دیدنی های لندن، پایتخت جادویی انگلستان (قسمت اول)

مژگان هراتیان
چهار شنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰
دیدنی های لندن، پایتخت جادویی انگلستان (قسمت اول)

از چشم لندن تا کاخ باکینگهام همه در بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر انگلستان است. لندن زیبا یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری دنیا است و سالانه بالای ۱۵ میلیون گردشگر از این شهر جادویی بازدید می‌کنند.

پایتخت بریتانیا مرکز سرگرمی و هنر است. تئاترهای این شهر همیشه شلوغ‌ هستند و با این که ۵۰ سال از تاسیس گروه بیتلز می‌گذرد سبک موسیقی کانتری هنوز هم پررونق است. لندن همچنین یکی از متمرکزترین جاذبه‌های فرهنگی جهان است.

از کاخ‌های سلطنتی تا پارلمان مردم، از ویرانه‌های رومی تا قلعه‌ها و کلیساها، شما می‌توانید روزهای بی‌شماری را به گشت و گذار در لندن بپردازید و نگران این نباشید که جاذبه‌های گردشگری این شهر به زودی تمام شوند چرا که لندن جاذبه‌های زیادی را در خود جای داده است.

کاخ باکینگهام

کاخ باکینگهام

یکی از برجسته‌ترین ساختمان‌های بریتانیا کاخ باکینگهام (Buckingham Palace) است که محل برگزاری رژه گارد سلطنتی است که یکی از پرطرفدارترین نمایش‌های باشکوه لندن است.

کاخ باکینگهام

در هر فصل در ساعت ۱۱:۳۰ صبح، جمعیت برای دیدن این رژه می‌آیند. این نمایش رنگارنگ و رایگان، با نظمی دقیق به همراه موسیقی اجرا می‌شود و از کاخ سنت جیمز (St James's Palace) عبور می‌کند، که شما می‌توانید این گروه رژه را دنبال کنید. کاخ باکینگهام در سال ۱۸۳۷ ساخته شد و از زمانی که ملکه به سلطنت رسید، محل اقامت خاندان سلطنتی شد. اگر می‌خواهید بدانید ملکه در حال حاضر در کاخ ساکن است یا خیر، به پرچم بالای کاخ نگاه کنید اگر پرچم اصلی روز و شب برافراشته بود ملکه در کاخ است. البته در موقعیت‌های ویژه ملکه و خانواده سلطنتی روی بالکن مرکزی حضور پیدا می‌کنند.

کاخ باکینگهام

 البته بازدیدکنندگان می‌توانند در تابستان که ملکه در کاخ خود در اسکاتلند است، از گالری ملکه، اسطبل سلطنتی و اتاق‌هایی که در آنجا خاندان سلطنتی به امور دولتی می‌پردازند، بازدید کنند. یکی از بهترین راه‌های بازدید از کاخ، دیدن رژه گارد سلطنتی و تجربه یک چای عصرانه است ک حدود چهار و نیم ساعت طول می‌کشد. این تور یک راه بسیار موثر برای دیدن کاخ در زمان کوتاه است و اگر اولین باری است که از این کاخ بازدید می‌کنید، با داشتن یک راهنما آگاه که بتواند تاریخ را توضیح بدهد این تجربه کاخ‌گردی را برای شما لذت‌بخش‌تر می‌کند.

موزه بریتانیا

موزه بریتانیا

یکی از بهترین کلکسیون‌های آثار باستانی دنیا، موزه بریتانیا است که بیش از ۱۳ میلیون مصنوعات دنیای باستان را به نمایش گذاشته است. با قرار دادن آثاری از آشور، بابل، چین، اروپا و جاهای دیگر، خیلی سخت است که بدانیم از کجا  باید بازدید موزه را شروع کرد.  اما بیشتر گردشگران اول سراغ معروف‌ترین آثار این موزه می‌روند مانند: مرمر نماهای الگین (Elgin Marbles) بحث‌برانگیز از معبد پارتنون، رزتا استون (Rosetta Stone)، مجسمه غول پیکر رامسس دوم، مومیایی‌های مصری و مجموعه‌ای جذاب از نقره رومی قرن چهارم معروف به گنجینه میندوننال (Mildenhall).

سنگ نمای مرمرین الگین

مرمر نماهای الگین

رزتا استون

رزتا استون

رامسس دوم

مجسمه رامسس دوم

برج لندن و تاور بریج 

برج لندن

از زندان تا قصر، از قلعه گنج تا باغ وحش خصوصی نقش‌هایی است که برج لندن در میان قرن‌ها به خود گرفته است. این میراث باشکوه جهانی، یکی از برجسته‌ترین ساختمان‌های بریتانیا است. اگر به تاریخ غنی کشور انگلیس علاقه‌مند باشید می‌توانید تجربه‌ای افسانه‌ای را در این برج زیبا برای خود رقم بزنید.

تاج پادشاهی ملکه انگلیس

در داخل این برج عظیم سفید که ویلیام فاتح (William the Conqueror) در سال ۱۰۷۸ ساخته است، مجسمه‌های قرن هفدهمی از سلسله‌های پادشاهان به همراه سلاح‌ها و زره‌پوش‌های سلطنتی آن‌ها است. بقیه‌ی آثار برجسته می‌توان از نمایشگاه جواهرات تاج پادشاهی (Crown Jewels)، نگهبانان برج (Beefeaters)، ضرابخانه سلطنتی و نمایشگاه‌ اعدام‌های صورت گرفته، نام برد. 

