حقایق جالب در مورد مثلث برمودا

حقایق جالب در مورد مثلث برمودا

سودا سلیمی
| جمعه, ۱۱ آبان ۹۷ ساعت ۲۲:۰۰

مثلث برمودا در طول تاریخ محل وقوع حوادث بسیاری بوده است. رازهای مربوط به مثلث برمودا امروزه توسط دانشمندان فاش شده است.

مقاله‌ی مرتبط:

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که واقعا در مثلث برمودا چه خبر است؟ باورهای غلط زیادی در مورد مثلث برمودا بین مردم رایج است که در ادامه بررسی خواهند شد و همین طور تعدادی از تئوری‌های دانشمندان در مورد بعضی اتفاقات گذشته در مثلث برمودا مطرح خواهند شد.

۱. مثلث برمودا به علت حوادث زیاد رخ داده در این منطقه به مثل شیطان معروف شده است.

۲. کریستوف کلمب، اولین شخصی بود که حوادث عجیب رخ داده در این منطقه را ثبت کرد. او شبی نوشت که شاهد شعله‌ای بسیار بزرگ که از عمق دریا به بیرون فوران کرده، بوده است. (به احتمال قوی سقوط شهاب سنگی را در اقیانوس دیده است.)

۳. کلمب عدم شناسایی موقعیت توسط قطب نما را در مثلث برمودا گزارش کرده بود. علت این امر در این موضوع نهفته بود که مثلث برمودا یکی از کمتر مناطقی در جهان است که جریان‌های مغناطیسی متفاوتی دارد.

مثلث برمودا

۴. یکی از نمایشنامه‌های مشهور شکسپیر به نام طوفان (The Tempest) در مورد این منطقه نوشته شده است.

۵. مثلث برمودا تا سال ۱۹۱۸ میلادی مورد توجه همگان واقع نشده بود تا زمانی که یک کشتی بزرگ آمریکایی با ۳۰۰ نفر خدمه در این منطقه غرق شد. هیچ پیغام درخواست کمکی از این کشتی دریافت نشده و لاشه‌ی کشتی هم پیدا نشد. رئیس‌جمهور وقت، وودرو ویلسون (Woodrow Wilson) در این مورد گفت:

فقط خدا و خدمه‌ی کشتی می‌دانند که چه بر سر کشتی آمد.

۶. در سال ۱۹۴۱ دو کشتی همکار USS Cyclops در این منطقه ناپدید شدند.

۷. مثلث برمودا در سال ۱۹۴۵ میلادی، بعد از اینکه پنج کشتی بمب‌گذار نیروی دریایی همراه با ۱۴ خدمه که برای ماموریتی در دریای فلوریدا به مثلث برمودا رفته و ناپدید شدند، به کلی بدنام شد. آن‌ها به علت درست کار نکردن قطب نما در این منطقه گم شده و در نهایت سوخت آن‌ها تمام شد.

۸. در سال ۱۹۶۴ میلادی وینست گدیس (Vincent Gaddis) در مقاله‌ای مثلث برمودا را به همگان معرفی کرد. قبل از مقاله‌ی وینست، تعدادی از نویسندگان مبتدی در مورد جاذبه‌های گرانشی وارونه در این منطقه و تصاحب منطقه توسط هیولاهای دریایی یا آدم فضایی‌ها مطالبی نوشته بودند. از این به بعد بود که دانشمندان برای بررسی علت وقوع این حوادث زیاد در مثلث برمودا دست به کار شدند.

۹. این مثلث بین برمودا، میامی و پورتوریکو واقع شده است.

مثلث برمودا

۱۰. تعداد زیادی گزارش مبنی بر یافت کشتی‌های رها شده که بعد از مدت‌ها در ساحلی به گل نشسته‌اند، در این منطقه دریافت شده است. اکثرا کشتی‌ها به قدری فرسوده شده بودند که قابل شناسایی نبوده و سرنوشت خدمه‌ی آن‌ها همچنان نامعلوم باقی مانده است.

