رستوران های میلان؛ ایتالیا

حمیده کریمی
دوشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵
رستوران های میلان؛ ایتالیا

غذاهای ایتالیایی، در سراسر دنیا مشهور هستند. در سفر به میلان، چه تفریحی بهتر از سر زدن به یک رستوران عالی و خوردن بهترین غذاهای ایتالیایی؟

ایتالیا، مهد لذیذترین غذاهای دنیا است. پیتزا، پاستا، روغن زیتون و پنیرهای ایتالیا نیاز به تعریف ندارد. بدون شک، ترکیب این مواد باکیفیت با شیوه‌های نوآورانه‌ی آشپزی ایتالیایی، نتیجه‌ای فوق‌العاده دارد. در سفر به میلان، می‌توانید بهترین غذاهای ایتالیایی را نوش جان کنید.

البته این شهر بزرگ و توریستی، مطمئنا به غیر از غذاهای سنتی ایتالیایی، آشپزی سایر ملل دنیا را هم عرضه می‌کند. چه برای سفری طولانی به میلان برنامه‌ریزی کرده‌اید و چه یکی دو شب در این شهر قصد ماندن دارید، حتما برای سر زدن به یکی از رستوران‌های عالی شهر وقت بگذارید. تجربه‌ای لذت‌بخش که به سادگی فراموش نخواهید کرد. در ادامه با چند نمونه از رستوران‌های مشهور میلان آشنا می‌شویم.

رستوران Rebelot

رستوران های میلان

این رستوران، یکی از جذاب‌ترین غذاخوری‌های میلان است. سرآشپز این رستوران، Mauricio Zillo یک منوی عالی برای مهمانانش در نظر گرفته است که به فراخور فصل و شرایط، تغییر می‌کند. در طول سال، بیش از ۲۰۰ نوع غذا در این رستوران تهیه می‌شود. البته شاید با دیدن نام غذاها در منو، ناامید شوید اما شیوه‌ی طبخ، کیفیت و طعم آن‌ها بسیار متفاوت‌تر از هر غذای مشابهی است که تا به حال خورده‌اید.

رستوران راتانا (Ratanà)

رستوران های میلان

یک ساختمان قرن نوزدهمی زیبا، میزبانی این رستوران را بر عهده دارد. این ساختمان گرچه قدیمی است ولی به زیبایی تمام مرمت شده و شکوه و زیباییش را به دست آورده است. نام این رستوران هم برگرفته از یک رویداد تاریخی است. راتانا نام یک کشیش درمانگر بود که بیش از صدها سال پیش، خانواده‌های نیازمند این منطقه را درمان می‌کرد. سرآشپز این رستوران یعنی Cesare Battisti در میلان به دنیا آمده و بزرگ شده است. در رستورانش با غذاهای سنتی منطقه‌ی لمباردی از مهمانان پذیرایی می‌کند.

ریزوتوی زعفرانی این رستوران، یکی از بهترین ریزوتوهای شهر میلان است.

رستوران درای میلانو (Dry Milano)

رستوران های میلان

حتی در ایتالیا، پیدا کردن یک پیتزای واقعا خوب، سخت است. یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث کیفیت یک پیتزا می‌شود، خمیر آن است. آن چیزی که پیتزاها را از هم متمایز می‌کند، تاپینگ پیتزا نیست، بلکه نان پیتزا است. در این رستوران می‌توانید بهترین پیتزاهای ایتالیایی را با لذیذترین خمیرهای ممکن نوش جان کنید. برای این که در این رستوران غذا بخورید، یا باید زودتر بروید یا خودتان را برای صف‌های طولانی آماده کنید.

رستوران ایمو و نادیا (Il Luogo di Aimo e Nadia)

رستوران های میلان

در سال ۱۹۶۲، سرآشپزی به نام Aimo Moroni و همسرش نادیا، یک غذاخوری راه‌ انداختند که امروزه به یک رستوران با دو ستاره‌ی میشلن، تبدیل شده است. او اکنون ۸۱ ساله است و رستوران را به دخترش استفانیا واگذار کرده است. سرآشپزانی چون فابیو پیزانی و الساندرو نگرینی، بر غذاهای طبخ‌شده نظارت می‌کنند. منوی عالی و الهام گرفته از نواحی مختلف ایتالیا، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این رستوران است. غذا خوردن در این رستوران لوکس، هزینه‌ی زیادی دارد، اما بدون شک ارزش هزینه کردن دارد.

