دیدنی های لندن، پایتخت جادویی انگلستان (قسمت دوم)

دیدنی های لندن، پایتخت جادویی انگلستان (قسمت دوم)

مژگان هراتیان
| دوشنبه, ۲۰ شهریور ۹۶ ساعت ۱۳:۳۰

لندن با تمام شگفتی‌هایش، جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد. تا جایی که بازدیدکنندگان این شهر جادویی از تمام شدن این جاذبه‌ها نگران نیستند. از این بابت مطمئن باشید که برای سفر به این شهر زیبا فرصت کافی داشته باشید چرا که به این زودی جاذبه‌هایش تمام نمی‌شود.

لندن شهری است که بیشتر کاخ‌های سلطنتی خود را حفظ کرده است و برای دیدن این جاذبه‌ها که بعضی رایگان و بعضی غیر رایگان هستند، در طول سال فرصت دارید چرا که این شهر زیبا با داشتن هوایی متعادل راه را برای گردشگران باز گذاشته است.

مقاله‌های مرتبط:

کاخ همپتون کورت 

کاخ همپتون کورت

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری کنار رودخانه تایمز کاخ همپتون کورت  (Hampton Court Palace) است که از مشهورترین کاخ‌های اروپا است. سالن بزرگ آن از زمان هنری هشتم است. (به نظر می‌آید که روح دو زن از ۶ زن هنری هشتم در این کاخ سرگردان هستند). این سالن همان جایی است که الیزابت اول از شکست ناوگان دریایی اسپانیا درس‌هایی یاد گرفت. از ویژگی‌های جالب این کاخ  می‌توان به کلاک کورت (Clock Court) اشاره کرد، با ساعت‌های جذاب نجومی‌اش که  در سال ۱۵۴۰ ساخته‌شده است و همچنین آپارتمان‌های دولتی با گالری‌های خالی از سکنه، کلیسا‌ی کوچک، آپارتمان پادشاهی  و زمین تنیس خاندان سلطنتی تودور که در این کاخ زیبا جای دارند.

کاخ همپتون کورت

باغ‌های این کاخ بسیار زیبا هستند و ارزش دیدن را دارند به خصوص در اردیبهشت ماه که باغ‌ها پر از شکوفه‌های بهاری می‌شوند. فضای باز این کاخ شامل: باغ خصوصی، باغ با حوضچه کوچک، باغ اجداد ملکه الیزابت، محل پیاده‌روی و یک محوطه که به بیابان معروف شده و البته مارپیچ مشهور کاخ می‌شود.

موزه ویکتوریا و آلبرت

موزه ویکتوریا و البرت

موزه ویکتوریا و آلبرت (Victoria and Albert Museum) (به صورت مختصر V&A وی ای خوانده می‌شود) یک قسمت از کینگستون جنوبی (South Kensington) است، که بر اساس دسته‌بندی موزه‌ها شامل موزه تاریخی ملی و موزه علمی می‌شود.

موزه وی ای

این موزه در سال ۱۸۵۲ ساخته شد که حدود ‍۱۳ هکتار مساحت آن است و حدود ۱۴۵ گالری را در خود جای داده است که تاریخ ۵۰۰۰ ساله هنر و مصنوعات مربوط به آن را نشان می‌دهد. نمایشگاه‌ها شامل سرامیک و شیشه، پارچه‌ها و لباس‌های محلی، نقره و جواهرات، آهن آلات، مجسمه‌های سنگ‌تراشی شده، نقاشی‌ها و عکس‌ها است.

پیکدیلی سرکس و میدان ترافالگار

پیکدیلی سرکس و میدان ترافالگار

دو تا از معروف‌ترین نقاط گردشگری لندن این دو میدان است، که خیلی هم از یکدیگر دور نبوده و به نوعی دروازه ورود به سوهو (Soho)، منطقه تئاتر و سرگرمی لندن هستند. میدان ترافالگار (Trafalgar Square) به عنوان یادبودی برای پیروزی فرمانده هریتو نلسون (Horatio Nelson) در جنگ با فرانسه و اسپانیا در ناحیه ترافالگار در سال ۱۸۰۵ ساخته شد. ستون نلسون یک مجسمه ۵۶ متری گرانیتی است، که چشم‌اندازی رو به فواره‌های میدان و برجسته‌کاری‌های برنزی دارد.

پیکدیلی سرکس و میدان ترافالگار

 پیکدیلی سرکس (Piccadilly Circus) در تقاطع چندین خیابان شلوغ قرار دارد، از جمله پیکدیلی (Piccadilly)، رجنت (Regent)، هی مارکت (Haymarket)، شفتسبری (Shaftesbury) و رو به ترافیک سنگین و درهم است و یکی از معروف‌ترین مجسمه‌های لندن به نام مجسمه بال‌دار که به صورت بسیار لطیف و حساس روی یک پا و حالت تعظیم قرار گرفته است. انگار که مجسمه پیکدیلی یک بیان عمومی از توصیف یک صحنه شلوغ و درهم است. 

