جادوی سافاری در قاب تصویر

مریم اصلانی
دوشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۰
جادوی سافاری در قاب تصویر

بسیاری از ما دوست داریم تجربیات سفر خود را در قاب تصویر جاودانه کرده و حتی آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذاریم و سافاری، یکی از بهترین فرصت‌ها برای ثبت تصاویر تماشایی از حیات وحش است

بی‌شک گشت و گذار در طبیعت بکر قاره آفریقا تجربه‌ای ارزشمند را در اختیار مسافران قرار می‌دهد. به همین خاطر شاهد برگزاری تورهای مختلف سافاری در این منطقه هستیم که گردشگرانی از اقصی نقاط جهان را مجذوب خود کرده و سالانه درآمد خوبی نصیب صنعت توریسم و گردشگری کشورهای این قاره می‌کند.

در این میان نمی‌توان نقش پررنگ طبیعت چشمگیر و حیات وحش غنی و متنوع این منطقه را نادیده گرفت. از دلتای سحرانگیز اکاوانگو (Okavango Delta) گرفته تا پارک ملی «سرنگتی» (Serengeti) و پارک ملی و ذخیره گاه «ماسایی مارا» (Masai Mara) و از کنیا و بوتسوانا گرفته تا تانزانیا و آفریقای جنوبی، قاره سیاه دستی پر در دنیای عاشقان سافاری دارد. تماشای حیوانات در زیستگاه طبیعی‌شان جاذبه‌ای است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت و سکوت توأم با نجوای آرام مادر طبیعت، چیزی نیست که مورد بی مهری قرار گیرد. 

سافاری در آفریقا

اما گردشگران حین سیر و سیاحت در این مناطق و جاذبه‌های طبیعی خاطرات خود را در قالب تصاویر متعدد ثبت و ضبط کرده و حتی آنها را با دیگران در شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام به اشتراک می‌گذارند. تصاویری که بعدها یادآور هیجان و لذت مسافرتی فراموش نشدنی بوده و در عین حال می‌تواند راهی مناسب برای جلب توجه دیگران و چه بسی تشویق آنها به تجربه‌ی این نوع از سفر باشد.

در ادامه با ما همراه باشید تا به تماشای شماری از بهترین تصاویر ثبت شده از جادوی سافاری در قاب تصویر بنشینیم. تصاویری که به رابطه انسان و طبیعت معنا و مفهوم بیشتری بخشیده و چهره‌ی زیبای حیات وحش را در آن شکل دست نخورده و بکرش به نمایش می‌گذارند. از پلنگ خفته بر شاخه‌ی درخت تا بچه شیرهای بازیگوش و پرواز پرندگان برفراز آب‌های فیروزه‌ای رنگ، همه چیزی در این صندوقچه ارزشمند تصویری یافت می‌شود. پس سخن کوتاه کرده و از شما دعوت می‌کنیم به تماشای این مجموعه بنشینید.

دیدگاه