کانادا و جشنواره های پاییزی بی نظیرش

سحر ارجمند
یکشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵
کانادا و جشنواره های پاییزی بی نظیرش

خنک شدن هوا نشانه‌ی رسیدن کدوتنبل، آب سیب و تماشای تغییر رنگ برگ‌ها به رنگٰ‌های نارنجی، زرد و قرمز است  و یکی از بهترین مکان‌ها برای جشن گرفتن فصل پاییز، کانادا است.

برای کسانی که احساس می‌کنند با تغییر فصل، تعطیلات‌شان به پایان می‌رسد، برای عاشقان موسیقی و غذا، هنردوستان و در کل برای همه با هر سلیقه‌ای، جشنواره‌های سرگرم‌کننده بسیاری در کانادا وجود دارد.

به علاوه اگر عاشق فصل پاییز هستید، کانادا واقع در آمریکای شمالی دارای بهترین چشم‌انداز است، به خصوص برای کسانی که می‌خواهند تغییر برگ درختان را تماشا کنند. اگر قصد گردش در طبیعت را دارید، باید آن را به بهترین نحو انجام دهید.

جشنواره هلو، وینونا، انتاریو: ۲۵-۲۷ اوت

جشنواره هلو کانادا

شهر وینونا بین تورنتو و نیاگارا واقع شده است، که در آن فرارسیدن فصل پاییز را با جشنواره‌ی هلو جشن می‌گیرند. قبل از این که به آب سیب و برداشت کدوتنبل برسیم، پایان تابستان را با غذاهای حاوی هلوی شیرین مانند کیک کابلر، پای و کرپ جشن می‌گیریم. مهمانان جشنواره می‌توانند از کارناوال سواری، نمایش اتومبیل و موارد دیگر هم لذت ببرند. در جشنواره‌ی وینونا حتی یک زن محلی را به عنوان ملکه‌ی جشنواره به تخت می‌نشانند.

بیشتر بخوانید:

جشنواره بیکرهد در کلگری: ۱۳-۱۷ سپتامبر

جشنواره بیکرهد در کانادا

«کلگری» (Calgary) به مدت ۵ سال است که مجموعه‌ای فوق‌العاده از مهندسی، هنر و علم را در سراسر شهر جشن می‌گیرد. رویداد ۲۰۱۷ جشنواره «بیکرهد» (Beakerhead)، تبدیل این شهر به یک بازی غول‌پیکر مار و پله خواهد بود، جایی که شرکت‌کنندگان می‌توانند بیش از ده‌ها اثر هنری مهندسی و تجربه‌های تعاملی را سیاحت کنند.

بیشتر بخوانید:

جشنواره آسمان تیره جاسپر، آلبرتا: ۱۳-۲۲ اکتبر

جشنواره های پاییزی کانادا

در «جشنواره آسمان تیره جاسپر» (Jasper Dark Sky Festival)، به شکوه و جلال آسمان شب چشم بدوزید. در سال ۲۰۱۱، جاسپر برای کاهش آلودگی نوری، شرایطی ایده‌آل برای ستاره‌شناسی در آسمان تیره فراهم کرد. شرکت‌کنندگان همچنین می‌توانند از سمفونی زیر ستاره‌ها، تورهای عکاسی و سخنرانی بزرگان علم هوافضا، برایان کاکس و فیل پلیت بهره‌مند شوند.

بیشتر بخوانید:

جشنواره غذای و نوشیدنی کوه‌های راکی: ۱۳-۱۴ اکتبر در کلگری، آلبرتا؛ ۱۰-۱۱ نوامبر در ادمونتون، آلبرتا

جشنواره های پاییزی کانادا

۲۰ سال است که جشنواره‌ی غذا و نوشیدنی کوه‌های راکی مقصد اصلی برای شکم‌گردان کانادایی است. مهمانان می‌توانند از انواع غذاهای لذیذ و نوشیدنی‌های خوشمزه لذت ببرند. این جشنواره تنها افراد بالای ۱۸ سال را می‌پذیرد، بنابراین روز خوبی را برای بزرگ‌سالان رقم می‌زند.

