آغاز پیش فروش بلیت قطار اربعین از امروز

فرناز رهبران رنجبر
دوشنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
آغاز پیش فروش بلیت قطار اربعین از امروز

 مدیرعامل شرکت رجا خبر از پیش فروش بلیت قطار اربعین از امروز داد.

محمد رجبی مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا گفت:

پیش فروش بلیت‌های این شرکت ویژه اربعین از روز دوشنبه (۲۳ مهر) به‌صورت حضوری در دفاتر عرضه بلیت آغاز می‌شود که برای جابه‌جایی زائران از‌ ۲۷ مهر تا ۱۳ آبان، حرکت ۱۳۴ رام قطار فوق‌العاده در مسیر تهران-کرمانشاه برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود:

از حدود ۲ ماه پیش هلدینگ «هگتا» و دو شرکت زیرمجموعه شرکت رجا و شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی تأمین با پشتیبانی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی گسترده‌ای را برای ارائه خدمت به زائران حسینی تدارک دیده‌اند.

علاوه بر عرضه بلیت قطار و اتوبوس‌های یاد شده در دفتر مرکزی شرکت حمل و نقل ریلی رجا در تهران، تعدادی از نمایندگی‌های فروش منتخب نیز در پایتخت اقدام به فروش بلیت قطارهای اربعین رجا می‌کنند که برای اطلاع از نام این دفاتر فروش می‌توان به پایگاه اینترنتی رجا مراجعه کرد.

به همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر و گذرنامه برای خرید بلیت و در طول مسیر برای مسافران الزامی است  همچنین لازم است پس از خرید بلیت بلافاصله اطلاعات آن را کنترل کرده و در صورت هر گونه مغایرت، غیر همنام یا مخدوش بودن، موضوع را به اپراتور فروش اطلاع دهند.

در این مرحله چون مدارک مورد نیاز گرفته می‌شود، بلیت به صورت غیر حضوری نمی‌توان پیش فروش کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا تلاش شده است با تأمین قطار به صورت فوق‌العاده تا ایستگاه‌ راه‌آهن کرمانشاه و هماهنگی اتوبوس از ایستگاه راه‌آهن کرمانشاه تا مرز مهران، همچنین هماهنگی اتوبوس از مهران به نجف و بالعکس از کربلا تا مرز مهران توسط آژانس‌های مربوطه، جابجایی زائران ایرانی انجام شود.

قطارهای فوق‌العاده برای ایام اربعین چهارتخته، شش تخته و صندلی خواهد بود.

امسال در ایام اربعین حسینی، ۲۸۰ هزار صندلی برای خدمت‌رسانی به عزاداران تدارک دیده شده که نسبت به سال گذشته، ۲۷ درصد افزایش یافته است.

قیمت بلیت قطار از تهران تا کرمانشاه بر اساس نوع قطار و به‌صورت تک مسیره در بازه ۷۰۰ هزار ریال تا حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال متغیر است که هزینه پذیرایی (نسبت به ساعت حرکت) نیز در آن محاسبه شده است.

به گفته میرحسن موسوی معاون مسافری شرکت راه آهن برای ایام اربعین حسینی سیر ۱۶۰ رام قطار برای زائران ایرانی در نظر گرفته شده است.

قرار است در ایام اربعین حسینی (ع) مسافران از تهران به کرمانشاه و از کرمانشاه تا مهران با اتوبوس جابجا شوند و در مسیر دیگری، قطارها زائران ایرانی را از تهران تا خرمشهر و از آنجا به مرز شلمچه منتقل کنند.

برنامه تردد رایگان یک دستگاه «ریل باس» از خرمشهر تا مرز شلمچه به‌صورت ۲۴ ساعته برای زائران ایرانی مانند سال‌های گذشته درنظر گرفته شده است.

با توجه به دستور رییس جمهوری، هزینه های پرداختی زائران اربعین کاهش یافته است و متقاضیان در زمان ثبت نام برای خدمات روادید، بیمه و پزشکی فقط باید مبلغ ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان را به‌صورت الکترونیکی پرداخت کنند.

سال گذشته بیش از ۲ میلیون زائر ایرانی برای حضور در آیین جهانی اربعین حسینی راهی عتبات عالیات شدند و طبق پیش‌بینی‌ها امسال نیز همین تعداد زائر از ایران در این مراسم شرکت خواهند کرد.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا
    برچسب‌ها قطار اربعین

    دیدگاه