در سافاری چه کارهایی را نباید انجام داد؟ (قسمت دوم)

شایان شفایی
شنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰
در سافاری چه کارهایی را نباید انجام داد؟ (قسمت دوم)

سافاری بی‌نظیر است اگر طبق قواعد خاص خودش پیش برود. در تمام سافاری‌ها بهتر است یک سری کارها انجام نشوند. با کجارو همراه باشید.

سافاری هم مانند هر چیز دیگری قوانین و قواعد خاص خودش را دارد. قوانین اصلی سفرها و دور زدن‌های سافاری معمولا توسط راهنما برای گردشگران مطرح خواهد شد اما یک سری موارد هم در این میان به چشم می‌خورد که اگر توسط خود گردشگران رعایت شود، سافاری برای همه لذت‌بخش‌تر و خاطره انگیزتر خواهد شد. در ادامه قصد داریم تا باقی مواردی که بهتر است در سافاری از انجامشان دوری کنید را بازگو کنیم:

دوربینتان را بی صدا کنید!

سافاری نبایدها

سعی کنید عکس‌های خود را در میان گشت زدن‌های سافاری ادیت نکنید یا حتی شروع نکنید به پاک کردن عکس‌ها به‌منظور دستیابی به فضای بیشتر آن هم در میان سایر گردشگران در گشت‌های سافاری! شک نکنید که صدای «بیپ» دوربینتان آن هم به‌طور متوالی و پشت سر هم برای سایرین شدیدا عذاب‌آور خواهد بود. سعی کنید وقتی که به کمپ بازگشتید روی عکس‌هایی که گرفته‌اید کار کنید. اما اگر در میان بازدید و گشت‌ها متوجه شدید که نیاز به فضای بیشتری دارید و باید تعدادی از عکس‌ها را پاک کنید، دوربین را در حالت بی صدا قرار دهید. در کل تلاش کنید تا در سافاری به‌طور کلی دوربینتان را در حالت بی صدا قرار دهید.

صدای شما به‌اندازه صدای طبیعت دلنشین نخواد بود!

سافاری نبایدها

حیوانات به شنیدن صدای انسان عادت ندارند!

سافاری یک فعالیت اجتماعی است. شما در این فعالیت قرار است تا با سایرین در یک وسیله نقلیه در طبیعت حرکت کنید، یک کمپ را با یکدیگر شریک شوید و وعده‌های غذایی خود را نیز با سایرین بگذرانید. قطعا در این فعالیت اجتماعی همگانی، مطالب زیادی برای صحبت کردن وجود خواهد داشت و فرصت زیادی هم برای این کار موجود است! اما در یک بازدید و گشت زنی سعی کنید همواره به خاطر داشته باشید که حیوانات به صدای انسان عادت نداشته و شنیدن صدای ما آن‌ها را اذیت خواهد کرد. پس سعی کنید تا حد امکان صحبت نکنید. اگر یکی از همسفرانتان قصد داشت تا یک ویدیو را ضبط کند شروع به صحبت نکنید چراکه صدای شما به‌اندازه صدای طبیعت زیبا نخواهد بود! اجازه دهید تا همه چیز به‌شکل عادی و نرمال خود جلو برود. 

تجهیزات اضافی نخرید!

سافاری نبایدها

هیچگاه برای سافاری به‌سمت خرید تجهیزات بسیار گران سافاری نروید. قرار نیست اتفاق خاصی بیفتد یا به چیز خاصی نیاز داشته باشید! یک لباس کتانی راحت به تن کنید و چند وسیله مهم دیگر به‌همراه داشته باشید. در مورد وسایل و لباس‌هایی که همراه خود می‌برید هم این نکته را به خاطر داشته باشید که هرچه بیشتر وسایل اضافی و بلااستفاده به‌همراه خود ببرید خودتان بیشتر اذیت خواهید شد و از طرفی این نکته را هم مد نظر داشته باشید که برخی از کمپ‌های سافاری با مشکل محدودیت جا برای وسایل مواجه هستند که می‌تواند برای گردشگرانی که بار زیادی به‌همراه دارند دردسرساز شود. پس سعی کنید در تمام سافاری‌ها فقط وسایل اولیه و ضروری را به‌همراه داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

انعام دادن را فراموش نکنید!

سافاری نبایدها

به‌هیچ‌وجه فراموش نکنید که به راهنمای خود، راننده و سایر عوامل و کارکنان کمپ انعام بدهید. انعلم‌های گردشگران بخش مهمی از حقوق و درآمد این افراد را شامل می‌شود پس سعی کنید پیش از سفر با اپراتور هماهنگ کننده برنامه سفر خود در مورد انعام صحبت کنید و حتما این کار را انجام دهید.

نظر شما در مورد کارهایی که نباید در سافاری انجام دهید چیست؟ نظرات خود را با کجارو در میان بگذارید.

منبع tripsavvy

دیدگاه