رستوران Joia

رستوران های میلان

وقتی این رستوران ۲۵ سال پیش برای اولین بار آغاز به کار کرد، ایده‌ای فوق‌العاده داشت که بسیار مورد توجه قرار گرفت. آن ایده که موجب شهرت رستوران شد، تهیه‌ی غذاهای لذیذ گیاهی بود. این رستوران بعد از سال‌ها هنوز هم با ایده‌های ناب و غذاهای خاصش، قوی‌تر از همیشه به فعالیت ادامه می‌دهد و ستاره‌ی میشلن دارد.

رستوران Cracco

رستوران های میلان

سرآشپز این رستوران یعنی Carlo Cracco، برای مدتی داور یک مسابقه‌ی محبوب آشپزی در تلویزیون بود. بعد از آن مسابقه، دیگر در رستوران این سرآشپز جای سوزن انداختن نیست. رستوران Cracco، دو ستاره‌ی میشلن دارد و غذاهایی که به مهمانان ارائه می‌کند با دقت و نوآوری فوق‌العاده‌ای آماده می‌شود.

رستوران Un Posto a Milano

رستوران های میلان

امروزه اگر به میلان سفر کنید، باور این مطلب برایتان سخت است که بخش‌هایی از شهر که امروزه تقریبا در مرکز شهر قرار دارند، صد سال پیش جزو حومه‌ی شهر و نواحی روستایی بودند. نام رستوران Un Posto a Milano به معنای جایی در میلان است؛ یک غذاخوری که بعد از مرمت، بار هم حال و هوای میلان قدیم را برای اهالی شهر زنده می‌کند. رویه‌ی اصلی این رستوران تهیه‌ی غذاهای لذیذ از تازه‌ترین محصولات محلی است. منوی این رستوران، تنوع بی‌نظیری در غذاهای گیاهی دارد. وقتی هوا رو به گرمی می‌رود، حیاط این رستوران بسیار پرطرفدار می‌شود. مهمانان رستوران، غذای خود را در حیاط رستوران که دارای درخت و انواع سبزیجات است، نوش جان می‌کنند.

رستوران Mangiari di Strada

دسترسی به این غذاخوری، ساده نیست ولی اگر بتوانید خود را به اینجا برسانید، دنیایی از غذاهای خیابانی لذیذ در انتظار شما است. سرآشپز این غذاخوری، Giuseppe Zen، بهترین غذاهای خیابانی را با بهترین مواد غذایی آماده می‌کند. انواع غذاها از نواحی مختلف ایتالیا در این رستوان طبخ می‌شوند. از آنجایی که این غذاخوری فقط برای وعده‌ی ناهار باز است، باید زودتر خودتان را برسانید. ضمن اینکه در ماه‌های سرد سال، باغ روبه‌روی آن بسته می‌شود و برای پذیرایی از مهمانان، محدودیت وجود دارد. 

رستوران گالریا (Galleria)

این رستوران در هتلی به همین نام قرار دارد؛ زیر یک گنبد شیشه‌ای بزرگ و زیبا. این رستوران شیک، یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های میلان در بین گردشگران این شهر است. رستوران گالریا به خاطر تنوع وسیعی از غذاهای اصیل میلان، پیتزاها و پاستاهای بی‌نظیر و غذاهای دریایی فوق‌العاده مشهور است. منوی دسر این رستوران، بسیار جالب توجه است و تجربه‌ی غذا خوردن در این رستوران لوکس را کامل می‌کند. رستوران گالریا موقعیت مکانی فوق‌العاده‌ای دارد و قیمت آن با توجه به موقعیت، کیفیت غذاها و خدماتش، بسیار معقول است.

رستوران Fresco & Cimmino

رستوران های میلان

رستوران و پیتزافروشی کوچک و مدرن Fresco & Cimmino مکانی فوق‌العاده برای امتحان کردن انواع غذاها است؛ از غذاهای سریع گرفته تا غذاهای اصیل. این رستوران، به خدمات عالی و کیفیت فوق‌العاده‌ی غذاهایش شهرت دارد. گرچه قیمت‌های آن کمی بالا است، ارزش هزینه کردن دارد و تجربه‌ای بی‌نظیر از غذا خوردن در میلان را برای شما رقم می‌زند.

رستوران Terrazza Aperol

رستوران های میلان

این رستوران در یکی از طبقات بالایی بناهای اطراف میدان Duomo قرار دارد. از این رو، چشم‌انداز زیبایی از میدان و کلیسای جامع را به نمایش می‌گذارد. علاوه بر چشم‌انداز دیدنی از فضای برون، فضای داخلی این مجموعه، به زیبایی تزیین شده است. تراس این رستوران، بین مهمانان بسیار محبوب است. اگر می‌خواهید یک وعده غذای لذیذ بخرید، در حالی که منظره‌ی زیبایی از شهر روبه‌روی شما خودنمایی می‌کند، این رستوران را انتخاب کنید.

دیدگاه