کلیسا جامع سنت پائول

کلیسا جامع سنت پائول

یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین کلیساهای لندن و بدون شک یکی از تماشایی‌ترین کلیساهای جهان، کلیسای جامع سنت پائول است که ساختمان کلیساس قبلی بر اثر آتش‌سوزی بزرگ سال ۱۶۶۶ خراب شد و سر کریستوفر (Sir Christopher Wren) طراحی بازسازی این کلیسا را برعهده گرفت.

کلیسا جامع سنت پائول

 امروزه برج‌های دوقلو این کلیسا که به سبک معماری باروکو (Baroque) طراحی شد‌ه‌اند  و گنبد ۱۱۱ متری کلیسا سنت پائول جزو شاهکارهای معماری انگلیس هستند. 

کاونت گاردن

کاونت گاردن

بازار کاونت گاردن  (Covent Garden) تنها آغاز این محله پر زرق و برق است. این محله شامل مغازه‌ها و رستوران‌های لانگ آکر (Long Acre) و خیابان‌های مجاور می‌شود. بازار و پیاده‌روهای کاونت گاردن با مغازه‌ها و کیوسک‌های فروش گل پر شده است.

کاونت گاردن

در اینجا همه چیز به فروش می‌رود. از صنایع‌دستی عالی تا سوغات‌های قدیمی در اینجا وجود دارد. همه این‌ها در یک گل فروشی قدیمی قرار گرفته است.  در این محله زیبا موزه حمل و نقل لندن را پیدا خواهید کرد، که با اتوبوس‌ها و واگن‌های قدیمی و ترامو پر شده است. در این محله سالن اپرا سلطنتی را نیز پیدا خواهید کرد.

تیت بریتانیا و تیت مدرن

تیت بریتانیا و تیت مدرن

قبلا این دو تیت مجموعا به نام تیت گالری مشهور بودند.  تیت بریتانیا و تیت مدرن به عنوان یکی از مهم‌ترین کلکسیون‌های هنری لندن هستند. در سال ۱۸۹۷ به عنوان یکی از اساسی‌ترین کلکسیون‌های ملی انگلیس ساخته شد. گالری نیاز به فضای بیشتر برای نمایش مناسب کلکسیون‌هایش داشت و به ساختن فضای بیشتر ادامه داد.

تیت بریتانیا

فضای داخلی تیت بریتانیا 

تیت بریتانیا

فضای داخلی تیت بریتانیا 

در نهایت نتیجه این شد که تیت گالری به تیت بریتانیا در میلبانک (Millbank) در شمال رودخانه تایمز تغییر نام داد و خانه‌ی نقاشی‌های تاریخی بریتانیا شد و یک ایستگاه برق که رو به روی رودخانه تایمز است، خانه‌ی کلکسیون هنرهای مدرن شد.

تیت مدرن

تیت مدرن

 هنردوستان می توانند کل روز را به تماشای هر دو مکان بپردازند که به راحتی با یک قابق موتوری پرسرعت به بازدید هر دو مکان می‌توانند بروند.

کیو گاردن  

کیو گاردن

کیو گاردن که به صورت رسمی به نام باغ گیاه‌شناسی سلطنتی شناخته می‌شود در جنوب غربی لندن قرار دارد. اینجا یک مکان فوق‌العاده برای گذران زمان است تا از مقدار زیادی گیاه که در میان این ۳۰۰ هکتار رشد کرده‌اند، لذت ببرید. این باغ در سال ۱۷۵۹ ساخته شد و در سال ۱۸۴۱ به عنوان دارایی‌های دولت قرار گرفت. تعداد زیادی تور به صورت رایگان برای این مکان وجود دارد و بسیاری اجراهای فرهنگی و موسیقی در طول سال در این مکان برگزار می‌شود. 

کیو گاردن

فضای داخلی کیو گاردن

کیو گاردن

فضای داخلی کیو گاردن

کیو گاردن

فضای داخلی کیو گاردن

گالری ملی    

گالری ملی

در میان برترین موزه‌های هنری در جهان گالری ملی لندن است که یک مجموع کامل از نقاشی‌های اروپایی از سال ۱۲۶۰ تا ۱۹۲۰ میلادی نمایش می‌دهد. بزرگ‌ترین نقاط قوت این موزه در مجموعه‌های آن از اساتید هلندی و مکاتب ایتالیایی قرن‌های ۱۵ و ۱۶ است. 

گالری ملی

فضای داخلی گالری ملی

گالری ملی

فضای داخلی گالری ملی

منبع planetware

دیدگاه  

    تبلیغات