خبر بیان کرد که به دعوت بنیاد علویون ترکیه، هیئت جذب سرمایه‌گذاری و گردشگری از ایران به این کشور سفر کرده‌اند و پس از مذاکره در زمینه فراهم شدن حضور علویون برای زیارت از بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در مشهد و بازدید از فوشنجان، آرامگاه عطار و خیام در نیشابور تفاهم‌نامه‌ای را امضا کرده‌اند.

در این هیئت، غلامعلی ارباب خالص مشاور وزیر و رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق، سعید ولی‌زاده رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و نمایندگانی دیگر از دفاتر خدمات مسافرتی و هتلداران استان حضور داشتند.

مکرمی‌فر در ادامه سخنان خود تصریح کرد این هیئت با شهردار منطقه ینی محله آنکارا و استاندار آنکارا دیدار و از چندین پروژه گردشگری نیز بازدید کرد.

این هیئت ایرانی در مقر بنیاد علویون با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و اقتصادی فعال درحوزه گردشگری دیدار و گفت‌وگو کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به نقش این دیدارها در ارتقا سطح همکاری گردشگری زیارت بین خراسان رضوی و ترکیه اشاره کرد و ادامه داد بین بنیاد علویون ترکیه و بخش خصوصی خراسان رضوی تفاهم‌نامه‌ای نیز امضا شده است.

مکرمی فر با اشاره به متن این تفاهم‌نامه بیان کرد:

با هدف تبادل گردشگری میان دو کشور به‌ویژه فراهم ساختن تسهیلات لازم جهت سفر اتباع ترکیه و علویون با تورهای مشهد، نیشابور و بجنورد، زیارت امام رضا (ع) و بازدید از زادگاه بکتاش ولی در روستای فوشنجان نیشابور و دیگر مکان‌های تاریخی و فرهنگی خراسان رضوی از جمله آرامگاه خیام، عطار نیشابوری و فردوسی با توجه به وجود مشترکات متعدد فرهنگی، تاریخی و حسن روابط موجود میان دو کشور تفاهم شد.

منبع ایسنا
برچسب‌ها مشهد

دیدگاه