ترفند حرفه ای برای خرید بلیط هواپیما

بخش تبلیغات
دوشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
ترفند حرفه ای برای خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما برای مقاصد مختلف، ترفندهایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بهترین نتیجه و خرید را داشته باشید.

نکاتی درباره خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما با استفاده گسترده از خدمات رزرو آنلاین بسیار ساده شده است. مسافران می‌توانند قیمت‌‌ها و مسیرهای مختلف را با استفاده از سایت‌های رزرو آنلاین مقایسه کنند و تنها با چند کلیک ماوس، بلیطی رزرو کنند. مهم‌ترین مهارت هایی که شما برای خرید بلیط ارزان هواپیما نیاز دارید، یک میزان کوچک از مهارت در اینترنت و آگاهی سازمانی است تا برای بهترین قیمت‌ها از پیش برنامه‌ریزی کنید.

ترفند‌های خرید بلیط

همیشه آنلاین‌اند!

یکی از کارهایی که افراد حرفه‌ای انجام می‌دهند، صرفه‌جویی در وقت است. آن‌ها بلیط‌هایشان را آنلاین جستجو می‌کنند، آنلاین می‌خرند و به طور خلاصه کارهایشان را آنلاین انجام می‌دهند.

معمولا از یک جا خرید می‌کنند

مسافران حرفه‌ای وقتی یک بار از جایی خرید می‌کنند، اگر از کیفیت و خدمات شرکت خدمات مسافرتی راضی باشند، دفعه‌های بعد هم از همان جا خرید می‌کنند.

مشخص کردن تاریخ سفر

 تاریخ سفر خود را مشخص کنید. اغلب، رزرو بلیط هواپیما این اطمینان را ایجاد می‌کند که شما می‌توانید از میان مسیرهای مختلف و قیمت‌های ارزان‌تر انتخاب کنید.

سریع‌تر برای خرید بلیط اقدام می‌کنند

به سرعت قیمت‌‌ها را بررسی کنید. حتی اگر شما فقط یک ایده کلی از زمانی که سفر هوایی که قرار است انجام دهید داشته باشید، ایده خوبی برای شروع خرید بلیط هواپیما است. اگر پرواز شما در دوره تعطیلات اصلی مانند کریسمس یا سال جدید است، نزدیکی تاریخ سفر شما به روزهای پر جنب و جوش و پر ترافیک بر شانس شما در گیر کردن در یک تصادف، از دست دادن یک پرواز یا فقط تجربه مسافرتی ناخوشایند تاثیر زیادی دارد. سریع رزرو کنید!

خرید آنلاین بلیط هواپیما

وب‌سایت‌های سفر قابل اعتماد را بررسی کنید. اکثر سایت‌های سفر به روش مشابه عمل می‌کنند. آن‌ها از شما می‌خواهند که مقصد و تاریخ مخصوص سفر را وارد کنید. یک لیست ایجاد می‌شود که نتایج را در تعدادی از شرکت‌های مختلف هواپیمایی به شما نشان خواهد داد. نتایج معمولا بر اساس قیمت مرتب می‌شود. قیمت ممکن است تحت تاثیر تعدادی از متغیرها از جمله تعداد توقف‌ها، فرودگاه مقصد یا خروج و نزدیکی با تاریخ مسافرت قرار گیرد.

بهترین و کامل‌ترین شرکت فروش را انتخاب می‌کنند

سراغ شرکت آنلاین فروش بلیط هواپیمایی می‌روند که هم کامل باشد و شهرهای مختلف را پوشش دهد و هم فرآیند خرید بلیط هواپیما در آن زمان بر نباشد. گزینه دیگر این است که با یک شرکت هواپیمایی به طور مستقیم تماس بگیرید. اگر شما ترجیح می‌دهید که بلیط هواپیما را از یک شرکت هواپیمایی خاص تهیه کنید، از همین لینک بلیط هواپیما اقدام به خرید کنید. می‌توانید بلیط هواپیما آنلاین را همانند هر یک از این وب سایت‌های سفر رزرو کنید. معایب این روش این است که شما نمی توانید قیمت‌‌ها یا مسیرهای مختلف را در خطوط هوایی مختلف مقایسه کنید.

