آغاز پروازهای اربعین از دوم آبان در قالب ۴۸۴ پرواز فوق العاده

آغاز پروازهای اربعین از دوم آبان در قالب ۴۸۴ پرواز فوق العاده

فرناز رهبران رنجبر
| دوشنبه, ۳۰ مهر ۹۷ ساعت ۲۱:۱۵

ایرلاین های ایرانی و عراقی پروازهای اربعین را از روز چهارشنبه دوم آبان ماه انجام خواهند داد.

تاکنون ۴۸۴ مجوز پرواز فوق‌العاده برای شرکت‌های هواپیمایی در ایام اربعین صادر شده که از این تعداد ۳۹۷ مجوز برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی و ۸۷ مجوز برای شرکت هواپیمایی العراقیه صادر شده است.

تعداد دفاتر فروش بلیط شرکت‌های هواپیمایی ایرانی ۱۷ دفتر و تعداد دفاتر فروش بلیط شرکت هواپیمایی العراقیه هفت دفتر اعلام شده، همچنین شرکت العراقیه دارای ۵ سایت فروش اینترنتی و شرکت‌های ایرانی نیز دارای  ۵ سایت فروش اینترنتی هستند که روی سایت سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس www.cao.ir در دسترس است.

بازرسان دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری به اتفاق سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت، بازرسی منسجم خود را به‌صورت مستمر از آغاز پروازها تا پایان پروازهای اربعین انجام خواهند داد.

جعفرزاده مقام مسئول سازمان هواپیمایی کشوری گفت:

با عنایت به افزایش پروازهای شرکت‌های هواپیمایی به مقصد کشور عراق در ایام اربعین حسینی و به منظور حفظ و ارتقاء هر چه بیشتر ایمنی زائران کربلای معلی، برنامه ویژه ای برای بازرسی از هواپیماهای آماده به خدمت شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و عراقی از تاریخ اول آبان تا ۱۲ آبان در دو فرودگاه امام خمینی (ره) و شهید هاشمی نژاد مشهد مقدس به‌عنوان پرترافیک‌ترین فرودگاه ها اجرا خواهد شد.

وی افزود:

بازرسان استاندارد پرواز در قالب ۵ تیم بازرسی و در ساعات مختلف شبانه‌روز در این ایام به رعایت الزامات مختلف فنی-عملیاتی از سوی شرکت‌های پروازی هوایی نظارت خواهند کرد بازرسی‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد که موجب تاخیر پروازها نشود این بازرسی‌ها با رویه جدید و مطابق مقرراتی که در اتحادیه اروپا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، اجرا می‌شود.

در سامانه حقوق مسافر امکان درخواست شکایت به‌صورت ویژه در خصوص پروازهای اربعین راه‌اندازی شده است. زائران می‌توانند هر گونه تخلف احتمالی را از طریق این سامانه اطلاع دهند.

برچسب‌ها پرواز

دیدگاه  

    تبلیغات