بیشتر بخوانید:

ریفلاندیا، ویکتوریا، بریتیش کلمبیا: ۱۴-۱۷ سپتامبر

جشنواره های پاییزی کانادا

جشنواره‌ی چهار روزه «ریفلندیا» (Rifflandia)، رویدادهای هنر و موسیقی بریتیش کلمبیا را برای دهمین سال متوالی در شهر ویکتوریا جشن می‌گیرد. در این جشنواره می‌توانید غذای محلی، نوشیدنی، هنر، موسیقی و شرکت‌های طراحی حامی مجموعه متنوعی از گروه‌های موسیقی مشهور بین‌المللی در سبک‌های راک، پاپ و ایندی راک را مشاهده کنید. امسال این مجموعه شامل: موبی، زدز دد، بونوبو، هات چیپ و غیره است.

بیشتر بخوانید:

هفته موسیقی کانتری، ساسکاتون، ساسکاچوان: ۷-۱۰ سپتامبر

جشنواره های پاییزی کانادا

این جشنواره‌ی ۴ روزه که سالانه برگزار می‌شود و دارای بخش موسیقی و کنفرانس هنری است، در روز یکشنبه ۱۰ سپتامبر با اهدای جوایز انجمن موسیقی کانتری کانادا خاتمه می‌یابد. طرفداران موسیقی کانتری می‌توانند در رویدادهای متعددی مانند ترانه‌سرایی، اجرای نمایشی تازه‌کاران، اجرای موسیقی اسطوره‌های این سبک برای تکریم از آن‌ها، شرکت کنند.

بیشتر بخوانید:

جشنواره بین‌المللی رنگ کلتیک، جزیره کیپ برتون، استان نوا اسکوشیا: ۶- ۱۴ اکتبر

جشنواره های پاییزی کانادا

نوا اسکوشیا به داشتن فرهنگ کلتیک شهرت دارد، و بهترین راه برای بهتر شناختن آن، شرکت در جشنواره‌ی بین‌المللی رنگ‌های کلتیک است. در سراسر جزیره کیپ برتون (Cape Breton)، انجمن‌ها و فضاهایی وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانید تاریخچه و فرهنگ غنی و قابل‌ توجه کلتیک (Celtic) را حس کنید و از موسیقی، غذا و هنر لذت ببرید.

بیشتر بخوانید:

جشنواره بالون هوای گرم، گاتینو (کبک): ۳۱ آوت- ۴ سپتامبر

جشنواره های پاییزی کانادا

جشنواره بالون هوای گرم گاتینو، یکی از بزرگترین جشنوارههای جهان است و در آینده به یکی از مهمترین گردهماییهای بالون هوای گرم در کانادا تبدیل خواهد شد. آرام باشید و همزمان با گوش دادن به موسیقی زنده در سبکهای مختلف بالونهای هوای گرم را در آسمان تماشا کنید. اگر نمیترسید، سوار یکی از بالونها شوید و از فراز آسمان، اتاوا، پایتخت کانادا را ببیند.

بیشتر بخوانید:

نویی بلانش، تورنتو، انتاریو: ۳۰ سپتامبر

جشنواره های پاییزی کانادا

از غروب تا طلوع خورشید، میتوانید چشمانداز جدیدی از تورنتو را ببینید چراکه بیش از ۹۰ پروژه هنری معاصر ظاهر این شهر را تغییر خواهد داد. در این پروژه که غالبا به عنوان «تفریحگاه هنری» برگزار میشود، شرکتکنندگان میتوانند در خیابانها گردش کنند، خوراکی بگیرند و ببینند که چطور هنر میتواند تاریکی یک شب آرام و خنک پاییزی را به روشنایی تبدیل کند، و مهمتر از همه، این تفریح رایگان است.

