جادوی چوب دستی هری پاتر بر کلیسای جامع سنت پل

نگین توکلی
سه شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۵
جادوی چوب دستی هری پاتر بر کلیسای جامع سنت پل

از طرفداران هری پاتر هستید؟ به لندن بیایید و چوب دستی‌های غول‌پیکر هری پاتر  را ببینید که برای یک ماه با طلسم لوموس، بر کلیسای جامع سنت پل خواهند تابید.

با نمایش نوری جدید هری پاتر که تپه سنت پیتر (St Peter’s Hill) را روشن می‌کند، جادو در مرکز لندن پخش شده است. نه چوب دستی غول‌پیکر در مسیر پیاده‌روی بین کلیسای جامع سنت پل و پل میلنیوم لندن با هدفی خاص، به ترتیب نور می‌تابانند.

جادوی چوب دستی هری پاتر بر کلیسای جامع سنت پل

جانوران شگفت‌انگیز (Fantastic Beasts): چوب دستی‌های دنیای جادوگری با جادوی لوموس، تپه سنت پیتر در لندن را روشن می‌کنند. عکس از برادران وارنر

چوب دستی‌های ۴٫۶ متری (۱۵ فوتی) بخشی از چیدمان جدید انجمن هنر ابتکار شهر لندن برای هنر عمومی هستند. این پروژه برای ایجاد آگاهی در مورد خیریه بین‌المللی کودکان جی‌کی رولینگ به نام لوموس در میان مردم است. این خیریه به دنبال توقف نهادینه‌سازی مضر برای کودکان سراسر دنیا است.

چوب دستی‌ها هر روز از ساعت ۶:۴۵ عصر روشن خواهند شد و یک نمایش نوری چشمکی به مدت ۳۰ دقیقه، قبل از خاموشی در ساعت ۱۰:۴۵ شب را اجرا خواهند کرد.

این چیدمان تا ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان)، قبل از اکران فیلم جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندلوالد (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)، قسمت دوم فیلم اسپین آف هری پاتر، برقرار خواهد بود. مجموعه‌ای از رویدادها نیز هر چهارشنبه جادویی (Wizarding Wednesday) از جمله یک کارگاه تمرین ورد جادویی، یک نمایش چوب دستی (با تمرکزی ویژه بر جادوی سیاه) و یک اجرای موسیقی زنده از فیلم‌های هری پاتر و جانوران شگفت‌انگیز (Harry Potter and Fantastic Beasts) توسط یک گروه مارش نظامی، برگزار خواهند شد.

سرپرست ساخت، پیر بوهانا (Pierre Bohanna) که چوب دستی‌های استفاده شده در فیلم‌های هری پاتر و جانوران شگفت‌انگیز را خلق کرده بود، از اینکه اثرش تبدیل به یک نمایش عمومی غول‌پیکر شده است، بسیار خوشحال شد. او گفت:

دیدن این پروژه الهام‌بخش شگفت‌انگیز با استفاده از چیزی که بیش از دو دهه برای خلق آن کار کرده‌ام، بسیار خارق‌العاده است.

هر کدام از این چوب دستی‌ها از خیالات فوق‌العاده جی کی رولینگ به دنیا آمده‌اند و آوردن آن‌ها به دنیای حقیقی، نشانه‌ای از عشق برای استورات کریگ (طراح تولید)، من و تمام فیلمسازان، هنرمندان و بازیگرانی است که نقشی در خلق این فیلم‌ها داشته‌اند. دیدن آن‌ها در دنیای امروز در ابعادی بسیار بزرگتر از اندازه حقیقی برای سرگرم کردن طرفداران، به راستی لذت‌بخش است.

جاش برگر (Josh Berger)، رئیس و مدیر عامل کمپانی آمریکایی فیلمسازی برادران وارنر در انگلستان، ایرلند و اسپانیا و رئیس پروژه توسعه جهانی هری پاتر، گفت:

ما برای شراکت با لوموس (Lumos) در این چیدمان برجسته، هیجان‌زده هستیم. این پروژه مطمئنا دل طرفداران و ده‌ها هزار مسافر و گردشگری که هر روز از تپه پیتر عبور می‌کنند را شاد خواهد کرد.

جادوی چوب دستی هری پاتر بر کلیسای جامع سنت پل

یک مشنگ در حال جشن گرفتن در جانوران شگفت‌انگیز: چوب دستی‌های دنیای جادوگری با حمایت از موسسه خیریه لوموس. عکس از برادران وارنر

آقای برگر در ادامه حرف‌های خود گفت:

این ابتکار نشانی از یک ارتباط منحصربه‌فرد است که جادوی هری پاتر و جانوران شگفت‌انگیز را اینجا در لندن به نمایش می‌گذارد و همزمان آگاهی عموم جامعه را در مورد کار حیاتی موسسه خیریه لوموس برای برخی از آسیب‌پذیرترین کودکان جهان را افزایش می‌دهد.

موسسه خیریه لوموس در سال ۲۰۰۵ توسط جی کی رولینگ تاسیس شد تا از هشت میلیون کودکی که در پرورشگاه‌ها و دیگر انیستیتوهای جهانی زندگی می‌کنند، حمایت کند. این خیریه تلاش می‌کند تا دلایل ریشه‌ای جدایی خانواده‌ها مانند فقر، قاچاق و تبعیض را حل کند و خانواده‌ها را دوباره به هم برساند.

تعداد محدودی از چوب دستی‌های ویژه برای جمع کردن سرمایه حیاتی برای پروژه‌های لوموس، فروخته خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید چوب دستی‌های با نشان اختصاصی از جمله چوب دستی نیوت اسکمندر (نام مستعار جی یک رولینگ به‌عنوان نویسنده جانوران شگفت‌انگیز) و مار اوکامی به این وب‌سایت رجوع کنید.

مطالب مرتبط:

    منبع lonelyplanet

    دیدگاه