بوستان بازیافت تهران؛ دنیایی زیبا از مجسمه های بازیافتی

بوستان بازیافت تهران؛ دنیایی زیبا از مجسمه های بازیافتی

فاطمه محمدی
| چهار شنبه, ۲۰ دی ۹۶ ساعت ۱۷:۱۵

بوستان بازیافت، یکی از بوستان‌های زیبای جنوب تهران است که با سایر بوستان‌ها و پارک‌هایی که تاکنون دیده‌اید فرق دارد، تندیس‌ها و تمام وسایل این پارک با مواد بازیافتی ساخته‌شده است.

تمام پارک و بوستان‌هایی که تا امروز رفته‌ایم، سرسبز و زیبا بوده و سعی کرده‌ایم در بوستان‌ها زباله‌های خود را زمین نریزیم. اما یکی از بوستان‌های تهران با تمام پارک‌هایی که دیده‌اید تفاوت دارد و در آن پر از زباله است! زباله‌های این پارک به اثر هنری تبدیل‌شده‌اند و یکی از زیباترین بوستان‌های تهران را ساخته‌اند.

بوستان بازیافت

عکاس:ابولفضل عرب جوادی

بوستان بازیافت در محله علی‌آباد بالاتر از بزرگراه آزادگان غرب، بلوار دستواره، خیابان باستانی پور در منطقه‌ی ۱۶ شهرداری تهران قرار گرفته است در این بوستان تندیس‌های حیوانات با پسماندهای خشک و زباله‌های دورریختنی ساخته شده است.

بوستان بازیافت

این بوستان به‌منظور آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با مفاهیم علمی و کاربردی بازیافت در نظر گرفته شد تا بیش از پیش به استفاده بهینه از پسماندها توجه کرده و این فرهنگ در جامعه به شکل مناسبی نهادینه شود.

بوستان بازیافت

بسیاری از مواد قابل بازیافت در زباله‌های تهران بدون هیچ‌گونه بازیافتی دور ریخته می‌شوند درحالی‌که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و هدف از ساخت این پارک این است که نشان دهیم می‌توان با استفاده از پسماندهای خشک یک پارک را تجهیز کرد.

بوستان بازیافت تهران

بوستان بازیافت تهران حاصل از مواد و وسایل دورریختنی است. در این بوستان تندیس‌های حیوانات با پسماندهای خشک و زباله‌های دورریختنی ساخته‌شده‌اند.

بوستان بازیافت تهران

عکاس: احمد آقاسیانی

بر همین اساس و به‌طور موردی می‌توان به ساخت نیمکت‌ها و حتی گلدان‌ها در گوشه و کنار این بوستان اشاره کرد که از لاستیک‌های فرسوده انواع خودروها استفاده‌شده است.

بوستان بازیافت تهران

عکاس: احمد آقاسیانی

علاوه بر این شهروندان خلاق با نبوغ و استعداد خود از آهن‌آلات و سایر فلزات اشکال و مجسمه‌های حجمی ساخته‌اند و به‌عنوان تزیین کننده بوستان در نقاط مختلف آن نصب‌شده است.

بوستان بازیافت تهران

طرح پارک بازیافت با استفاده از تجربه‌های جهانی در مورد بازیافت شکل گرفته است اما این پارک با این شکل برای اولین بار است که در ایران ساخته شده است.

بوستان بازیافت تهران

بدون شک پارک بازیافت یکی از بهترین پارک‌های تهران است که بازدید از این پارک همراه با کودکان نه‌تنها روزی خوش را برای شما رقم می‌زند، به یادگیری مفهوم بازیافت برای کودکان هم کمک می‌کند.

سعید رابعی

عکاس: سعید رابعی

در ادامه توجه شما را به گزارشی از پارک بازیافت تهران جلب می‌کنم:

دانلود ویدئو

موقعیت پارک بازیافت روی نقشه

عکس کاور از ابوالفضل عرب جوادی

تصاویر متن از احمد آقاسیانی

دیدگاه  

    تبلیغات