راهنمای سفر به نیشابور

| سه شنبه, ۱۲ دی ۹۶ ساعت ۱۷:۰۰

نیشابور یکی از شهرهای زیبای استان خراسان رضوی است که مکان‌های دیدنی تاریخی و طبیعی آن فراوان هستند. اگر دوست دارید سفری به نیشابور داشته باشید، راهنمای سفر به نیشابور کمک می‌کند از هتل‌ها، هزینه‌ها و جاذبه‌های گردشگری نیشابور باخبر شوید.

نیشابور که آن قدیم‌ها نیوشاهپوهر نامیده می‌شد، پس از مشهد دومین شهر بزرگ خراسان‌ها است. این شهر که در دامان رشته‌کوه بینالود قرار گرفته،‌ از سال‌ها پیش پابرجا مانده و زیبایی‌هایی ویژه‌ی خودش را دارد.

نیشابور آرامگاه حکیم خیام و عطار نیشابوری را در دل خود جا داده  و پذیرای بخشی از گردشگران مشهد هم است.

ببینیم سفر به نیشابور چگونه خواهد بود.

آب و هوا | اطلاعات ضروری | هزینه‌های سفر | هتل‌های لوکس | هتل‌های میان‌رده | هتل‌های ارزان | خورد و خوراک | حمل‌ونقل | دیدنی‌ها | مرکزخریدها | رستوران‌ها | سوغات

آب و هوای نیشابور

عمارت امین اسلامی

نیشابور تابستان خشک و گرم و زمستان سرد و کوتاهی دارد. سردترین ماه سال در نیشابور دی و گرم‌ترین آن تیر ماه است.

اطلاعات ضروری نیشابور

جاده تهران نیشابور

کد نیشابور: ۰۵۱

فاصله از تهران: ۷۶۴ کیلومتر

مدت سفر زمینی: ۸ ساعت و نیم

مدت سفر هوایی تا مشهد: یک ساعت و ۲۵ دقیقه

مدت سفر با قطار: ۱۰ ساعت و نیم

مسیر سفر زمینی از تهران آغاز می‌شود، از شهرهای سمنان، دامغان، شاهرود و سبزوار می‌گذرد و به نیشابور می‌رسد.

اگر با اتوبوس راهی نیشابور می‌شوید، از پایانه‌ بیهقی یا پایانه جنوب حرکت شما آغاز می‌شود. هزینه‌ی بلیت اتوبوس از تهران به نیشابور ۳۵ یا ۵۷ هزار تومان خواهد بود.


راه آهن نیشابور

اگر سفر هوایی را ترجیح می‌دهید، می‌توانید از تهران به مشهد پرواز کنید و از آنجا مسیر یک ساعت و نیمه‌ی زمینی را تا نیشابور بپیمایید. هزینه‌ی بلیت هواپیما از تهران به مشهد از ۱۹۰ هزار تا ۴۲۶ هزار تومان است. فاصله‌ی مشهد تا نیشابور ۱۱۷ کیلومتر است.

هزینه‌ی بلیت اتوبوس از پایانه‌ی امام رضا در مشهد به نیشابور ۴۵ هزار تومان است.

گزینه‌ی دیگر سفر با قطار از تهران به نیشابور است که بلیت با قیمت‌های گوناگونی دارد. برای مثال قیمت قطار اتوبوسی ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان، قیمت لوکس ۴ تخته‌ی توس ۴۹۸ هزار و پانصد و قیمت یک بلیت ۴ تخته‌ی لوکس سپهر ۵۶ هزار و ۴۵۰ تومان است.

هزینه‌های سفر

دیدنی های نیشابور

مسافر هر شهری که باشیم، اقامت بخش زیادی از هزینه‌ی سفر را تشکیل می‌دهد. باتوجه به بودجه‌ای که برای سفر به نیشابور کنار می‌گذارید، هتل مناسبی برای اقامت انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:

هتل‌های لوکس نیشابور

نیشابور

هتل ۴ ستاره‌ی نیشابور در مجتمع بزرگ امیران، در خیابان امام خمینی قرار دارد. امیران وی‌آی‌پی، مجموعه رستوران، مجموعه ورزشی و پارکینگ دارد.

هتل‌های میان‌رده‌ی نیشابور

نیشابور

هزینه‌ی اقامت در هتل کمال‌الملک برای یک شب ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود. کمال‌الملک ۳ ستاره است و پارکینگ و کافی‌شاپ دارد.

هتل‌های ارزان نیشابور

نیشابور

مهمانسرای جهانگردی نیشابور پس از بازسازی هتل مهر نام گرفت. این هتل ۲ ستاره است و پارکینگ و خشک‌شویی دارد. برای یک شب اقامت در هتل مهر ۱۶۰ هزار تومان خواهید پرداخت. اگر از سایت‌های رزرو آنلاین اتاق رزرو کنید، هزینه ۱۲۰ هزار تومان خواهد بود. خانه‌ی معلم نیشابور گزینه‌ی دیگری است که برای فرهنگیان مناسب است.

