موزه فرش ایران کجاست؟

علیرضا کیخا | سه شنبه, ۱۹ دی ۹۶ ساعت ۱۷:۰۰

موزه فرش ایران یکی از موزه‌های تخصصی تهران است که در آن از فرش‌هایی نفیس و زیبا نگهداری می‌شود. در این مقاله با هم راه‌های دسترسی به این موزه را بررسی می‌کنیم.

اگر به بخش شمالی پارک لاله تهران سر زده باشید، حتما ساختمانی زیبا که با الهام گرفتن از دار قالی طراحی شده است را دیده‌اید. این بنا، موزه فرش ایران است که در آن فرش‌هایی نفیس و تاریخی نگهداری می‌شود. 
موزه فرش ایران

عمده فرش‌های به نمایش در آمده در موزه فرش ایران مربوط به بازه زمانی قرن یازدهم هجری قمری تا دوران معاصر است. این فرش‌ها مربوط به نقاط مختلف کشورمان است و در هر بخش از موزه توضیحاتی درباره تفاوت نقش و نگار و مواد استفاده شده در فرش‌های همان منطقه ارائه شده است. از جمله این مناطق می‌توان به اصفهان، تهران، تبریز، کاشان، مشهد، قم، سنندج و کرمان اشاره کرد. 

موزه فرش ایران

موزه فرش ایران، در روز ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۶ افتتاح شد و نمای بیرونی ساختمان آن با اقتباس از معماری ایرانی شبیه به دار قالی ساخته شده است.

موزه فرش ایران

آدرس

موزه فرش ایران در تقاطع خیابان‌های کارگر شمالی و فاطمی قرار دارد.

موقعیت موزه فرش ایران روی نقشه

موزه فرش ایران

دسترسی

برای رسیدن به موزه فرش ایران، می‌توانید در ایستگاه مترو میدان انقلاب اسلامی در خط ۴ مترو تهران از قطار پیاده شده و از آنجا با تاکسی در خیابان کارگر شمالی به تقاطع خیابان دکتر فاطمی و ورودی موزه فرش برسید که مسیر نسبتا کوتاهی است. همچنین، اتوبوس‌های مسیر میدان آزادی-میدان هفت تیر و میدان آزادی-میدان ولیعصر در ضلع جنوبی پارک لاله ایستگاه دارند و از آنجا با پنج دقیقه پیاده‌روی به موزه فرش می‌رسید. 

موزه فرش ایران

اگر قصد استفاده از تاکسی دارید، می‌توانید از تاکسی‌هایی استفاده کنید که از بلوار کشاورز، خیابان فاطمی و خیابان کارگر شمالی تردد می‌کنند. از میدان ولیعصر، میدان دکتر فاطمی، میدان هفت تیر و انقلاب اسلامی به ورودی‌های مختلف اطراف پارک لاله تاکسی تردد می‌کند و می‌توانید پس از پیاده شده شدن از تاکسی به سمت موزه فرش ایران بروید.

موزه فرش ایران

زمان بازدید

برای بازدید از موزه فرش می‌توانید همه روزه به جز دوشنبه و ایام سوگواری از ساعت ۹ تا ۱۸ به این موزه مراجعه کنید. عکاسی بدون استفاده از فلش در موزه آزاد است.

منبع کجارو

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تبلیغات