تماشا کنید؛ تله کابین جزیره لنکاوی

احمدرضا فرهبد
جمعه، ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰
تماشا کنید؛ تله کابین جزیره لنکاوی

تله‌کابین جزیره لنکاوی به آن تاکسی آسمان (SkyCab) هم گفته می‌شود، یکی از زیباترین و البته جذاب‌ترین جاذبه‌های مجمع‌الجزایر لنکاوی مالزی است.

جزیره لنکاوی یا به بیان دقیق‌تر مجمع‌الجزایر لنکاوی، که از ۹۹ جزیره تشکیل شده، یکی از قطب‌های گردشگری مالزی محسوب می‌شود و با دریای کریستالی، جنگل‌های انبوه و هتل‌های لوکس و رویایی پذیرای تعداد زیادی از گردشگران از سراسر جهان است. این جزیره قطعا یک بهشت گرمسیری در مالزی است و سفر به آن برای هر فردی به خاطرهای فراموش‌نشدنی تبدیل می‌شود 

جزیره لنکاوی

یکی از جاذبه‌های جذاب این مجمع‌الجزایر، تله‌کابین لنکاوی است که در استان کداح واقع شده است و به آن تاکسی آسمان (SkyCab) نیز می‌گویند. این تله‌کابین که طول آن ۲۲۰۰  است، از روستای اورینتال (Oriental Village) شروع می‌شود و در عرض ۱۵ دقیقه مسافران را به قله گونونگ ماچینچانگ (Gunung Machinchang) می‌برد.

تله کابین لنکاوی

در قله این کوه هم می‌توانید گشت‌وگذار کنید و نظاره‌گر طبیعت وصف‌ناپذیر مجمع‌الجزایر لنکاوی و جنگل‌ها و جزایر کوچک شوید و هم می‌توانید از پل هوایی لنکاوی (Langkawi Sky Bridge) که منحنی شکل بوده و طول و عرض و ارتفاع آن به‌ترتیب ۱۲۵، ۱٫۸ و ۶۰۰ متر است، دیدن کنید و از تماشای جنگل‌های انبوه گرمسیری و آبشار تلاگا توجو (Telaga Tujuh Waterfalls) لذت ببرید.

پل هوایی لنکاوی

آبشار های تلگا توجو یکی از زیباترین مجمع‌الجزایر لنکاوی است که از هفت آبشار تشکیل شده که به هفت برکه متصل به یکدیگر فرو می‌ریزند.

آبشار تلاگا توجو

تنها راه دسترسی به این پل معلق، استفاده از تله‌کابین است. امنیت پل هوایی لنکاویبسیار بالا بوده و با فولاد و شبکه‌های سیم در هم تنیده کاملا مهار شده است و روی آن دو سکوی مثلثی شکل برای استراحت نیز وجود دارد. در ضمن در بالای کوه مغازه‌های عرضه‌کننده صنایع‌دستی و اسباب‌بازی نیز به چشم می‌خورند.

در ادامه شما را به تماشای ویدیویی زیبا از تله کابین و پل معلق لنکاوی دعوت می‌کنیم.

دانلود ویدیو

مطالب مرتبط:

    دیدگاه