بیشتر بخوانید:

جشنواره بینالمللی خرچنگ دریایی، جزیره پرنس ادوارد: ۱۴-۱۷ سپتامبر

جشنواره های پاییزی کانادا

جزیره پرنس ادوارد به داشتن مناظر زیبا، فانوسهای بزرگ و مهمتر از همه، غذاهای دریای خوشمزه شناخته شده است. در طی این جشنواره چهار روزه، بازدیدکنندگان میتوانند از تفریحات و غذاهای دریایی بسیار خوشطعم لذت ببرند و همچنین پخت غذاهای دریایی را از نزدیک تماشا کنند.  

بیشتر بخوانید:

جشنواره کدوتنبل، ولینگتون، انتاریو: ۱۴ اکتبر

جشنواره های پاییزی کانادا

برای جشن گرفتن پاییز هیچ چیز بهتر از کدوتنبل نیست. در شهر ولینگتون در استان انتاریو رقابت بزرگترین کدوتنبل برگزار میشود و افراد زیادی در آن شرکت میکنند. شرکتکنندگان در کنار این رقابت میتوانند از نمایش، مسابقات، بازیها، غذا و برنامههای سرگرمی هم لذت ببرند.

جشنواره پاییزی مونت ساتون، کبک: ۱۶ سپتامبر- ۱۵ اکتبر

جشنواره های پاییزی کانادا

این جشنواره پاییزی با مضمون برگ برگزار میشود. در جشنواره پاییزی مونت ساتون، شرکتکنندگان میتوانند تغییر رنگ زیبای برگها را همراه با گردش و تفریح، موسیقی زنده، باربیکیو در فضای باز، تله سیژ، و بسیاری از فعالیتهای مفرح دیگر جشن بگیرند. این مناظر زیبا را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید:

روزهای فرهنگی، مانیتوبا: ۲۹ سپتامبر- ۱ اکتبر

جشنواره های پاییزی کانادا

استان شمالی مانیتوبا (Manitoba) بسیار دیدنی است و فصل پاییز بهانهای مناسب برای بازدید از آن است. جشنواره روزهای فرهنگی در سراسر این استان جشن گرفته میشود و شامل انواع مختلفی از رویدادها، تجربیات، نمایشگاهها و غیره است. روزهای فرهنگی در مانیتوبا به عرصههای هنری بسیاری اختصاص یافته است، از اینرو تورهای موزه‌گردی و تجربیات هنری بسیاری، از جمله «نویی بلانش وینیپگ» (Nuit Blanche Winnipeg) را شامل میشود.

بیشتر بخوانید:

سمفونی رنگها، مون ترمبلان: شنبهها و یکشنبههای سپتامبر تا هفتهی اول اکتبر

جشنواره های پاییزی کانادا

یکی از بهترین مکانها برای تماشای تغییر رنگ برگها در جهان، مونت ترمبلان (Mont Tremblant) در کبک (Quebec) است. در واقع، گردشگران در ماه سپتامبر و اکتبر از سراسر جهان برای دیدن سمفونی رنگها به این شهر سفر میکنند، تا هم از مناظر آنجا و هم از کنسرتهای پاییزی، پیاده‌روی، خرید و خوراکیهای منحصربهفرد این روستای کوچک و ساکت لذت ببرند.

بیشتر بخوانید:

مسابقات نهایی سوارکاری کانادا، ادمونتون، آلبرتا: ۸-۱۲ نوامبر

جشنواره های پاییزی کانادا

میراث غربی کانادا در ابتدای ماه نوامبر به شکل مسابقات هیجانانگیز سوارکاری به نمایش گذاشته میشود. سوارکاران حرفهای کانادا برای شش بازی در مسابقات نهایی سوارکاری تجمع میکنند و برای کسب بهترین مقام تلاش خواهند کرد.

 

دیدگاه