روزشمار برای نشست سازمان جهانی جهانگردی در همدان

نیکی قره گوزلویان
دوشنبه، ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
روزشمار برای نشست سازمان جهانی جهانگردی در همدان

ایران برای نخستین بار، از ۲۱ تا ۲۴ آبان ماه، میزبان چهلمین نشست سالانه سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در همدان خواهد بود.

از زمان تاسیس سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در سال ۱۹۷۵، تلاش‌های ناموفقی برای انتقال نشست‌های این سازمان به ایران انجام شده بود، اما این‌بار، شرکت سیاحتی علیصدر توانست در سال گذشته، مجوز برگزاری نشست سالانه این سازمان در همدان را دریافت کند.

شهر همدان توانست به‌عنوان نماینده‌ای از ایران، پس از ارائه مستندات کافی در زمینه میزبانی، این رویداد منحصر به فرد در زمینه گردشگری را برگزار نماید. در این راستا، سمینار بین‌المللی گردشگری فرهنگی از طریق نوآوری و فناوری، همزمان با چهلمین اجلاس عمومی اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری، از ۲۱ تا ۲۳ آبان ماه در شهر همدان برگزار خواهد شد.

حمیدرضا یاری، مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر، که نماینده ایران در این سازمان است، در این‌باره گفت:

امروزه گردشگری فرهنگی یکی از بزرگترین و سریع‌ترین بازارهای جهانی گردشگری است، چرا که در هز ۱۰ نفر گردشگر، ۴ نفر بر اساس پیشنهاد فرهنگی، مقصد خود را انتخاب می‌کنند. این رویداد، اهمیت نوآوری در مدیریت و ترویج گردشگری فرهنگی را به رسمیت می‌شناسد و به دنبال گسترش استقرار فناوری های در حال ظهور و پیشرفته در فعالیت‌های گردشگری در مقصد و محصولات خود است.

او در ادامه افزود:

سازمان جهانی گردشگری UNWTO به منظور پیش‌بینی، رفع و غلبه بر چالش‌های جدید، و تهیه روندهای جدید در بخش گردشگری، در حال حاضر، نوآوری و تحول دیجیتالی را به منظور کیفیت بخشی به مقاصد، برای شناختن پتانسیل کامل آن‌ها، به‌طور کامل وارد گردشگری می‌کند.

همدان

مسعود ملکی، معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر درباره این اجلاس‌ها گفته است:

در چهلمین اجلاس جهانی گردشگری در همدان، از کتاب «گردشگری ایران» که توسط سازمان جهانی جهانگردی تدوین شده، رونمایی می‌شود. در حال حاضر، ثبت نام اعضا در سایت UNWTO همچنان باز است و برای این مهم، تا پایان مهرماه فرصت ثبت نام وجود دارد. برنامه‌ریزی‌ها در زمینه اقامت در هتل‌، حمل و نقل هواپیمایی و محل برگزاری اجلاس، در نشست‌های مختلف هماهنگ شده است.

اعضای سازمان جهانی گردشگری که در همدان حضورمی‌یابند، در قالب گروه‌هایی از تمام اماکن گردشگری همدان دیدن خواهند کرد. سازمان جهانی گردشگری، ۵۵۲ عضو وابسته دارد.

عکس کاور: ایرنا

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا
    برچسب‌ها همدان

    دیدگاه