ماراتن هایکو ۲۰۱۸، سال سلامتی و شادی را آغاز می‌کند

نگین توکلی
سه شنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۰
ماراتن هایکو ۲۰۱۸، سال سلامتی و شادی را آغاز می‌کند

شهر هایکو در کشور چین، فصل توریستی سال ۲۰۱۸ را در ۱۴ام ژانویه با ماراتنی در سال سلامت و شادی، آغاز خواهد کرد. 

ماراتن هایکو، امسال با مسیری بهبود یافته و خدمات ارتقا یافته در زمین‌های کنار رودخانه میسی در پارک تالابی فنگکوشی، آغاز خواهد شد. این برنامه، نمود تلاش‌های شهری برای بهبود و بازیابی اکوسیستم آن، است.

هایکو، شهر نارگیل در چین، بهشت گردشگران در استان جزیره‌ای هاینان، فصل گردشگری ۲۰۱۸ را در ۱۴ام ژانویه (۲۴ دی ۱۳۹۶) با صدای تفنگ آغاز ماراتن ۲۰۱۸ هایکو، آغاز خواهد کرد.

برگزارکنندگان این برنامه در سیلی از درخواست‌های افرادی که مشتاق دویدن با خوشحالی در یک جزیره سالم هستند، غرق شده‌اند؛ تاکنون بیش از یک میلیون درخواست برای ورود به این ماراتن به ثبت رسیده است. این مسابقه، در حقیقت شروع مجموعه برنامه‌های تفریحی شهر هایکو است که برای جشن‌گرفتن سی‌امین سالگرد تاسیس هاینان، برگزار خواهند شد.

ماراتن هایکو، امسال با وجود مسیر بهتر و خدمات ارتقا یافته در زمین‌های کنار رودخانه میسی در پارک تالابی فنگکوشی (Meishe River Fengxiang Wetland Park) آغاز خواهد شد. این برنامه، در جهت نشان‌دادن تلاش‌های شهر، برای بهبود و بازیابی اکوسیستم آن، است.

مسیر پیچ در پیچ ماراتن از میان زیباترین نقاط شهر، از جمله خیابان کنار رودخانه، پارک بایشانمن (Baishanmen Park)، پل قرن (Century Bridge)، باغ همیشه سبز (Evergreen Garden) و ساحل کوشی کوشی (Xixiu) خواهد گذشت. این مسیر، تجربه منحصربه‌فردی برای مسابقه‌دهندگان در فضای زیبای هایکو، چشم‌اندازهای شاعرانه و اکوسیستم غنی آن را رقم خواهد زد.

علاقه‌مندان به ماراتن در هایکو شانه به شانه قهرمانان این ورزش از سراسر جهان و همچنین مردم دیگر کشورها، خواهند دوید. تیشرت‌های رسمی ماراتن از پارچه‌های راحتی دوخته شده‌اند که از عناصر منحصربه‌فرد طبیعی و باکیفیت هاینان بافته شده است. این تیشرت‎ها هدف این رویداد که در جهت سلامتی و شادی است را به جهانیان نشان خواهند داد.

در پشت هر تیشرت ۵ حرف چینی با گویش محلی چاپ شده است که معنای آن، این است: «هایکو، دوستت دارم»؛ شعاری برای ابراز احساسات شرکت‌کنندگان به این شهر دوست‌داشتنی.

بر طبق گفته‌های «ژی ژیاپینگ» از اداره دولتی فرهنگ، رادیو، تلویزیون، نشر و ورزش هاینان؛ برای اطمینان از موفقیت و برگزاری درست این مسابقه، آژانس‌های دولتی در تمامی سطوح با یکدیگر در حال همکاری هستند تا خدمات مناسب و خوبی از جمله کنترل ترافیک و کمک‌های پزشکی، در اختیار گردشگران قرار دهند.

ماراتن هایکو ۲۰۱۸ از پشتیبانی سازمان پیشرو و توسعه‌گر چین، یعنی R&F، برخوردار است. این سازمان از سال ۲۰۱۵، هر سال با هدف تشویق قهرمانان و ترویج روش زندگی سالم، اسپانسر این برنامه است.

امسال، سازمان R&F، کمپینی به نام «دویدن با شادی در چین» را در سراسر کشور راه‌اندازی کرده است. آن‌ها همچنین در شهرهای اصلی چین، کلاب‌های قهرمانان را برای فراهم‌کردن امکانات دوی حرفه‌ای و تدریس مدیریت سلامت به افراد، تاسیس کرده‌اند.

افرادی که قابلیت‌های خوبی در این ورزش را در این کلاب‌ها از خود نشان دهند به دوی ماراتن ۲۰۱۸ هایکو اعزام خواهند شد و برای جایزه وسوسه‌کننده این مسابقه که سفری به جزیره آفتابی، است، در این رقابت شرکت خواهند کرد.

دیدگاه