تاور بریج

یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری در نزدیک برج لندن، تاور بریج (Tower Bridge) است، که دو برج عظیم که ارتفاع هرکدام ۶۱ متر است روی رودخانه تایمز (Thames) قرار دارند. 

ساعت بیگ بن و ساختمان پارلمان بریتانیا

ساعت بیگ بن وساختمان پارلمان بریتانیا

هیچ چیز بیشتر از برج ۹۷ متری که خانه‌ی ساعت غول‌پیکر که مشهور به بیگ بن (Big Ben) است، نمی‌تواند لندن را تعریف کند. ساعت بیگ بن به اندازه تاور بریج در لندن مشهور است. صدای زنگ بیگ بن در سراسر جهان به عنوان زمان پخش رادیو بی بی سی (‌BBC) شناخته شده است. در زیر ساعت بیگ بن و در امتداد رود تایمز قرن‌ها است که ساختمان پارلمان محل کابینه دولت بریتانیا است. تورهای مربوط به ساختمان پارلمان یک شانس منحصر به فرد را به بازدیدکنندگان می‌دهد که به صورت زنده مناظرات و بحث‌های سیاسی را از نزدیک مشاهده کنند.

بیشتر بخوانید:

کلیسا وست مینستر

کلیسا وست مینستر

مکان دیگری در لندن که ارتباط طولانی با سلطنت بریتانیا دارد، کلیسا وست مینستر (Westminster) است. این کلیسا را در جایی ساخته‌اند که از قرن هفتم میلادی با مسحیت پیوند داشته است. این کلیسا به طور رسمی به عنوان کلیسا سنت پیتر (St Peter) در وست مینستر شناخته می‌شود. کلیسا وست مینستر را کشیش ادوارد در سال ۱۰۶۵  تاسیس کرد؛ از زمان خاکسپاری کشیش ادرواد  در سال ۱۰۶۶ تا زمان جورج دوم (George II) تقریبا ۷۰۰ سال بعد در این کلیسا نه تنها بیشتر پادشاهان تاج‌گذاری کرده‌اند، بلکه در اینجا دفن هم شده‌اند.

پارک هاید

هاید پارک

پارک هاید لندن به مساحت ۳۵۰ هکتار، بزرگ‌ترین فضای روباز پایتخت انگلیس است و از سال ۱۶۳۵ مقصد گردشگران محسوب می‌شود. . یکی از برجسته‌ترین مکان‌های این پارک، سرپنتین‌ (Serpentine) است، دریاچه‌ای که در قرن ۱۸ ساخته شده و برای شنا و قایق‌رانی از آن استفاده می‌شود. 

پارک هاید

همچنین این پارک مکانی برای سخنرانی افراد دارد که به اسپیکرز کرنر (Speakers' Corner) (گوشه سخنرانان)‌ معروف است. در اینجا می‌توانید انجمن سنتی برای گفت‌وگو آزاد را پیدا کنید. یکی دیگر از نقاط جالب پارک هاید خانه اپسلی (Apsley) است،که خانه سابق نخستین دوک ولینگتون (Wellington) است که پس از پیروزی معروف خود در واترلو این خانه خریداری کرد. 

خانه اپسلی

خانه اپسلی

در حال حاضر یک موزه، کلکسیون باشکوه ولینگتون از نقاشی‌های مختلف را به نمایش می‌گذارد که شامل نقاشی ساقی سویل اثر ولاسکو (Velazquez's Waterseller of Seville) می‌شود؛ همچنین در این موزه هدایایی که از طرف پادشاهان و امپراتوران اروپایی به ولینگتون اهدا شده است، نیز نمایش داده می‌شود.

اتاق جنگ چرچیل

اتاق جنگ چرچیل

در میان سحرآمیزترین و مهیج‌ترین مکان‌های تاریخی لندن می‌توان به اتاق جنگ ویستون چرچیل نخست وزیر سابق بریتانیا اشاره کرد که در آنجا دستورات جنگی را در میان جنگ جهانی دوم صادر می‌کرد. 

اتاق جنگ چرچیل

اتاق کوچکی را که در آن چرچیل استراحت می‌کرد و استودیوی رادیویی که از آن سخنرانی‌های معروف زمان جنگ خود را پخش می‌کرد، مشاهده خواهید کرد. این موزه به شما زمانی از تاریخ را نشان می‌دهد که هیچ موزه‌ی دیگری نمی‌توانید مشاهده کنید.

چشم لندن

چشم لندن

چشم لندن (London Eye)‌ در سال ۲۰۰۰ به مناسبت جشن‌های هزارساله لندن ساخته شده است که بزرگ‌ترین چرخ و فلک اروپا است. وقتی که وارد کابین شیشه‌ای این چرخ و فلک عظیم می‌شوید، یک منظره بی‌نظیر از شهر در ارتفاع ۱۳۵ متری از زمین مشاهده خواهید کرد. این سفر کوتاه تنها ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و کم‌تر از زمانی است که شما برای گرفتن بلیط منتظر می‌مانید.

چشم لندن در شب

منبع planetware
برچسب‌ها لندن دیدنی ها

دیدگاه