خورد و خوراک در نیشابور

نیشابور

نیشابور هم مانند بسیار شهرهای دیگر، رستوران ایرانی و فست‌فود دارد. هزینه‌ی فست‌فود پایین‌تر است و برای غذای ایرانی مانند کباب خوب پول بیشتری می‌پردازید. برای یک وعده غذا در نیشابور بین ۱۵ تا ۵۰ هزار تومان هزینه دارید.

 حمل‌ونقل در نیشابور

تاکسی

در نیشابور از خط اتوبوسرانی و تاکسی‌های خطی و گردشی بهره می‌برید.

دیدنی‌های نیشابور

نیشابور

نیشابور که در دامن رشته‌کوه بینالود واقع شده، جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد که در شهر یا اطراف آن قرار دارند.

نیشابور

آرامگاه و باغ خیام در انتهای بلوار خیام، باغ و آرامگاه عطار و کمال‌الملک در بلوار عرفان و موزه‌ی مشاهیر که کنار باغ عطار واقع شده و دهکده چوبی از معروف‌ترین دیدنی‌های دیار بینالود هستند.

دیدنی های نیشابور

بیشتر بخوانید:

آرامگاه محمد محروق، مسجد جامع نیشابور، مرقد بی‌بی شطیطه، بقعه‌ی بی‌بی بسنده، تکیه ابوالفضلی، امام‌زاده محمد و عبدالله در چهارراه راه‌آهن، امام‌زاده یحیی بن زید و در بهشت جاذبه‌های مذهبی نیشابور هستند.

نیشابور

اگر اهل رفتن به موزه هستید، بازدید از این موزه‌ها را در برنامه‌ی سفر به نیشابور قرار بدهید: موزه صحرایی شادباخ، موزه نجوم خیام، افلاک‌نمای خیام، موزه طبیعت و حیات وحش و موزه تاریخ نیشابور.

نیشابور

دیدنی‌های تاریخی و معماری در نیشابور کم نیست. تپه‌ی ترب آباد در خارج از شهر، گرمابه گلشن، مدرسه تاریخی گلشن، بازار قدیمی دوره‌ی صفوی، آب انبار بازار نو، باغ ملی نیشابور، باغ و عمارت تاریخی امین اسلامی،‌ باغ و عمارت شادیاخ و دروازه‌ی شادیاخ.

در سفر به این شهر باستانی از آرامگاه و باغ فضل شادان، آرامگاه حیدر یغما، آرامگاه سعید بن سلام و بوستان مادر هم دیدن کنید.

بازار و مرکزخریدهای نیشابور

بازار قدیمی و تاریخی نیشابور که به بازار سرپوش معروف است،‌ قدمتی به اندازه‌ی دوره‌ی صفوی دارد و در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

بازار فیروزه، مجتمع تجاری تفریحی الماس سنتر، مجتمع تجاری قریشی، مجتمع مروارید، بازار ولی‌عصر، مجتمع‌های تجاری بکائیان، قدس و مشعوفی هم برای گشت و گذار و خرید دردسترس هستند.

رستوران‌های نیشابور

رستوران نیشابور

در نیشابور غذای خوب ایرانی کم نیست. رستوران سنتی عمارت، رستوران شاهکار و رستوران پارس در نیشابور بسیار معروف هستند. رستوران ملت،‌ رستوران تشریفات ایناب،‌ اعیانی، جوجه طلایی،‌ قصر خیام و صدف گزینه‌های دیگری برای غذای ایرانی هستند. اگر هوس غذای خانگی کردید به بی‌بی سر بزنید.

از رستوران‌های نیشابور بیشتر بخوانید:

رستوران نیشابور

فست‌فود برای تنوع هم که شده لازم است. پیتزا کندو یک گزینه‌ی خوب و باکیفیت است. پیتزا روبانی، پیتزا پارک، پیتزا سبز،‌کدبانو،‌ کوک برگر،‌ ساندویچ ونیز، ساندویچ پانیذ، در کافه مون و کافه شوک می‌توانید خستگی گشت و گذار در نیشابور را از تن بیرون کنید.

سوغات نیشابور

سوغات نیشابور

نام نیشابور با فیروزه گره خورده است. بدون شک جذاب‌ترین سوغات نیشابور فیروزه است.

سوغات نیشابور

صنایع دستی نیشابور مانند قالی، سفال و لعاب‌کاری را می‌توانید از بازار سرپوش بخرید. میان خوراکی‌ها هم ریواس در نیشابور فراوان است.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها نیشابور

جستجوی تور مسافرتی

دیدگاه  

    تورهای برگزیده