توصیه رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران به مسافران در شرایط جوی اخیر

سیامک احدی
دوشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۴
توصیه رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران به مسافران در شرایط جوی اخیر

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران با انتقاد از رفتار سودجویانه و فرصت‌طلبانه برخی ایرلاین‌ها در شرایط جوی کنونی به مردم توصیه کرد که بلیت‌ پروازهای خود را کنسل نکنند، چون شرکت‌های هواپیمایی در این شرایط بحرانی موظفند به مردم خدمات بدهند و حتی هزینه مازاد آن‌ها را تقبل کنند.

«حرمت‌الله رفیعی» رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران با اشاره به افزایش چند برابری نرخ هواپیما در برخی مسیرهای هوایی از جمله بندرعباس-تهران و کیش-تهران گفت:

رفتار برخی شرکت‌های هواپیمایی در این روزهای برفی بسیار ناپسند، دور از اخلاق و غیرحرفه‌ای است. ما در این گرفتاری باید کمک همدیگر باشیم نه اینکه با دادن نرخ‌های سرسام‌آور اوضاع را بدتر کنیم. چرا به خودمان رحم نمی‌کنیم؟

رفیعی افزود:

از روز گذشته تاکنون برخی پروازها به خاطر برف و برودت هوا کنسل شده‌اند. شرکت‌های هواپیمایی در این شرایط موظف‌اند مردم را به مقصد برسانند، ولی چون مردم آگاه نیستند بلیت‌های خود را کنسل می‌کنند و وقتی دوباره می‌خواهند بلیت تهیه کننده با قیمت‌های رویایی مواجه می‌شوند. این در حالی است که شرکت‌های هواپیمایی طبق قوانین و ضوابط نه تنها باید مسافر را به مقصد برگردانند بلکه هتل و غذای آن‌ها و هزینه‌های مازاد را باید تأمین کنند. حالا این کار را انجام نمی‌دهند، دست کم بلیت‌ها را با نرخ سرسام‌آور نفروشند.

رفیعی از مسافران خواست که بلیت‌های خود را کنسل نکنند چون شرکت‌های هواپیمایی باید با همان بلیت پروازی که به خاطر شرایط جوی موجود کنسل شده مسافر را به مقصد برگردانند.

او بیان کرد:

برخی شرکت‌های هواپیمایی نه تنها مردم را نسبت به قوانین موجود آگاه نمی‌کنند چه بسا که از خدا می‌خواهند بلیت‌ها کنسل شود و قیمت‌های رویایی به مردم بدهند. اتفاقی که اکنون شاهد آن هستیم.

رییس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران گفت:‌

ما این موضوع را پیگیری می‌کنیم و با بخشنامه به دفاتر خدمات مسافرتی تأکید خواهیم کرد که از فروش چنین بلیت‌هایی خودداری کنند. همچنین در نامه‌ای به سازمان هواپیمایی درخواست رسیدگی فوری به این قضیه را داریم.

از روز گذشته با لغو برخی پروازها اخباری مبنی بر فروش بلیت‌ها تا سه برابر قیمت در مسیرهایی که پروازهای آن‌ها کنسل شده، منتشر شده است.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها پرواز هواپیمایی

    دیدگاه