۱۱. در سال ۱۹۴۵ میلادی، یک هواپیمای کوچک نجات برای بررسی مثلث برمودا به این منطقه فرستاده شد. این هواپیما هم با ۱۳ نفر خدمه ناپدید شد. بعد از جستجوی بسیار، نیروی دریایی اعلام کرد که گویی این هواپیما به مریخ رفته است.

۱۲. علی‌رغم تمام خرافاتی که در مورد مثلث برمودا رایج شده است، دانشمندان اعلام کردند که با توجه به شرایط جوی نامساعد این منطقه و طوفان‌های شدیدی که در این محل رخ می‌دهد، تعداد کشتی‌ها و هواپیماهایی که در مثلث برمودا ناپدید شده‌اند، دور از انتظار نیست.

۱۳. اشاره به این نکته هم ضروری است که از نظر  نیروی دریایی و گشت ساحلی آمریکا، خطر خاصی در این منطقه وجود نداشته و مثلث برمودا هم به اندازه‌ی سایر نواحی اقیانوس‌های وسیع خطرناک است.

۱۴. به احتمال قوی حوادثی که در این منطقه رخ داده، به علت ترکیبی از مشکلات ناشی از شرایط جوی، طوفان و همین طور عدم کارایی قطب نما در مثلث برمودا است.

۱۵. یکی از توضیحات غیرمنطقی که در مورد علت غرق شدن کشتی‌ها در این منطقه مطرح شده، وجود حجم زیاد حباب‌های گاز متان در اقیانوس است.

۱۶. باقیمانده و لاشه‌ی بسیاری از کشتی‌هایی که در این منطقه غرق شده‌اند، پیدا نشده و دانشمندان بر این باور هستند که این بقایا توسط جریان‌های قوی اقیانوسی به اعماق آب رفته‌اند.

مثلث برمودا

۱۷. یکی از خرافی‌ترین توضیحات در مورد علت وقوع حوادث مربوط به غرق شدن کشتی‌ها، وجود یک سفینه‌ی فضایی در این منطقه است.

۱۸. یکی از توضیحات علمی تخیلی دیگر این است که این محل، یکی از دوازده منطقه‌ی آشفته‌ی جهان است که در آن اتفاقات عجیب رخ می‌دهد. در این مناطق آشفته، اجسام زیادی ناپدید شده‌اند.

۱۹. در سال ۲۰۱۳ میلادی، در گزارشی که در مورد ده منطقه‌ی پرخطر برای کشتیرانی تهیه شد، مثلث برمودا جز مناطق پرخطر محسوب نشد.

۲۰. در سال‌های اخیر دانشمندان حساسیت موجود در مورد موضوع مثلث برمودا را به قوه‌ی تخیل نویسندگان مقاله‌های علمی و تخیلی نسبت داده‌اند.

۲۱. در سال ۱۹۵۵ میلادی، قایقی که از سه طوفان پرخطر جان سالم به در برده بود، پیدا شد، ولی سه نفر خدمه‌ی آن ناپدید شده بودند.

۲۲. گارد ساحلی آمریکا تعداد کشتی‌های غرق شده در مثلث برمودا، با توجه به تعداد زیاد کشتی‌هایی که از این منطقه عبور می‌کنند را ناچیز دانست.

۲۳. روانشناسان هم علت این پدیده‌ها را از دیدگاه روانشناسی بررسی کرده و به قانون جاذبه مرتبط کرده‌اند. آن‌ها اعتقاد دارند که چون مردم انتظار ناپدید شدن کشتی را دارند، پس آن را جذب کرده و کشتی ناپدید می‌شود.

۲۴. هر ساله حدود ۲۰ قایق و کشتی کوچک و ۴ هواپیمای کوچک در این منطقه ناپدید می‌شوند.

۲۵. بعضی از خلبان‌ها گزارش کرده‌اند که زمانی که در این منطقه پرواز می‌کنند، گذر زمان را گم می‌کنند. این ادعا سبب شده که عده‌ای در مورد این منطقه شایعه‌هایی مانند چند بعدی بودن زمان در مثلث برمودا درست کنند.

منبع list25

دیدگاه  

    تبلیغات