رزرو بلیط هواپیما به صورت شخصی

رزرو شخصی بلیط هواپیما به یک کارت اعتباری معتبر نیاز دارد و از شما خواسته می‌شود شماره کارت اعتباری و تاریخ انقضا را در بخش پرداخت وارد کنید. از شما همچنین برای اطلاعات شخصی مربوطه مانند نام کامل، آدرس و احتمالا شماره گذرنامه برای سفرهای بین‌المللی درخواست خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که کارت اعتباری مورد استفاده برای رزرو بلیط را با خود به فرودگاه آورید! اگر رزرو غیر قابل برگشت یا اثبات هویت لازم باشد، از شما خواسته می‌شود که کارت اعتباری را تهیه کنید.

ذکر ایمیل در هنگام ثبت سفارش

احتمالا برای ارسال یک تأیید نامه الکترونیکی از شما سوال پرسیده می‌شود. ارسال ‌ایمیل را تایید کنید؛ زیرا در صورت نیاز به جزئیات رزرو قابل استفاده خواهد بود. علاوه بر این، تأیید نامه الکترونیکی قابل چاپ است و می‌تواند در سرویس‌های سلف سرویس فرودگاه برای ثبت‌نام استفاده شود. این مرحله باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود و از اذیت شدن برای ایستادن در صف‌های طولانی جلوگیری می‌کند.

بلیط هواپیما

در سیستم‌های فروش بلیط خارجی و بلیط داخلی عموما دو روش بلیط چارتر و بلیط سیستمی وجود دارد:

بلیط چارتر

در دنیای گردشگری و مسافرت امروزی اصطلاح‌های زیادی وجود دارند. مطمئنا همه شماها اصطلاح پرواز چارتر را شنیده‌اید. کلمه چارتر در حوزه گردشگری به معنای دربست کردن یا اجاره کردن بخشی یا تمام صندلی‌های یک اتوبوس، قطار، پرواز و اتاق‌های یک هتل است. در واقع روند چارتر کردن بلیط پرواز به این صورت می‌باشد که، شرکت یا آژانس هواپیمایی درخواست کننده به صورت دوره‌ای یا سالیانه و در زمان‌های خاصی اقدام به چارتر کردن تعداد مشخص یا همه صندلی‌های هواپیما می‌کنند که این نوع، بلیط ارزان هواپیما است و معمولا ارزان‌تر از بلیط‌های سیستمی هستند.

بلیط سیستمی

بلیط سیستمی واژه مقابل بلیط چارتر می‌باشد و توسط شرکت هواپیمایی مذکور به صورت مستقیم در اختیار مشتریان و آژانس‌های مسافرتی توسط برنامه‌های واسطی نظیر آمادئوس یا وب سایت‌های فروش بلیط خارجی قرار می‌گیرد. بلیط سیستمی در واقع برنامه پروازهای منظم یک شرکت هواپیمایی (ایرلاین) در طول سال است که تغییر نرخ چندانی ندارد، البته عواملی مانند تعطیلات خاص یا مناسبت‌های ملی و مذهبی یا حتی تغییر ساعت پرواز در یک روز باعث افزایش یا کاهش نرخ بلیط سیستمی می‌شود.

فرق میان بلیط سیستمی و بلیط چارتر

برخلاف بلیط‌های چارتر، مسئولیت خالی ماندن صندلی‌‌ها در هر پرواز متوجه خود شرکت هواپیمایی یا ایرلاین است و شرایط و قوانین کنسلی و تغییر تاریخ / ساعت پرواز در این نوع بلیط‌‌ها طبق قوانین هواپیمایی کشوری و ایرلاین مربوطه قابل انجام است. در ضمن مسافران می‌توانند پرواز را برای خود رزرو نگه دارند تا در صورت لزوم بدون پرداختن هزینه‌ای آن را تغییر بدهند و در نهایت اقدام به صدور بلیط و پرداخت وجه آن بکنند و حتی در صورتی که بلیط صادر شود در صورت کنسلی، جریمه از مبلغ کسر و مابقی استرداد می‌شود.

به راحتی ویزای کانادا مولتی 5 ساله را دریافت کنید

ویزای کانادا

کانادا، دومین کشور بزرگ در جهان و بزرگ‌ترین کشور در نیمکره غربی است که بیشترین قسمت‌های شمالی آمریکای شمالی را در برگرفته و منطقه وسیعی از ایالت متحده در جنوب به شمال غربی قطب شمال را پوشش می‌دهد. کانادا با آلاسکا – ایالات متحده آمریکا – در غرب و با 12 ایالت آمریکایی در جنوب، مرز دارد. 

چشم انداز کانادا طیف گسترده‌ای از مناظر طبیعی را ارائه می‌دهد که به مناطق مختلف جغرافیایی تقسیم می‌شود. Canadian Shield بزرگ‌ترین منطقه جغرافیایی است که شامل نیمی از کشور و مراکز خلیج هادسون است. بزرگ‌ترین دریاچه‌های جهان در نزدیکی این کشور قرار دارند: دریاچه میشیگان، دریاچه برتر، دریاچه اروی و دریاچه انتاریو. این کشور در مقایسه با ایالات متحده کمی بزرگ‌تر یا ۱۸ برابر فرانسه است. 

۳۶٫۳ میلیون نفر (در سال ۲۰۱۷) در این کشور زندگی می‌کنند که حدود ۱۰ درصد از جمعیت در همسایگی ایالات متحده است. پایتخت کانادا اوتاوا و بزرگ‌ترین شهر، تورنتو است، زبان‌های گفتاری انگلیسی و فرانسوی هستند.

ایرانیانی که از کانادا دیدن می‌کنند باید ویزا خود را قبل از ورود به خاک کانادا دریافت کنند. ویزا کانادا توسط دفاتر ویزا (وابسته به سفارت کانادا) در آنکارا و دبی صادر می‌شود. شما می‌توانید از طریق مراجعه به سفارت کانادا در امارات یا ترکیه و یا از طریق آنلاین درخواست خود را به سفارت کانادا بدهید.

زمانی که شما از طریق آژانس هواپیمایی سام سیر اقدام به درخواست ویزای توریستی کانادا می‌کنید، کارشناسان ما در بخش ویزا به دقت مدارک شما را بررسی می‌کنند و بر حسب شرایط پرونده مشاوره لازم را به شما می‌دهند. پس از تکمیل مدارک از سمت شما و فرم‌های لازم ویزا، درخواست شما طی ۳ تا ۴ هفته کاری به صورت آنلاین در سایت سفارت ثبت می‌شود و نامه انگشت‌نگاری سفارت در اختیار شما قرار گیرد. برای انگشت نگاری خوشبختانه به گرفتن وقت نیازی نیست ولی از زمان گرفتن نامه انگشت‌نگاری تا یک ماه شما فرصت دارید به یکی از دفاتر مربوطه مراجعه کنید، توضیحات لازم، تقویم تعطیلات سفارت و آدرس دفترهای انگشت‌نگاری توسط همکاران ما به شما اعلام خواهد شد. بعد از انجام انگشت‌نگاری از یک هفته تا ۱۰۴ روز کاری زمان می‌برد تا سفارت نتیجه پرونده شما را اعلام کند؛ جواب منفی باشد نامه سفارت که حاوی اشکالات گرفته شده به پرونده است را در اختیار شما قرار می‌دهیم و اگر هم مثبت باشد به شما اطلاع می‌دهیم که پاسپورت خود را جهت پیکاپ ویزا کانادا در اختیار ما قرار دهید – که حدود دو هفته تا یک ماه طول بکشد، که در این مرحله باز هم شما یک فرصت یک ماهه برای تحویل پاسپورت خود به سفارت خواهید داشت.

لطفا برای مشاهده مدارک مورد نیاز ویزا و تعرفه با قیمت مناسب، روی لینک ویزای کانادا کلیک کنید.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها تبلیغات

    دیدگاه